Skocz do zawartości

"afera " w KG Policji


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Gazeta Wyborcza troche pisala o powiazaniach sedzi z prokuratorem i adwokatem .Wyszlo to podczas wyjasniania jakies sprawy . W mediach przeszlo prawie bez echa . Ostatnio w GW bylo powiazaniach okradajacych tiry z ludzmi z KG Policji . Informacje pochodzily z wczesniej sprawdzonych źrodeł . Szybkość z jaką GW wycofała się z tych rewelacji jest zadziwiająca . Przed publikacją na pewno je sprawdzili , po publikacji nie mieliby czasu na ponowne sprawdzenie , przed ogloszeniem ,że padli ofiarą intrygi .

Może po prostu tamci z KG sa mocniejsi ? To tak po mojemu . Skoro GW odszczekuje to co podała nie zostawiając sobie czasu na wnilkiwe sprawdzenie świadczy o potęznej presji = mocy wywartych na GW.

Ostatecznie gang okradający tiry od lat istnieje , nawet zuchwale próbował odbić z rąk policjantów skradziony wcześniej tir .

Z drugiej strony katowicka prokuratura "przesluchuje " podejrzanego N o zabicie gen. Papały . Katowicka prokuratura wie i wycisza sprawe fałszowania akt sądowych przez emerytowanego z-cy naczelnika do spraw śledczych z K.W. Policji . Sam komendant z tego okresu teraz jest podejzany o współprace z mafią -paliwową .

Nie wiem czy mafie są w/g specjalnosci . Osobna np paliwowa , narkotykowa ,samochodowa , prywatyzacyjna itd. Dla mnie to jedna mafia . Ostatecznie cały wydział kryminalny K.W.policji w Katowicach rozwiazano za współpracę z mafią .

:D:D:D:D .Nie można powiedzieć że całe nacialstwo ma czyste rece .

:Boink: W/g Was co jest blizej prawdy . Powiązania w KG czy ich brak ?

Zbigniew Wyszyński

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj napisze choc troche nie ten temat ale szkoda zakladac nowy .

P. Kulczyk zamierza zlozyc zazalenie na postanowienie czestochowskiej prokuratury o umorzeniu chyba dochodzenia w sprzwie z p.Giertych czy podobnie .

Zgodnie z stosowanym wobec mnie chwytem to p. Kulczyk nie ma prawa skladac zazalenia poniewaz w/g prokuratury nic bezprawnego nie bylo i w zwiazku z tym nie ma pokrzywdzonych a tym samym uprawnionych do skladania zazalenia . :D

I tak zostaje sie bez mozliwosci odwolania o umorzeniu fałszowania akt sadowych i ich podmiany przez emerytowanego specjaliste kryminologa , z-cy naczelnika d/s śledczych czy podobnie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach . Ilu ludziom tak zrobiono? Zbigniew Wyszyński

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę . Składałem . W sądzie przezucano rozpatrywanie tego zazalenia miedzy wydziałem karnym a cywilnym . W koncu wydano postanowienie ,ze nie jestem osobą uprawnioną do skladania zazalen bo prokuratura rejonowa stwierdziła ,ze nie ma pokrzywdzonych i przestępstwa . Jest to równowazne z brakiem mozliwosci jakiegokolwiek odwołania na postanowienie skorumpowanej prokuratorki . Okiem swoim stwierdziła ,że akta które mówię ze są podmienione nie noszą śladów przepisywań , poprawień . Normalnie na żywca całe inne to po co mieli fałszować poprzez poprawianie . Nie dała do żadnej analizy . Sama zadecydowała , choć ich treść była sprzeczna z innymi dokumentami , były pisane na współczesnym papierze , stare na pożułkłych starych innych formulkarzach , inną maszyna . Pieczecie o innej szacie graficznej z wydrapanym fragmentem po nazwie SĄD REJONOWY - widocznie stara pieczec mala tam jakis numer . Od jej postanowienia z powodu stwierdzenia braku pokrzywdzonych nie było upoważnionych do składania jakiegokolwiek zazalenia na to postanowienie . Tak samoRPO , SR, i wszelkiej maści drogi slużbowe . :D

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zarzuć to już i zajmij się obserwacjami  :banan:

Bardziej zajmuje sie modernizacją i kompletowaniem sprzetu .

A tamto trudno odpuscić . Za kupione przez emeryta auto za 20 tys trzeba mu z osdetkami zaplacic ponad 60 tys z tytulu rekojmi . Auto ma oddac jak otrzyma te 60 tys . Auto sprawne jak sam pisze i jezdzi nim juz 9 lat .

N ie spełnił ŻAdnego warunku koniecznego do stosowania rekojmi - przepisy z 1996 r . Nie zawiadomił firmy o checi skorzystania z rekojmi do roku / w ogóle/ , nie okazał do ogledzin samochodu , tym samym nie zgodził się na 1 naprawę a musiałby bo auto było wszesniej uzywane .

W SO uznano , ze nie wiedział o wymianie silnika dlatego przysluguje mu rekojmia . Nie uwzgledniono ,ze dostał upust cenowy z powodu wymiany silnika oraz to ,ze podczas rozprawy pomyłkowo okazał sądowi ksero odprawy celnej samochodu , choć troche wczesniej jego żona zeznawała i on pisał ,ze jakby widział odprawę celną toby wiedział o wymianie silnika . Kupił auto świeżo 1 raz rejestrowane nie oglądając innych papierów jak dowód rejestracyjny . :D

W apelacji po uzyskaniu możliwości wglądu w akta / dopiero po napisaniu przez sedzine uzasadnienia do wyroku / okazało sie,ze z nowych papierów łacznie z podmienionym pozwem juz spełnił wszystkie konieczne warunki do rekojmi .

W SO fałszowano tylko w celu ukrycia posiadania przez pozwanego ksera odprawy celnej . W nowym pozwie napisał ,ze osobiscie wlascicielowi firny doreczyl pismo w sprawie rekojmi i zrobił to 28 04 1996 r . A samochód kupił kilka dni później bo 1 maja 1996 r . :D Nawet tak grube fałszerstwo przechodzi .

Ilu ludzion na śląsku sfałszowano akta sądowe .? To ,że inna tresc akt w I instancji niz w Sądzie Apelacyjnym Katowice jest bez znaczenia dla sedzin . To taka norma demokratycznego panstwa ? I wszyscy -prokuratury, sądy wszystkich instancji , ich Krajowe Rady - bez wyjśnienia czyli przyzwolenie Zbigniew Wyszyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig Polska to dziwny kraj. Ludzie, którzy nie płacą alimentów siedzą w więzieniach, a "biznesmeni" z wyrokami sądowymi o zapłatę dziesiątków tysięcy (nawet nie wspominam tych co nakradli za miliony) chodzą po ulicach i niewiele na to poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zbig, w/g mnie sprawa jest niezła dla jakis mediow (polsat, tvn - oni celuja w wykrywaniu tego typu afer), musisz to tylko prosto i zwiezle opisac by sie zainteresowali ( mi troche trudno bylo na poczatku zrozumiec o co chodzi ).

 

BTW. Kiedys z ciekaowsci spytalem znajomego ( zajmuje sie sprzedaza aparatury do robienia roznych analiz chemicznych - spektografy gazowe itp... ), czy mozna ustalic wiek papieru, atramentu itd.. , i twierdzi ze mozna i to z duza dokladnoscia.

 

 

Pzdr

Lukasz

 

PS. Oskar, wiesz ja sie troche boje tej czwartej wladzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nasza " 4 wladza nie jest taka niezależna . Ostatecznie prasa , TV kapitałowo jest w rekach kapitału zagranicznego . Tylko jedna reporterka chciala z TV i cisza . Reszta o ile odpowiedzą to nie miesci się to w programowych zainteresowaniach czy coś takiego albo podziekują za zaufanie . I tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nasza " 4 wladza nie jest taka niezależna . Ostatecznie prasa , TV kapitałowo jest w rekach kapitału zagranicznego . Tylko jedna reporterka chciala z TV i cisza . Reszta o ile odpowiedzą to nie miesci się to w programowych zainteresowaniach czy coś takiego albo podziekują za zaufanie . I tyle .

 

Podchodząc w ten sposób do tematu niewiele można zdziałać.

Kapitał zagraniczny jakoś nie przeszkadza w odkrywaniu nowych większych bądź mniejszych afer ( by udowodnić polecam choćby archiwum interwencji polsatu - www.polsat.com.pl, albo sprawe constaru, marketów itd... ).

Pozostaje tylko kwestia takie przedstawienia sprawy by media w miare łatwy sposób mogły z tego zrobić ciekawy program. Bez wyciągania dalko idących wnoisków ( które niekoniecznie muszą być do końca prawdziwe).

 

A jak nie , to lepiej sobie darować.

To wszystko.

 

BTW. Mam ostatnio pare problemów z tzw. blokersami , policja działa jakoś tak niemrawo, ale jak obiektywnie popatrze to się nawet nie dziwie ( policjatowi X czy Y ) , brak pieniedzy i błędy w samym systemie itd...

Edytowane przez Łukasz Markulis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.