Skocz do zawartości

Moje pierwsze EAA na Saturnie


Milek666

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Wczoraj wreszcie miałem chwilę czasu i kawałek bezchmurnego nieba. Po długich zmaganiach z kabelkami, kolimacją i ostrością udało mi się uzyskać podgląd liveview w SharpCap poniżej (zwykły snapshot).

Z jednej strony jestem zadowolony, z drugiej liczyłem na ciut więcej.

Brak ostrości, żadnych szczegółów, co prawda był silny wiatr ale mimo wszystkow wizualu obraz idealny.

Sprzęt: SCT 5 z montażem SLT goto, kamerka t7c (klon- kupiłem bardzo okazyjnie, w celu sprawdzenia czy to będzie działać?)

Nie oczekuje zachwytów, ale mile widziane porady, jak zrobić żeby było lepiej widać.

Czy z tego teleskopu, da się wyciągnąć więcej poprzez EAA?

 

Capture_00001.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ktoś wczoraj mnie oświecił że to trzeba robić avi i wtedy stackowac, kiedy oglądałem filmiki na yt jakoś mi to umknęło. Liczyłem że można stackowac na żywo bez nagrywania i większej obróbki. 

7 godzin temu, count.neverest napisał:

Skoro to tylko snapshot, to powinieneś zrobił pełnoprawnego avika, żeby zestackować % najlepszych klatek i obrobić materiał. 

 

Tak wiem że 120 dno, ale była tania. Natomiast stosując węższy filtr, tak oczywiście jak tylko odkryje jak to zrobić. Krótsze czasy naświetlania, oczywiście, tu był chyba 0.5 sekundy o ile taki jest. 

 

Generalnie na YT SharpCap wyglądał łatwo i prosto, a w rzeczywistości obsługa tego jest jak moja pierwsza jazda samochodem, niby jedziesz do przodu i nikogo nie rozjeżdżasz, ale to za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, count.neverest napisał:

Skoro to tylko snapshot, to powinieneś zrobił pełnoprawnego avika, żeby zestackować % najlepszych klatek i obrobić materiał. 

Ale wtedy to już nie będzie EAA, tylko pełna astrofotografia ;) Zdaje się, że ciężko byłoby taką automatyczną (wysokiej jakości) obróbkę planet zrealizować. Co innego DSy, gdzie stack z kilku/nastu sekund i jakimś prostym rozciągnięciem histogramu już sporo pokaże, ale do planet przecież zbieramy jedną-kilka minut klatek, potem chuchamy i dmuchamy na gotowy stack, próbuje się różnych suwaków w różnych narzędziach do obróbki itd., itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie się spotykamy, Panie Wielki.

Słusznie, to już nie jest cyfrowy podgląd tylko astrofoto, które mnie nie interesuje. Zresztą tak na spokojnie myśląc planety widać u mnie świetnie w wizualu i tego będę się trzymał. 

A nad EAA popracuję, jak tylko będę miał chwilę czasu, może wreszcie zobaczę te kolory.

Do następnego,

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.