Skocz do zawartości

Laguna i Trójlistna Koniczyna na szeroko


Stachu

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę przeprocesowałeś zdjęcie. Gwiazdy są bardzo wyraźnie odcięte od tła, czy samych mgławic. Jak się trochę opatrzysz ze zdjęciami, to zauważysz to bez powiększania. Jasna, gwiazda ma bardzo ciemną, zapewne zerową obwódkę i zaraz potem wszechobecne dla tego obszaru "złoto". W stacku masz użyte klatki, które są poruszone. Wyrzuć najgorsze z nich, bo całość traci na jakości, nie musisz odrzucać od razu 1/3 materiału. W prawej części jakość zdecydowanie odstaje, sprawdź czy wszystko jest spasowane poprawnie czy obiektyw nie za luźno siedzi w bagnecie. Wyceluj w np. w Vegę ustaw ją w centrum, a następnie w każdym rogu i zrób zdjęcie, potem porównaj wygląd gwiazdy

Biorąc pod uwagę białe noce, niski pułap obiektu, niewiele materiału, to wyszło bardzo fajne zdjęcie, z którego możesz być niewątpliwie dumny. 

 

 

image.png.9175cec574199ebd0fc4ab6a97748c95.png

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@count.neverest dzięki za opinię. Niestety nie wiem co powoduje że gwiazdy tak wyglądają, ale są już takie na stacku. Miałem już kiedyś ten problem i nie mam pojęcia co tworzy te obwódki. Zdjęcie stackowałem w DSS na praktycznie domyślnych ustawieniach. 
A co do klatek pojechanych gwiazd to faktycznie muszę przejrzeć jeszcze raz klatki, na pewno też spróbuję dozbierać materiału. Sprawdzę też spasowanie obiektywu, ale niedawno go serwisowałem więc nie powinno być żadnego problemu.image.png.8bcaaea00b85f1935e3ba93153dc1b66.png

 

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@count.neverest jednak jak tak patrzę to na pojedynczych klatkach też jest problem z gwiazdami, nawet na zdjęciach z innego obiektywu. Wcześniej najwyraźniej tego nie zauważyłem, akurat rzadko robię DSy i mi to umknęło.

Zdjęcia robie canonem 1200D full spectrum z filtrem UV/ir cut z adapterem clip in wydrukowanym na drukarce 3D, czy jest możliwe żeby filtr lub adapter powodował takie problemy? Może ktoś się z tym spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.