Skocz do zawartości
  • 0

Oprogramowanie EOS Utility niewidoczne dla innych programów


Milek666

Pytanie

Witam,

 

Mam mały problem z EOS Utility, mianowicie kilka instalacji temu, program ten był widoczny przez np. SharpCap, ASCOM DSLR test czy inne programy. Posiadałem wtedy Canona 1000D ale miałem do niego płytę CD i z niej to instalowałem softa.

Obecnie posiadam Canona 450D, ale softa pobierałem ze strony producenta i dokonywałem ręcznie wpisu w rejestrze, żeby instalka ruszyła.

 

W SharpCap w wyborze kamer EOS Utility jest niewidoczne, widać kamerki ZWO, ASCOMdslr ( obrazuje z aparatu w trybie live view), ale brak EU.

Czy ktoś może poradzić jak zrobić żeby EOS Utility był widziany przez inne programy? 

Do tej pory przeinstalowałem wszystko: ASCOM, SharpCap, Eos U. ( tu znalazłem jakąś wersję z 2009 roku), czyściłem rejestr przed i po instalacji. Oczywiście wszystko chaotycznie, ale przedtem działało to i teraz może zadziała.

 

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeszcze nie czytałem bo jestem w pracy i nic teraz zrobić nie mogę, ale wnosze po nazwie z linku, że chodzi tu o instalacje sterownika dla DSLR w platformie ASCOM.

Już go zainstalowałem i działa poprawnie. Sharp cap i inne programy widzą urządzenie ASCOM dslr coś tam. A mi chodzi o to że EOS Utilities jest nie widoczne dla programów typu SharpCap a szczególnie AstroToaster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Tuvoc napisał:

Sterownik ASCOM do DSLR i polecam przesiąść się na APT - https://www.astrophotography.app/

Sterowniki ASCOM DSLR mam i działają,chodzi o to że aplikacja Eos utilities jest niewidoczna przez inne programy, np. SharpCap a szczególnie AstroToaster na którym mi zależy.

Apt wydaje się dla mnie za skomplikowany do tego co chce robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale on chyba ma nie wykrywać jako takiego programu tylko monitorować folder w którym mają się pojawiać pliki?

 

Więc zależy co znaczy, że nie wykrywa? Zdjęcia się nie pojawiają w folderze? To wyciąg kartę pamięci.

 

 

Inne programy są do tego, by aparat był wykrywany jako osobna kamerka wideo, jak wspomniane wyżej.

Edytowane przez Paniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tego właśnie chwilowo nie mogę zrozumieć, czy on monitoruje folder czy pracuje w trybie live view, o ile się nie mylę to wtedy w tym trybie nie robi żadnych zdjęć.

EU ma dla mnie wygodna konsole ustawień aparatu, która rozumiem i umiem obsłużyć.

 

Co znaczy że nie wykrywa ? Nie wiem jak mam to bardziej napisać, taki SharpCap w menu Kamery miał w polu wyboru EOS Utilities obok ZWO i integrated camera, a teraz nie ma. 

Edytowane przez Milek666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam EOS Ut nigdy nie pracował ani nie pokazywał się jako webcamera. Dopiero od niedawna zrobili oficjalną aplikacje w tym celu, ale do nowych puszek. Takie rzeczy robią inne programy jako symulatory kamerki, przez trochę kombinatorykę z API, bo oficjalnie nie miało to tak działać. Np te DSLR Ascom czy inne

Niektóre "symulatory" też robiły to właśnie przez monitorowanie folderu, w którym wykrywały pojawiające się zdjęcia i w ten sposób korzystały, taki sharpcat czy inne.

 

 

Ten o którym piszesz właśnie sprawdza folder, w którym pojawiają się zdjęcia robione przez inny program, co całkiem dwa osobne byty. EU robi zdjęcia i jak jest dobrze ustawiony to przesyła je na komputer, tak jak inne programy fotograficzne do capturingu takie jak Lightroom czy Capture One

 

No ale właśnie w przypadku EU, jak jest karta pamięci w aparacie to pliki są na niej, jak jej nie ma to wysyłane po USB, a przynajmniej tak piszą, bo ja nie wiem, nie używam, kiedyś tylko się tym bawiłem.

Edytowane przez Paniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.