Skocz do zawartości

Powiadomienia email. Zmiana silnika.


Adam_Jesion

Badanie skuteczności wysyłania powiadomień na email  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy dochodzą do ciebie maile z Astropolis?

    • Tak
      20
    • Nie
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Szanuję takie podejście i doceniam wprowadzoną przez Ciebie zmianę. Z mojej strony nie było naprawdę intencji by Cię posądzać o popisywanie się. Pisałem o "żargonie" branżowym, gdyż często się z nim spotykam i wiem, że dla osób z zewnątrz potrafi być niezrozumiały. Tu akurat sam miałem problem z załapaniem o co chodzi i stąd się wzięła moja wypowiedź. Mogłem to trochę lepiej uzasadnić, by nie było wątpliwości o co mi chodzi. Intencje wyjaśnione, możemy sprawę zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 19:39, Adam_Jesion napisał(a):

A tu, co masz zaznaczone?

Screenshot 2023-03-08 at 19.38.57.png

 

Przyszedł mail dzienny jak zaznaczyłem tak jak na obrazku. Co zmienić by przychodziło od razu  ? Ta opcja powyżej "jeden mail...".

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/8/2023 at 3:38 PM, lkosz said:

 

2023-03-08 15:29:25 SMTP connection from [167.89.10.181] (TCP/IP connection count = 1)

 

Do mnie nie ma szans dotrzeć, pzynajmniej z tego IP.

Router mi pobiera blacklisty skryptem i jakakolwiek komunikacja z trefnych podsieci nie ma szans zadziałać, jest wycięta na FW. A podany powyżej adres na black listach widnieje, i to cały zakres 167.82.144.0/20

Serwer na prywatne potrzeby, ustawiony restrykcyjnie. Problemów ze spamem nie mam żadnego.

 

image.png.684755818e6030fe3b549001cadca081.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ko20 napisał(a):

Do mnie nie ma szans dotrzeć, pzynajmniej z tego IP.

Router mi pobiera blacklisty skryptem i jakakolwiek komunikacja z trefnych podsieci nie ma szans zadziałać, jest wycięta na FW. A podany powyżej adres na black listach widnieje, i to cały zakres 167.82.144.0/20

Serwer na prywatne potrzeby, ustawiony restrykcyjnie. Problemów ze spamem nie mam żadnego.

to w takim razie pozostaje zrezygnować z tej listy, bo jest szkodliwa, albo pogodzić się, że nie dostaniesz maili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, lkosz said:

to w takim razie pozostaje zrezygnować z tej listy, bo jest szkodliwa, albo pogodzić się, że nie dostaniesz maili.

Godze sie na to ze czasem nie dostane jakiegoś maila. Nigdy nie zabolało. Bez tego powidomienia przetrwam. Jak komuś zależy żeby jego maile docierały to nie stawia serwera na takich IP. Ja stawia, to najczęściej nic sensownego nie wysyła. Rozumiem tutejszą sytuację bo koszty. Jak Adam wprowadzi opłate kilka PLN miesięcznie na utrzymanie forum, to będę jednym z pierwszych którzy zrobią przelew stały.

 

Dzieki tej blackliscie log serwera jest pewnie z 10-20x mniejszy, ubyło głównie logowań siłowych, dziwnych połączeń/rozłaczeń jadących po kolei adresami z danej podsieci, po pare prób aż sam serwer się wkurzy i zablokuje IP. Tylko wtedy ślą z następnego więc walka z wiatrakami. black lista się sciąga w nocy i tłuczę cała sieć. Mi pasi. Raportuje tylko z jakiego IP jest to wysyłane, tak dla jasności.

Edytowane przez ko20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ko20 napisał(a):

Godze sie na to ze czasem nie dostane jakiegoś maila. Nigdy nie zabolało. Bez tego powidomienia przetrwam. Jak komuś zależy żeby jego maile docierały to nie stawia serwera na takich IP. Ja stawia, to najczęściej nic sensownego nie wysyła. Rozumiem tutejszą sytuację bo koszty. Jak Adam wprowadzi opłate kilka PLN miesięcznie na utrzymanie forum, to będę jednym z pierwszych którzy zrobią przelew stały.

No nie do końca jest tutaj jak sugerujesz (że z oszczędności), wręcz przeciwnie. Kupiłem komercyjne konto w SendGrid.com - które i tak zaliczane jest do tych najbardziej skutecznych. Jak już pisałem na wstępie, nigdy nie da się tego zrobić w 100% skutecznie, bo 99% blacklist jest po prostu zbyt restrykcyjna. 

Chyba, że możesz polecić jakieś inne rozwiązanie, które będzie działać lepiej. Z góry dziękuję.

 

W planie PRO SendGrid jest opcja: Dedicated IP Included. Myślę, że to mogłoby rozwiązać problem, bo zakładam, że IP wtedy nie jest współdzielone z innymi kontami userów SendGrid. Do rozważenia, choć to dodatkowe 5000 rocznie w koszcie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Adam_Jesion said:

No nie do końca jest tutaj jak sugerujesz (że z oszczędności), wręcz przeciwnie. Kupiłem komercyjne konto w SendGrid.com - które i tak zaliczane jest do tych najbardziej skutecznych. Jak już pisałem na wstępie, nigdy nie da się tego zrobić w 100% skutecznie, bo 99% blacklist jest po prostu zbyt restrykcyjna. 

Chyba, że możesz polecić jakieś inne rozwiązanie, które będzie działać lepiej. Z góry dziękuję.

 

W planie PRO SendGrid jest opcja: Dedicated IP Included. Myślę, że to mogłoby rozwiązać problem, bo zakładam, że IP wtedy nie jest współdzielone z innymi kontami userów SendGrid. Do rozważenia, choć to dodatkowe 5000 rocznie w koszcie forum.

Nie za bardzo potrafię coś podpowiedzieć. 10lat temu wycofałem sie z komercyjnych kont pocztowych i usług zewnętrznych, bo co chwilę jakieś problemy z tym były. łącznie z zaprzestaniem świadczenia poczty pod daną domena a to boli.

Kupiłem swoją domene, postawiłem paro watowy serwerek w domu, kupiłem stały IP od operatora i nie zamierzam tego zmieniać. Przez wiele lat nie wpadłem ani z domeną ani z IP na żadną z tych black list. Detal tu robi róznice, bo to serwer dla 4 osób. Ruch SMTP z adresu minimalny. Żadnych progów alaramowych ilosci maili nie mam szans nigdzie przekroczyć. jak stoi farma komputerów uzywająca 256 adresów IP wysyłająca miliony maili, to prędzej czy później, szłusznie czy nie, na jakąś czarną listę wpadnie chocby za ilość.

Podejrzewam, że dedykowany adres IP, powinien pomóc. Szkoda że to tak ogromna kwota. U internet providera to mnie kosztuje 150PLN rocznie czy coś koło tego. jakby wszyscy wielcy wprowadzili poprawną konfiguracje SMTP, można by czarne listy bardzo mocno złagodzic.

W moim przypadku black lista jak pisałem to cała podsieć /20, 4000 adresów.

Wiem, ze to ja jestem restrykcyjny, nie przeszkadza mi ze nie dostaje powiadomień.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam_Jesion napisał(a):

Chyba, że możesz polecić jakieś inne rozwiązanie, które będzie działać lepiej. Z góry dziękuję.

niestety wszystkie rozwiązania mają wady :) albo kończysz z rosnącą kolejką w postfixie lub eximie, bo jakiś portalik stwierdził że przekraczasz ratelimit i mają to gdzieś oraz nie odpowiadają na maile (plus walka np. z googlem, żeby maile nie wpadały do spamu to osobny krąg piekła); albo outsorcujesz do usług, które są wciągane na różne listy. Jakimś półśrodkiem jest to co znalazłeś: dedykowany IP, ale cena zaporowa, specjalnie dla banków. We wszystkich trzech przypadkach masz nadal problem z niedochodzącymi mailami, tylko inaczej debugujesz (ty lub masz w usłudze) :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.