Skocz do zawartości

Pojemnik zamiast kopuły lub domku


abo

Rekomendowane odpowiedzi

@kubaman
To są kanały teoretycznie wentylacyjne - wszędzie jest mechaniczna - kuchnia i łazienka, więc można elektywnie nie używać.
Rozważałem zdalnie zamykane na czas obserwacji kratki na dachu, ale uznałem że mama w nocy nie gotuje, a jak się kąpie to mogę zrobić 40 min przerwy - a potem wyłączyć wentylację na tych kilka godzin.
@Hans
To kwestia wyboru mniejszego zła jak zawsze. Alternatywa była taka żeby za każdym razem wyjeżdżać z domu i rozstawiać się de novo na polu. Okazało się że jestem na to za leniwy - czytaj nie zawsze zgrywa się pogoda, czas i możliwości. 
A tak - jest pogoda - pstryk i w 15 minut mam odpaloną sesję.
Tak więc olewam problemy termiczne i inne drobiazgi (np takie, że tu jest B7 a ja mieszkam w sterfie B5/4..., więc przesiadłem się w gorsze niebo i całkiem na a NB...)- lepiej być żywym psem niż martwym lwem :)
 

Edytowane przez wieloch
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wieloch napisał:

To kwestia wyboru mniejszego zła jak zawsze. Alternatywa była taka żeby za każdym razem wyjeżdżać z domu i rozstawiać się de novo na polu. Okazało się że jestem na to za leniwy - czytaj nie zawsze zgrywa się pogoda, czas i możliwości. 
A tak - jest pogoda - pstryk i w 15 minut mam odpaloną sesję.
Tak więc olewam problemy termiczne i inne drobiazgi (np takie, że tu jest B7 a ja mieszkam w sterfie B5/4..., więc przesiadłem się w gorsze niebo i całkiem na a NB...)- lepiej być żywym psem niż martwym lwem :)
 

 

Też wychodzę z tego założenia, na dachu bedę miał 10x więcej materiału niż z pola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaman napisał:

 

 

Już widzę jak to się zachowuje jak powieje wiatr, a wszystk9o na pierze!

 

Pomysł dobry, widziałem 1m dobsona w ten sposób zadomowionego, jednak pytanie które się rodzi - gdzie jest komputer i graty? Jeśli nie ma, to takie rozwiązanie jest mocno ograniczone.

Specjalnie większych problemów nie zauważyłem. Fakt, sam pier mógłby być masywniejszy, ale to może w niedalekiej przyszłości. Prowadzenie RMS wychodziło od 0,4 do 0,9 z guiderem 130mm i asi 120 w zależności od warunków. Zazwyczaj oscyluje koło 0,6. Na dzień dzisiejszy zamiast grubszego słupka mam dwa dodatkowe profile 20mm zakotwione w podstawie płotu i dospawane do ramy budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mago83 napisał:

Specjalnie większych problemów nie zauważyłem. Fakt, sam pier mógłby być masywniejszy, ale to może w niedalekiej przyszłości. Prowadzenie RMS wychodziło od 0,4 do 0,9 z guiderem 130mm i asi 120 w zależności od warunków. Zazwyczaj oscyluje koło 0,6. Na dzień dzisiejszy zamiast grubszego słupka mam dwa dodatkowe profile 20mm zakotwione w podstawie płotu i dospawane do ramy budki.

Ciekawe rozwiązanie. Masz gdzieś może na forum jakiś "dziennik budowy" tej konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, simarik napisał:

Ciekawe rozwiązanie. Masz gdzieś może na forum jakiś "dziennik budowy" tej konstrukcji?

Nie wrzucałem tu, jedynie gdzieś w statusachudostępniłem przypomnienie od gogla ze zdjęciami...

Jak znajdę gdzieś w telefonie mogę wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.