Skocz do zawartości

NGC6633 jak ja wydobyc z tla?


dimis

Rekomendowane odpowiedzi

Walcze ktorys juz wieczor z obroka tego zdjecia i caly czas nie jestem zadowolony. Przejrzalem kilka tutoriali na YT, ale nadal nie mam tego efektu, o ktory mi chodzi. Jak wydobyc te gromadke na pierwszy plan? Skorzystalem ze skryptu de-emphasise, ale jak widac to jeszcze nie to. Jest to pierwsza GO w moim repertuarze, a na dysku czeka juz Colinder 366, czyli popularny wieszak. Coz z tego, jesli przytloczony bedzie ogromna iloscia gwiazd DM. Mam nadzieje, ze to nie jakies tabu i podzielicie sie wiedza. :) Druga sprawa, z ktora sobie nie moge do konca poradzic to maska dla tych najjasniejszych gwiazd, po to aby uzyc MT na pozostalych i je wlasnie sprobowac przygasic. Maska z MLT bez R i 4 layer zostawia jednak dosc jasne artefakty, ktore nie wytne poprzez shadow clipping. 

Technikalia: ED80, ASI 2600 MC, Gem28, EAF, AsiAir

Materialu malo, ale na ten obiekt powinno byc ok: 19 x 300s (1h 35min).

 

Dzieki! Krzysiek

 

Postprocesing, w skrocie:

image.png.a44a10d63192b7c400d10f6d2ef6a204.png

 

image.thumb.png.30ded576b873819df7223e685d801e2c.png

image.thumb.png.f21e55391964e851f99fd829ffe42113.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Herbert West napisał:

Możemy poprosić stacki?

@Herbert West Jasne, stack w Pixie z LN, tez troche testowo. Biasy, Darki i Flaty.

 

 

@apolkowski i @Gość na chwilę dzieki za wskazowki, jutro sprobuje na nowo.

Integrated_NGC6633_LN_ESD.xisf

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej podszedłbym do tego w sposób - wychodzi jak jest.

Po co na siłę kombinować z rozmiarami gwiazdek, skoro na fotce jest i tak jedynie gęste ich pole.

 

Jeśli chodzi o wieszak, to jego obrobka bardzo czesto jest delikatnie mówiac naginająca rzeczywistość. Pojedyńcze gwiazdki sa ręcznie pwiększane.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu mniej agresywny i rozsądny stretch zamiast selektywnego zmniejszania czy powiększania gwiazd? Tutaj wyciągnięte GHS tak, żeby największe gwiazdy nie utonęły w tle.

 

ghs1.thumb.png.221b01f6efbaa14c10cac7002eaa3b02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dimis https://ghsastro.co.uk/

 

Pobierz, obejrzyj filmy na tej stronie i poćwicz. Kapitalna rzecz.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.