Skocz do zawartości

Dekonwolucja vs falki - teoretycznie


AviatorL

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ZbyT napisał:

pewnie uśmiałbyś się widząc gościa, który przewrócił się po nastąpieniu na skórkę od banana ... a gdyby jeszcze złamał nogę to dopiero miałbyś ubaw :)

 

Nie ma to jak ad personam, nie?

siara.gif.42d4926a3918d83eb7d32b25956f6e6f.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZbyT napisał:

dokładnie o tym pisałem od samego początku

 

W dniu 24.10.2022 o 09:19, ZbyT napisał:

dekonwolucja jak sama nazwa wskazuje służy do "odseparowania" szumu wplecionego w sygnał, a nie do wyostrzenia jak falki

 

Nie kompromituj się już bardziej.

Szum jest wielkością losową ale dodaje się do sygnału, a nie splata z nim, o czym mówiłem tutaj:

W dniu 24.10.2022 o 12:55, Behlur_Olderys napisał:

W pomiarach fizycznych postać równania najczęściej przyjmuje postać:

gdzie  stanowi szum,

 

Ale wolałeś to skomentować po swojemu:

W dniu 24.10.2022 o 13:38, ZbyT napisał:

 

to jest twoja twórczość radosna, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

 

Więc możesz teraz sobie pisać co chcesz. Myślę że wszyscy zrozumieli to tak, jak ja (a nie jak ty), wstydu więc za bardzo sobie już nie oszczędzisz, ale może na przyszłość popracujesz nad tym, żeby wypowiadać się zrozumiale.

 

Co do wielu ekspozycji to proponuję policzyć sobie uśrednioną wersję odpowiedniego wzoru: g zmieni się w uśrednione g', f zostanie bez zmian, a epsilon zamieni się z kolei w swoją uśrednioną wersję e'. Ostatecznie zostaniesz z tym samym równaniem 

h = f*g' + e'

więc rozwiązanie będzie wymagało dokładnie tej samej operacji co przed stackowaniem, efekt będzie ten sam tyle tylko, że zredukuje się SNR, więc wpływ szumu będzie mniejszy.

Tak więc stackowanie jak zwykle okazuje się redukować szum, a dekonwolucja jak zwykle będzie wyostrzać obraz. 

 

Widzę po Twojej stronie brak dobrej woli  i dążenie do konfliktu zamiast porozumienia, dla mnie to tylko trochę bardziej wyrafinowany trolling, niż płaskoziemcy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.