Skocz do zawartości

Walnięta kamera? czy ki czort...


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam już pomysłów... chyba wszelkie możliwe połączenia (kabelkologia usb/zasilanie) sprawdzone, zawsze to samo - problem kabli odpada :(

na pojedynczych klatkach ledwo ale widoczne, natomiast na stacku juz jest dużo gorzej. Zaczynam podejrzewać (czego obawiam się najbardziej) kamere.

Pionowe pasy podobnie jak u @Antoni ostatnio.

wycinek z klatki 300s L. ASI2600

jak ktoś ma jakieś pomysły będę wdzięczny, kilka dni już walczę, zaraz zwariuje :(

 

455659107_noszkur.thumb.jpg.9e479927d47c23e0efd82dcf3fb4de84.jpg

 

mini stack 9x300

884188287_noszkurstack.thumb.jpg.4200ed594a30311ae9dce95e600a1faa.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jak wyjdzie to samo na kalibracyjnych to będzie to doskonale uwidocznione :) Wątpię że to problem transferu danych z kamery , od ASI1600 drugiej wersji jest bufor DDR w kamerach od 256MB więc te dane nie lecą sobie od tak z kamery tylko wcześniej są buforowane w kamerze a później zrzucane do kompa. Ja ostawiam zasilanie ? zmień zasilacz ... zrób kalibracyjne klatki to coś więcej podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taka kwestia , te kamery miały swego rodzaju "bug" w postaci podlewania matrycy z termopadu od chłodzena, jeśli zauważyłeś na matrycy jakieś zacieki albo "coś" na niej widać jakaś poświatę to jest właśnie to. Wtedy trzeba albo wysłać kamerę na gw, albo rozebrać w warunkach sterylnych i wyczyścić matrycę izopropanolem lub lepiej płynem Baadera - jest lepszy bo nie pozostawia śladów a po izo czasem lubi coś "świecić" i trzeba to polerować a co za tym idzie ... można porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, komprez napisał:

Ja ostawiam zasilanie ? zmień zasilacz

próbowałem 3 różne kable: astrolink - kamera. oraz 2 zasilacze bez astrolinka. Inne kamery - bez problemu.

 

7 minut temu, komprez napisał:

I jeszcze taka kwestia , te kamery miały swego rodzaju "bug"

to prawda, znam temat. Podobno ta nowsza seria jest "naprawiona" ,mówią, że już nie ma tego. Matryca czyściutka.

 

Kalibracje zrobię z ciekawości też. Dzięki

Edytowane przez Maetrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.