Skocz do zawartości

[S] Sprzedam lornetkę 2x40 - typu "oczy sowy"


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam niemal nową, w idealnym stanie lornetkę typu "oczy sowy" - 2x40. Produkt chiński, NoName, ale całkiem udany. Warto pamiętać, że jest to lornetka jedynie do obserwacji nocnych, w dzień takie powiększenie nie ma sensu. Po drugie, za dnia widać wady optyki, które w nocy nie przeszkadzają.

 

Lornetka ma regulację rozstawu oczu. Jest bardzo ważne, by z niej korzystać, bo wrażenia wizualne są zdecydowanie lepsze po odpowiednim ustawieniu lornetki do swoich oczu. Ostatniej nocy testowałem tą lornetkę, jak również drugą: 3x50. (Obie dały bardzo satysfakcjonujące obrazy, ale zdecydowałem o pozostawieniu tylko jednej i zostawiam sobie "mocniejszą".) Co fajnego jest w w wersji 2x40, to fakt, że można obserwować całe gwiazdozbiory jednym spojrzeniem. Patrząc na Lutnię odnosiłem wrażenie, że patrzę bez zmiany skali, a jedynie zdecydowanie więcej gwiazd było widać. Nawet cały Łabędź mieści się w polu widzenia. Po sprawdzeniu jednak rzeczywiście wyszło, że powiększenie wynosi x2. Świetna sprawa do nauki gwiazdozbiorów. Widać po prostu więcej. Nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z kolimacją - obraz z obu torów optycznych był zgrany - oczywiście po ustawieniu odpowiedniego rozstawu oczu. Regulacja ostrości w obu torach optycznych jest niezależna. Ogólnie, bez ściemy, fajna rzecz.

 

Komplet składa się z trzech elementów: lornetka, opaska na rękę i etui. Wszystko wygląda bardzo schludnie.

 

Cena: 300 zł. Odbiór osobisty w Krakowie lub wysyłka InPost 16 zł.

 

image.png.ede6eb4996272e1dbb56260a9539b6f9.png

Edytowane przez dobrychemik
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.