Skocz do zawartości

Kreteński Orzeł


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny detal na mgławicy i sam jej kolor. Ale w całości, to całe zdjęcie wpada w taki, przepraszam, sraczkowaty kolor :) 



PS. Twoja poprzednia fota głowy konia w Orionie o wiele lepsza pod względem kolorów.

Edytowane przez beny
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 23:23, beny napisał:

Ładny detal na mgławicy i sam jej kolor. Ale w całości, to całe zdjęcie wpada w taki, przepraszam, sraczkowaty kolor :)

 

Dzięki za opinię! Pobawiłem się trochę kolorami (jednak przeprosiłem się z selective color :movingtongue:) i wynik umieściłem w pierwszym poście.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , na co zwróciłbym uwagę :

- są szare obszary stanowiące co gorsza obwódkę czerwonawych - brak tam nasycenia koloru - to bym poprawił/

- gwiazdki przerobiłbym na kulki - bo są plackami i to prawie bez koloru.

Materiał ma potencjał, warto powalczyć.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

To , na co zwróciłbym uwagę :

- są szare obszary stanowiące co gorsza obwódkę czerwonawych - brak tam nasycenia koloru - to bym poprawił/

- gwiazdki przerobiłbym na kulki - bo są plackami i to prawie bez koloru.

Materiał ma potencjał, warto powalczyć.

Dzięki za opinię!

Uwaga o gwiazdach wyglądających jak placki pojawia się już któryś raz w komentarzach do moich zdjęć (nie tylko od Ciebie). Mógłbyś rozwinąć co rozumiesz jako placki i kulki?

 

Mój aktualny workflow dotyczący kształtu gwiazdek jest taki, że po dbe, pcc, scnr robię masked stretch, ew. wyrównuję histogram i obniżam poziom czerni, a następnie oddzielam gwiazdy od mgławicy za pomocą StarXterminator. Gwiazdy traktuję później poziomami i krzywymi. Poniżej przykład (nie dysponuję wcześniejszymi krokami obróbki zdjęć z pierwszego posta) jak to wygląda w skali 1:1.

 

Po oddzieleniu mgławicy i gwiazd i ponownym ich złożeniu przez screening w PS:

original.jpg.20aea2e747cca79b9b2d48d400d6f962.jpg

 

Następnie na gwiazdy nakładam poziomy i krzywe mniej więcej w takiej konfiguracji:

settings.jpg.1bc479995e6cb0a945ea6fc5bd230f40.jpg   settings_curves.jpg.89c35cf6169d30669edd0a7e7ed72b4e.jpg   settings_levels.jpg.12b04db5fcbb90006521081914cc1e05.jpg

 

Co daje taki efekt:

mod.jpg.46412c462f5b375fbb202602566ffe61.jpg

 

A po finalnej obróbce wygląda tak:

final.jpg.f4ec00d8c7395b7378d50f8f7de36c1d.jpg

 

Możesz coś podpowiedzieć? Gwiazdy są bardziej plackowate w wyniku wyżej opisanego zabiegu z krzywymi? Widziałem kiedyś na jakimś filmiku, jak @_Spirit_ stosuje podobną sztuczkę, ale może coś pomieszałem...

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał:

Zastosuj Reduce Star Bloating z zestawu akcji Annie's Astroactions do PS to zobaczysz różnicę :)

Wierzę na słowo :) Ale po ostatnich zakupach mam już dość na jakiś czas. Muszę odpocząć od kupowania :)

 

Zrobiłem nową wersję. Nie kombinowałem tak bardzo przy gwiazdach tym razem. Po prostu je oddzieliłem na wczesnym etapie i później podkręciłem kolor. Przy saturacji nie stosowałem też agresywnych masek jak wcześniej - ani do gwiazd, ani do mgławicy. Za to trochę agresywniej podszedłem do kontrastu wewnątrz mgławicy.

 

Do zobaczenia i porównania z poprzednimi na samym górze wątku. Ponumerowałem je, żeby łatwiej było się do nich odnosić. Macie swoich faworytów? Która wersja lepsza? :D

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.