Skocz do zawartości

Baader H-Beta (5.5nm)CMOS-optimized 2"


Erik68

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę być złym prorokiem, jednak wydaje mi się, że bardzo trudno będzie kupić ten filtr używany w niższej cenie. Ogólnie, ten typ pojawił się stosunkowo niedawno, jeśli ktoś go kupił w sklepie, to raczej jest to świadoma osoba która specjalnie kupiła najwęższy filtr H-Beta, aby porządnie przypatrzyć się mgławicom, przynajmniej przez 2 sezony. Więc nieprędko się pojawią na giełdzie. 
Poza tym, sprzedający będą świadomi, że zadbany filtr używany, Z WIDMEM, jest więcej wart niż nówka ze sklepu BEZ WIDMA - kupowanie pewniaka (nawet używanego), u nas na giełdzie, z Polski, połacenie zwykłym przelewem, ma dodatkową wartość i daje komfort psychiczny - ceny tych filtrów mogą być podobne jak w sklepie w Niemczech.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest nowością, której poza niemieckimi sklepami (do których Baaderowi najbliżej) nikt nie ma na stanie.

 

Po drugie poza influencerskim opisem na stronie producenta (w którym autora chyba trochę niesie fantazja), nie ma żadnej relacji z obserwacji nim. Więc nawet nie wiadomo czy filtr będzie warty uwagi, bo już nie pisze że swojej wysokiej ceny.

 

A jeśli będzie tak dobry jak sugeruje opis - to pewnie będzie rarytasem na giełdzie (prędzej "pójdzie" do znajomych ze wspólnych obserwacji) za wcale nie wiele mniejsze pieniądze niż nowy.

 

Tak że ryzyk-fizyk - bierz nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest pewniakiem, rozmawiałem ze" stary wyjadaczem mgławicowym" z CN, który z pośród H beta,Lumicon,Astronomik 12nm, Baader 6,5nm, i Baader 5,5, zdecydowanie polecił 5,5nm.Co prawda dobry obserwator mgławic ,powinien mieć wszystkie te filtry, i jeszcze wiadro innych, ale na razie z H beta chcę ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.