Skocz do zawartości

Problem z motofocuserem Celestrona


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

mam do RASA11 motofocuser Celestrona. Niestety jest to produkt pozostawiający nieco do życzenia, w moim przypadku na skutek mimośrodu mocowania do tuleji fosucera silnik sie zacina, zakleszcza.

Rozwiązaniem jest albo dawania najróżniejszych podkładek i ogólnie luzowanie mocowania by wytworzyć przegub.

 

Problemem jest własnie sztywne mocowanie bez żadnego przegubu.

image.png.b222561643e4016dcc3399ada901afea.png

 

czy ktoś ma pomysł jak można z jednej strony zamocować jakieś sprzęgło na tuleję teleskopu, a z drugiej wprowadzić to do motofocusera?

Wszystko musiało by być raczej bardzo krótkie. Gdzie można kupić sprzęgła skrętne z takimi średnicami (fi22-25).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - sprzęgło o długości 6mm.

https://allegro.pl/oferta/drukarka-3d-nema17-amortyzatory-silnika-krokowego-12085125279

 

Pozostaje z obu stron przykręcić belki z otworem w środku na ośki.

Przypuszczam, że nawet drukowane mogą być.

 

A najlepiej pewnie sprzedać wadliwy focuser i kupić sprawny.

Jak już tyle kasy w sprzęt ładujesz...

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubaman napisał:

Miałem takie rozwiązanie oparte o DF ale niestety pasek ciągnął mi lustro, taka konstrukcja telepa.

 

No to jak telep ma taką _badziewną_ konstrukcję to zacząłbym od podparcia końca pokrętła łożyskiem

żeby kręcenie nim nie dawało efektu specjalnego w postaci kiwania lustrem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hans napisał:

Dasz rade upchac na oś sprzęgło helikalne? O takie:

 

Kosztuje grosze, rozwiąże problem (o ile je zmieścisz).

 

Pozdrawiam.

 

Jeśli pasek odpada, to jest to rzeczywiście sensowne. 

 

Poproś kogoś żeby wydrukował Ci adapter z jakiegokolwiek interfejsu, jaki masz na tym pokrętle na wałek 8 czy 10mm - jeśli takiego nie ma po zdjęciu pokrętła. Do tego dokładasz wspomniane sprzęgło na wałek krokowca, plus jakieś żelastwo do zamocowania całości do tuby.

 

Co nie zmienia faktu, że bardzo dziwi mnie, że dedykowane rozwiązanie od Celestrona nie spełnia funkcji. To, o czym piszesz: zacinanie itp. nie powinno mieć miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.