Skocz do zawartości

HEQ5 Pro opaskowany i wyregulowany


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji nabycia nowego montażu, na sprzedaż wystawiam mojego wiernego druha HEQ5 Pro.

Montaż mam od jesieni 2013 roku, kiedy to praktycznie pierwszą rzeczą po zakupie była wymiana pasków, w ramach pierwszej forumowej akcji wspólnego zakupu zestawów. Od poprzedniego właściciela przyszedł do mnie w stanie igła, o ile pamiętam albo go nie używał albo raz czy dwa. Oryginalnie kupiony był w Astrokraku, gdzie na starcie miał wymienione niektóre łożyska. Ja powymieniałem resztę. Powymieniałem smary, do perfekcji wyjustowałem lunetkę, pokazowałem luzy i zrobiłem wszekie rzeczy potrzebne aby chodził jak masełko.

Montaż nigdy mnie nie zawiódł. Jest sprawdzony, stabilny i powtarzalny (np EQMOD nigdy mi się z nim nie zawiesił). Kiedy fociłem KAF8300 (pixel 5.4um) robiłem klatki po 10 minut ze 100% uzyskiem (eccentricity <0.15, choć przy dobrych warunkach zwykle nie przekracza 0.1, oscyluje 0.04-0.08).

 

Montaż nie jest nowy. Nosi normalne ślady używania (albo może ciut mniej niż normalne bo staram się dbać o sprzęt), nie jest skatowany, poobijany czy dorastycznie podrapany. Nic nie wyłamane ani uszkodzone, pokrętła oryginalne. Ma nalepiony rzep do BT. Dodatkowo wydrukowałem kolce do statywu (podobnie jak mają statywy geodezyjne). Nie był w obserwatorium. Był przechowywany w warunkach domowych.

W komplecie standard czyli głowica, statyw 1.75'', pilot SynScan (chyba jeszcze folia na wyświetlaczu bo od początku leży w szufladzie), dwie przeciwwagi, kolce.

 

Na szybko kilka linków gdzie jest mój montaż. Ewentualne fotki mogę zrobić dopiero w niedzielę.

https://astropolis.pl/topic/67570-filtr-słoneczny-szklany-astrozap-143-146mm/#comment-769583

https://astropolis.pl/topic/67573-newton-gso-6-150600-f4-m-lrn/#comment-769617

https://astropolis.pl/topic/58514-kabel-bluetooth-do-heq5-az-eq6/#comment-681503

 

Najlepiej odbiór osobisty. Mam jeszcze fabryczne pudło od głowicy (!) i chyba styropiany od statywu więc jak ktoś udźwignie koszty przesyłki kurierem to wysyłka też jest możliwa.

Cena 3950zł.

 

Jeszcze nowego montażu nie opanowałem na tyle aby nie zabrać starego na wrześniowy zlot RODOS. Zatem założyłbym że montaż będzie dostępny po zlocie, czyli od 26 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualne.

Na zachętę kilka fotek. Na zdjęciach nie ma, ale w komplecie jest druga przeciwwaga, pilot oraz drukowane 3D zamienne stopki z kolcami do stawiania statywu w terenie nieutwardzonym.

Gdyby komuś robiło to różnicę, to przy odbiorze osobistym mogę jeszcze dorzucić pokrowiec na statyw i walizkę do przechowywania głowicy (obie bardzo sfatygowane ale wielce użyteczne), względnie jakiś kabelek zasilający.

W kwestii wysyłki, jest oryginalne pudło fabryczne od głowicy i styropiany góra-dół do statywu.

 

 

IMG_2852.JPG

IMG_2856.JPG

IMG_2849.JPG

IMG_2859.JPG

IMG_2860.JPG

IMG_2850.JPG

IMG_2851.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.