Jump to content

"afera " w KG Policji


Guest zbig
 Share

Recommended Posts

Guest zbig

Gazeta Wyborcza troche pisala o powiazaniach sedzi z prokuratorem i adwokatem .Wyszlo to podczas wyjasniania jakies sprawy . W mediach przeszlo prawie bez echa . Ostatnio w GW bylo powiazaniach okradajacych tiry z ludzmi z KG Policji . Informacje pochodzily z wczesniej sprawdzonych źrodeł . Szybkość z jaką GW wycofała się z tych rewelacji jest zadziwiająca . Przed publikacją na pewno je sprawdzili , po publikacji nie mieliby czasu na ponowne sprawdzenie , przed ogloszeniem ,że padli ofiarą intrygi .

Może po prostu tamci z KG sa mocniejsi ? To tak po mojemu . Skoro GW odszczekuje to co podała nie zostawiając sobie czasu na wnilkiwe sprawdzenie świadczy o potęznej presji = mocy wywartych na GW.

Ostatecznie gang okradający tiry od lat istnieje , nawet zuchwale próbował odbić z rąk policjantów skradziony wcześniej tir .

Z drugiej strony katowicka prokuratura "przesluchuje " podejrzanego N o zabicie gen. Papały . Katowicka prokuratura wie i wycisza sprawe fałszowania akt sądowych przez emerytowanego z-cy naczelnika do spraw śledczych z K.W. Policji . Sam komendant z tego okresu teraz jest podejzany o współprace z mafią -paliwową .

Nie wiem czy mafie są w/g specjalnosci . Osobna np paliwowa , narkotykowa ,samochodowa , prywatyzacyjna itd. Dla mnie to jedna mafia . Ostatecznie cały wydział kryminalny K.W.policji w Katowicach rozwiazano za współpracę z mafią .

:D:D:D:D .Nie można powiedzieć że całe nacialstwo ma czyste rece .

:Boink: W/g Was co jest blizej prawdy . Powiązania w KG czy ich brak ?

Zbigniew Wyszyński

Edited by zbig
Link to comment
Share on other sites

Guest zbig

Tutaj napisze choc troche nie ten temat ale szkoda zakladac nowy .

P. Kulczyk zamierza zlozyc zazalenie na postanowienie czestochowskiej prokuratury o umorzeniu chyba dochodzenia w sprzwie z p.Giertych czy podobnie .

Zgodnie z stosowanym wobec mnie chwytem to p. Kulczyk nie ma prawa skladac zazalenia poniewaz w/g prokuratury nic bezprawnego nie bylo i w zwiazku z tym nie ma pokrzywdzonych a tym samym uprawnionych do skladania zazalenia . :D

I tak zostaje sie bez mozliwosci odwolania o umorzeniu fałszowania akt sadowych i ich podmiany przez emerytowanego specjaliste kryminologa , z-cy naczelnika d/s śledczych czy podobnie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach . Ilu ludziom tak zrobiono? Zbigniew Wyszyński

Edited by zbig
Link to comment
Share on other sites

Guest zbig

Mogę . Składałem . W sądzie przezucano rozpatrywanie tego zazalenia miedzy wydziałem karnym a cywilnym . W koncu wydano postanowienie ,ze nie jestem osobą uprawnioną do skladania zazalen bo prokuratura rejonowa stwierdziła ,ze nie ma pokrzywdzonych i przestępstwa . Jest to równowazne z brakiem mozliwosci jakiegokolwiek odwołania na postanowienie skorumpowanej prokuratorki . Okiem swoim stwierdziła ,że akta które mówię ze są podmienione nie noszą śladów przepisywań , poprawień . Normalnie na żywca całe inne to po co mieli fałszować poprzez poprawianie . Nie dała do żadnej analizy . Sama zadecydowała , choć ich treść była sprzeczna z innymi dokumentami , były pisane na współczesnym papierze , stare na pożułkłych starych innych formulkarzach , inną maszyna . Pieczecie o innej szacie graficznej z wydrapanym fragmentem po nazwie SĄD REJONOWY - widocznie stara pieczec mala tam jakis numer . Od jej postanowienia z powodu stwierdzenia braku pokrzywdzonych nie było upoważnionych do składania jakiegokolwiek zazalenia na to postanowienie . Tak samoRPO , SR, i wszelkiej maści drogi slużbowe . :D

Edited by zbig
Link to comment
Share on other sites

Guest zbig
No to zarzuć to już i zajmij się obserwacjami  :banan:

Bardziej zajmuje sie modernizacją i kompletowaniem sprzetu .

A tamto trudno odpuscić . Za kupione przez emeryta auto za 20 tys trzeba mu z osdetkami zaplacic ponad 60 tys z tytulu rekojmi . Auto ma oddac jak otrzyma te 60 tys . Auto sprawne jak sam pisze i jezdzi nim juz 9 lat .

N ie spełnił ŻAdnego warunku koniecznego do stosowania rekojmi - przepisy z 1996 r . Nie zawiadomił firmy o checi skorzystania z rekojmi do roku / w ogóle/ , nie okazał do ogledzin samochodu , tym samym nie zgodził się na 1 naprawę a musiałby bo auto było wszesniej uzywane .

W SO uznano , ze nie wiedział o wymianie silnika dlatego przysluguje mu rekojmia . Nie uwzgledniono ,ze dostał upust cenowy z powodu wymiany silnika oraz to ,ze podczas rozprawy pomyłkowo okazał sądowi ksero odprawy celnej samochodu , choć troche wczesniej jego żona zeznawała i on pisał ,ze jakby widział odprawę celną toby wiedział o wymianie silnika . Kupił auto świeżo 1 raz rejestrowane nie oglądając innych papierów jak dowód rejestracyjny . :D

W apelacji po uzyskaniu możliwości wglądu w akta / dopiero po napisaniu przez sedzine uzasadnienia do wyroku / okazało sie,ze z nowych papierów łacznie z podmienionym pozwem juz spełnił wszystkie konieczne warunki do rekojmi .

W SO fałszowano tylko w celu ukrycia posiadania przez pozwanego ksera odprawy celnej . W nowym pozwie napisał ,ze osobiscie wlascicielowi firny doreczyl pismo w sprawie rekojmi i zrobił to 28 04 1996 r . A samochód kupił kilka dni później bo 1 maja 1996 r . :D Nawet tak grube fałszerstwo przechodzi .

Ilu ludzion na śląsku sfałszowano akta sądowe .? To ,że inna tresc akt w I instancji niz w Sądzie Apelacyjnym Katowice jest bez znaczenia dla sedzin . To taka norma demokratycznego panstwa ? I wszyscy -prokuratury, sądy wszystkich instancji , ich Krajowe Rady - bez wyjśnienia czyli przyzwolenie Zbigniew Wyszyński

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Zbig, w/g mnie sprawa jest niezła dla jakis mediow (polsat, tvn - oni celuja w wykrywaniu tego typu afer), musisz to tylko prosto i zwiezle opisac by sie zainteresowali ( mi troche trudno bylo na poczatku zrozumiec o co chodzi ).

 

BTW. Kiedys z ciekaowsci spytalem znajomego ( zajmuje sie sprzedaza aparatury do robienia roznych analiz chemicznych - spektografy gazowe itp... ), czy mozna ustalic wiek papieru, atramentu itd.. , i twierdzi ze mozna i to z duza dokladnoscia.

 

 

Pzdr

Lukasz

 

PS. Oskar, wiesz ja sie troche boje tej czwartej wladzy...

Link to comment
Share on other sites

Guest zbig

"Nasza " 4 wladza nie jest taka niezależna . Ostatecznie prasa , TV kapitałowo jest w rekach kapitału zagranicznego . Tylko jedna reporterka chciala z TV i cisza . Reszta o ile odpowiedzą to nie miesci się to w programowych zainteresowaniach czy coś takiego albo podziekują za zaufanie . I tyle .

Link to comment
Share on other sites

"Nasza " 4 wladza nie jest taka niezależna . Ostatecznie prasa , TV kapitałowo jest w rekach kapitału zagranicznego . Tylko jedna reporterka chciala z TV i cisza . Reszta o ile odpowiedzą to nie miesci się to w programowych zainteresowaniach czy coś takiego albo podziekują za zaufanie . I tyle .

 

Podchodząc w ten sposób do tematu niewiele można zdziałać.

Kapitał zagraniczny jakoś nie przeszkadza w odkrywaniu nowych większych bądź mniejszych afer ( by udowodnić polecam choćby archiwum interwencji polsatu - www.polsat.com.pl, albo sprawe constaru, marketów itd... ).

Pozostaje tylko kwestia takie przedstawienia sprawy by media w miare łatwy sposób mogły z tego zrobić ciekawy program. Bez wyciągania dalko idących wnoisków ( które niekoniecznie muszą być do końca prawdziwe).

 

A jak nie , to lepiej sobie darować.

To wszystko.

 

BTW. Mam ostatnio pare problemów z tzw. blokersami , policja działa jakoś tak niemrawo, ale jak obiektywnie popatrze to się nawet nie dziwie ( policjatowi X czy Y ) , brak pieniedzy i błędy w samym systemie itd...

Edited by Łukasz Markulis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 46 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.