Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przy RASA 8


Auron

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Ostatnio zauważyłem, że jakość zdjęć z mojej RASA uległ pogorszeniu, w szczególności fragmenty boczne zdjęcia są bardzo nieostre, poruszone, pomimo że centrum zdjęcia zachowuje odpowiednią ostrość. Gdyby ktoś z Was chciałby się pochylić na stackiem to podsyłam link do pobrania takowego. 

 

Kamerka, którą używam to, ZWO ASI 294 MC pro 

 

https://filetransfer.io/data-package/tgJubceG#link

 

Z góry dzięki 

Alnitac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jan Bielański napisał:

Jak wygląda sytuacja na pojedynczych klatkach nie na stacku?

Sprawdzałeś może czy się nie rozkolimował plamka Airy'ego (https://celestron-site-support-files.s3.amazonaws.com/support_files/91073_RASA 8_Telescope_Manual_5Lang_Web Only.pdf).

Dziękuję za podpowiedź Janie, na pojedynczych klatek efekt jest podobnie niestety. Zapoznam się z info, które wysłałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na brak ostrości a wszystko co ma kortektor (po doświadczeniach z newtonem i hypergrafem) efekt się potęguje. Zanim zaczniecie grzebać w samym teleskopie sprawdziłbym fokuser czy po zimie się coś nie ślizga. Zgaduję że odpalacie zdalnie sesję i polegacie na softwarze.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Mi to wygląda na brak ostrości a wszystko co ma kortektor (po doświadczeniach z newtonem i hypergrafem) efekt się potęguje. Zanim zaczniecie grzebać w samym teleskopie sprawdziłbym fokuser czy po zimie się coś nie ślizga. Zgaduję że odpalacie zdalnie sesję i polegacie na softwarze.

Romku, do ustawienia ostrości używam maski bahtinova obrazki z wczorajszej sesji. Niestety rogi są do mega poprawy, jak pewnie zauważyłeś. Wykręcę kamerkę i sprawdzę, czy coś za mocno nie dokręciłem. 

187769074_745042479502037_3167419597802847666_n.jpg

245062987_1163377200817506_393833357146015081_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Auron napisał:

 

245062987_1163377200817506_393833357146015081_n.jpg

Przy tak duzej swiatlosile maska moze nie wystarczyć. Jak dla mnie nanscreenie nie ma ostrości. Srodkowy promien nie jest symetrycznie do X.

 

Niwa wersja masko daje lepiej dostrzegalne roznice.

https://a.aliexpress.com/_vNfjur

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veil - zebrany tą właśnie RASA, obróbka popełniona przez Romana (Spirit, za co dziękuję) bez klatek kalibracyjnych) Niestety jest różnica między tym zdjęciem a najnowszymi, które wykonuję. Jak zauważycie, to krawędzie są pojechane, niestety nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. 

Veil Nebula2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.