Skocz do zawartości

IC 1396 - "Mgławica Trąba Słonia"


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Przepalilo Ci najjasniejsze tereny.

Ladne, wywazone zdjecie. Dla mnie moze ciut więcej np. matchcolor.

 

Takie zdjecia lubie ogladac, takie gdzie zielen nie jest wykastrowana , a elegancko współgra z otoczeniem.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tayson napisał:
 
 

Przepalilo Ci najjasniejsze tereny.

Ladne, wywazone zdjecie. Dla mnie moze ciut więcej np. matchcolor.

 

Takie zdjecia lubie ogladac, takie gdzie zielen nie jest wykastrowana , a elegancko współgra z otoczeniem.

 

Heh, tuż przed publikacją zdjąłem -10 w MatchColor :D Zwykle słyszę, że za bardzo cukierkowe zdjęcia robię, a tu proszę ? Dodałem +7. 
"Najjaśniejsze tereny" -> no tak, tutaj efekt chyba "za długo gapiłem się na zdjęcie" i oczywistych rzeczy nie widać. Poprawiłem, zdjęcie już wyżej w wątku głównym. Dzięki za komentarz i uwagi. 

@Maetrik tutaj trochę oszukiwałem ? Ponad połowa klatek pochodzi z początku roku ze stycznia. Sprzedałem teleskop, nie dokończyłem tematu z innym kadrem niż styczniowy, postanowiłem takiego "cudaka" złożyć ze starym kadrem z zeszłego roku... kombinacje krótko mówiąc. Wyszło jak widać :) 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andry5 napisał:
 
 

Bardzo ładne zdjęcie , podoba mi się twoja kolorystyka . Chciałbym tak umieć obrabiać kolorystycznie i w szczegółach . A mam materiał Ha i tlen tego obiektu .

Polecam SHO-AIP dla Pixinsight https://pixinsight.com/forum/index.php?threads/sho-aip-update-version-1-2-6-27th-may.14043/
Dla mnie "game changer" jak chodzi o składanie - suwaczkami sobie jeżdżę i podglądam efekt, dopóki nie uzyskam tego, co mnie interesuje. 
Wyjściowe parametry są ważne, dla tego zdjęcia chyba coś te okolice zastosowałem, ale dla każdego zdjęcia to oczywiście wychodzi inaczej (w zależności od zdjęcia plus/minus 20-40 od tych liczb poniżej):
 
 662269012_Zrzutekranu2022-12-13o23_58_54.png.070063bf7cb6e191debbe68829b94a4f.png

I tutaj też fajny tutorial: https://www.cloudynights.com/topic/552856-processing-workflow-narrowband-tone-mapping-melotte-15/

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.