Skocz do zawartości

Akcesoria optyczne od teleskopu prod. Uniwersał


stratoglider

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA! Akcesoria mają średnicę 32.0 mm, więc nie wchodzą do (większości) wyciągów 1.25 cala (=31.8 mm).

Dodaję redukcję na 2 cale (jest na zdjęciach), którą 20 lat temu zrobiłem samemu, na początek wystarczy, jednak w dzisiejszych czasach bardzo łatwo taką wydrukować na D3D - będzie precyzyjniejsza.

 

Sprzedam używany zestaw akcesoriów optycznych od teleskopu prod. Uniwersał, Super Szukacz Komet, + okular od modelu Cassegraina. Szczegółowy opis i zdjęcia - tutaj: https://astropolis.pl/topic/85482-akcesoria-od-teleskopu-prod-uniwersał-czyli-jak-to-kiedyś-było/

 

 

Przypomnę tylko ogniskowe [mm] dające się uzyskać z tego zestawu:

43, 16.5, 10.5, 5.5, 3.7, 2.75

 

Cena, hmm, nie wiem jak to wycenić. Barlowy są tylko do okularu super plossl 16.5 mm, więc ich nie rozdzielam:

- skrzyneczka, filtry, okular 16.5 mm i barlowy (czyli zestaw oryginalny): 130 złotych.

- okular Huyghens 43 mm: 60 zlotych. 

przy czym otwarcie daję znać że ceny są do negocjacji, jeśli ktoś będzie chciał ten zestaw, lub całość - dogadamy się.

 

 

 

22.JPG

23.JPG

24.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie na temat ale aż przypomniały mi się dawne czasy i ta drewniana mini skrzyneczka z okularem, dwiema przedłużkami, wkręcanym barlowem, i to pole widzenia 30 stopni :) Z taką różnicą że standard mikroskopowy. Mimo wszystko obraz jaki dawał okular był nawet przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.