Skocz do zawartości

sprzedam tryplet apo (FPL-53) Omegon Pro 90/600 OTA + kufer


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższych namysłach i rzucie oka na sytuację sprzętową, po niemal dwóch latach postanowiłem sprzedać

 

refraktor apochromatyczny Omegon Pro 90/600 (tryplet / FPL-53)

 

O teleskopie - mały(?) i zgrabny apo o doskonałym Strehlu, wizualnie oferujący to, co dobry tryplet oferować może / musi / powinien.

Powiększenia 200x przy dobrym seeingu są na porządku dziennym, czyli nocnym. Jakiś czas temu Andrzej "Łysy" sprzedawał takiego samego z logo TS i jego opinia była podobnie pochlebna....

O moim egzemplarzu: kupiony przeze mnie w Astroshopie jako nowy, samodzielnie skolimowany. Obrazy przed- i zaogniskowe książkowe. Mały przebieg, garażowany, bezwypadkowy, serwisowany w ASO (amatorski serwis optyki), od starszego pana. Zwracam uwagę na unikalne rozwiązanie czyli modularny tubus (3 długości) więc apo doskonale współpracuje ze wszelkiego rodzaju nasadkami bino, kołami filtrowymi, korektorami dyspersji itp.

Kosmetycznie i mechanicznie - 100% jak nowy, bez śladów użytkowania. Powłoki w nienaruszonym stanie, bez rys, brudu itp, kurz przedmucham z soczewek tuż przed przekazaniem w nowe ręce.

 

W zestawie:

- apo ota,

- kufer alu

- bardzo solidne obejmy CNC i długa szyna Vixen (nieoryginalna, ta dawana seryjnie jest bardzo krótka...)

- szyna Arca Swiss aby montować apo na solidnej głowicy fotograficznej.

Ostatnio w Astroshopie kosztował 6100 zł, za mój chciałbym 5000,- już bez negocjacji. Jak wszyscy wiemy, taniej w optyce już nie będzie :(

https://www.astroshop.de/teleskope/omegon-apochromatischer-refraktor-pro-apo-ap-90-600-triplet-ota/p,60858?fbclid=IwAR0qayQqAnvrryfi4n9clFRP-yrfQy5jI7p3W0mMGBlOy6CmAVtEc02BITk

 

Tu poniżej wątek ze zdjęciami. Na zdjęciach teleskop jest z diagonalem GSO, który nie jest częścią oferty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.