Skocz do zawartości

Powiadomienia email. Zmiana silnika.


Adam_Jesion

Badanie skuteczności wysyłania powiadomień na email  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy dochodzą do ciebie maile z Astropolis?

    • Tak
      20
    • Nie
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Dosyć często zgłaszaliście problem nie otrzymywania notyfikacji Astropolis na email. Niestety w dzisiejszych czasach temat nie jest prosty i skuteczna wysyłka takich wiadomości (nazywają się: transactional emails) z własnego serwera jest cholernie trudna i w efekcie nieskuteczna (black listy, white listy, etc.). Trzeba by chyba mieć na etacie technika, który tylko tym by się zajął.

 

W związku z tym podjąłem decyzję o outsourcingu tego procesu i wykupiłem usługę w SendGrid. Chodzą wieści, że dramatycznie zwiększa współczynnik dostarczalności email.

 

Dajcie znać, czy to coś pomogło, i czy dostajecie zasubsrybowane maile. Oczywiście zalecam sprawdzenie aktualności email w profilu (to tak na wypadek, jakbyście kiedyś chcieli zmienić np. hasło do forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda ok :)

2023-03-08 15:29:25 SMTP connection from [167.89.10.181] (TCP/IP connection count = 1)
2023-03-08 15:29:32 1pZunL-0007G9-QA <= bounces+4070286-dc88-XXXXXXXX=XXXXXXXX@em589.astropolis.pl H=xtrwhxbr.outbound-mail.sendgrid.net [167.89.10.181] P=esmtps X=TLS1.2:ECDHE-ECDSA-AES128-GCM-SHA256:128 CV=no S=17966 DKIM=astropolis.pl id=Oj5xzeJCQCWMs2ca4H0WHQ@geopod-ismtpd-1
2023-03-08 15:29:32 1pZunL-0007G9-QA => XXXXXXXXXXX R=localuser T=local_delivery
2023-03-08 15:29:32 1pZunL-0007G9-QA => XXXXXXXXXXX R=localuser T=local_delivery
2023-03-08 15:29:32 1pZunL-0007G9-QA Completed
2023-03-08 15:29:32 SMTP connection from xtrwhxbr.outbound-mail.sendgrid.net [167.89.10.181] closed by QUIT

 

Tak, z mailami jest problem, bo Google, Microsoft i inne molochy nie trzymają się RFC

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które raportują w ankiecie "NIE" proszone są o ujawnienie. Będę mógł przetrzepać logi na tę okoliczność i wtedy będzie wiadomo, po której stronie jest problem (może do spamu wam wpadają?). Jeśli przez SendGrid nie dochodzą, to już nic ich nie dostarczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, astrokarol napisał(a):

"zasubsrybowane maile" czyli ? Bo maile z informacją o PW przychodzą.


Generalnie jakiekolwiek automatycznie maile z Astropolis. Mamy dosyć zaawansowany system zarządzania notyfikacjami. W każdym wątku możesz sobie ustawić opcje (jak ktoś np odpowie na twój post). Poniżej screen.

Screenshot 2023-03-08 at 16.51.01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam_Jesion napisał(a):

Rozumiem, że ustawiłeś sobie opcję natychmiastowej wysyłki notyfikacji w tym menu na górze wątku ("Obserwuj/es")? Bo jeżeli nie przestawiłeś, to dostaniesz tylko 1 zestawienie dzienne (później).

Chyba mam dobrze 

 

 

 

 

IMG_20230308_171339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego już czasu nie mam problemu z mailami. U mnie są to głównie zgłoszenia do moderacji i privy.

 

Kiedyś dodałem news@astropolis.pl jako zaufanego nadawcę ponieważ wiadomości zaczęły lądować w spamie. Wszystko działało jak trzeba. Teraz z ciekawości zacząłem obserwować ten wątek i powiadomienie przyszło bardzo sprawnie...ale wylądowało w spamie :read:

 

Polis maile.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, isset napisał(a):

 

A jest taki wyraz ?

https://sjp.pwn.pl/sjp/;2490971

No faktycznie. Bo ja jestem innym państwem albo bankiem , co przyjmuje czeki ;) Po to było takie słowo, żeby się autor mógł popisać znajomością słownika. Jak byłam w gim., to też tak zrobiłam ale polonistka szybko sprowadziła mnie do parteru , i miała rację.

p.s. Nie piję, broń Boże do kolegi isset. Tylko do autora. 

Edytowane przez Bellatrix
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bellatrix napisał(a):

Po to było takie słowo, żeby się autor mógł popisać znajomością słownika.

To, że czegoś nie znasz/nie rozumiesz, nie musi od razu oznaczać, że to nie istnieje.

 

https://blog.theprotocol.it/slownik-it/notyfikacja

 

Rozumiem, że możesz woleć słowo "powiadomienie", ale nie do końca odpowiada to akurat pełnej funkcji. Spoko. Niepotrzebnie jednak robisz (a nawet pijesz) z tego przytyk do moich rzekomo "złych" intencji, tym bardziej, że przecież w tym wątku znajdziesz kilka lepszych powodów językowych, do których można by się przyczepić.

Możesz przy okazji zapytać swoją polonistkę o prawidłowość określenia "grammar Nazi", bo idealnie wypełniasz jego definicję. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paether napisał(a):

Od dłuższego już czasu nie mam problemu z mailami. U mnie są to głównie zgłoszenia do moderacji i privy.

 

Kiedyś dodałem news@astropolis.pl jako zaufanego nadawcę ponieważ wiadomości zaczęły lądować w spamie. Wszystko działało jak trzeba. Teraz z ciekawości zacząłem obserwować ten wątek i powiadomienie przyszło bardzo sprawnie...ale wylądowało w spamie :read:

No cóż... zmienił się "sender" IP, więc to potencjalnie możliwe. Z jakiego operatora maila korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adam_Jesion napisał(a):

Jeżeli nada nie otrzymujesz powiadomień, to pozostaje jeszcze sprawdzić, czy nie masz wyłączonych powiadomień "email" w opcjach ogólnych (na screenie górny prawy róg).

 

 

Chodzi o "Metoda obserwowania (jeśli obserwujesz automatycznie)" ? To mam pierwszą opcję zaznaczoną.

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek dotyczy "notyfikacji email", to dlaczego w oknie "Obserwuj w tym temacie" są kilka razy użyte "powiadomienia"?  Zdaję sobie sprawę, że jest coś takiego jak żargon branżowy, który często w bazuje obecnie na zapożyczeniach z języka angielskiego, ale wydaje mi się, że dla większości użytkowników forum bardziej zrozumiałe są "powiadomienia" od "notyfikacji", mimo wszystko. Nie chodzi mi tu o przesadną czasem dbałość o czystość języka ojczystego, ale o konsekwencję zapisu i zrozumiałość przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Arek_P napisał(a):

Skoro wątek dotyczy "notyfikacji email", to dlaczego w oknie "Obserwuj w tym temacie" są kilka razy użyte "powiadomienia"?  Zdaję sobie sprawę, że jest coś takiego jak żargon branżowy, który często w bazuje obecnie na zapożyczeniach z języka angielskiego, ale wydaje mi się, że dla większości użytkowników forum bardziej zrozumiałe są "powiadomienia" od "notyfikacji", mimo wszystko. Nie chodzi mi tu o przesadną czasem dbałość o czystość języka ojczystego, ale o konsekwencję zapisu i zrozumiałość przekazu.

 

Naprawdę macie potrzebę dogłębnego zbadania tej sprawy? Jeżeli tak, to proszę jednak o założenie nowego dedykowanego wątku, bo całkowicie rozmija się cel przedmiotowego. Z góry dziękuję, choć deklaruję, że ja udziału w rozprawie pt. notyfikacja vs. powiadomienie brać nie zamierzam, a już na pewno nie wysłuchiwać, że używając słowa notyfikacja "popisuję się" (tym bardziej, o ironio, na forum, gdzie zdecydowana większość określeń branżowych to zapożyczenia, albo hybrydy polsko-angielskie).

Przechodząc do meritum, czy otrzymujesz notyfikacje - przepraszam - powiadomienia? Działa?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam_Jesion zmienił(a) tytuł na Powiadomienia email. Zmiana silnika.

Nie pisałem powyższego by się wymądrzać i rozpoczynać analizę językową. Po prostu jak przeczytałem tytuł tego wątku, to sam nie wiedziałem o co chodzi i dopiero po zapoznaniu się z treścią (screenem) załapałem, że chodzi o zwykłe "powiadomienia". "Notyfikacje" kojarzą mi się po prostu z inną dziedziną - administracją. Zapewne nie tylko ja miałem takie pierwsze wrażenie. Chyba nie ma nic złego w zwróceniu uwagi, że coś może być niezrozumiałe i można to prościej nazwać bez szkody dla przekazu, a wręcz przeciwnie. Nie ciągnę dalej tej dygresji.

Wracając do meritum, to otrzymuję notyfikacje/powiadomienia i nigdy nie miałem z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Arek_P napisał(a):

Chyba nie ma nic złego w zwróceniu uwagi, że coś może być niezrozumiałe i można to prościej nazwać bez szkody dla przekazu, a wręcz przeciwnie. Nie ciągnę dalej tej dygresji.

 

Absolutnie nic złego. Jak widzisz, od razu nawet zmieniłem (mimo, że słowo notyfikacja jest prawidłowym określeniem). Zgadzam się, że jeżeli w tłumaczeniu powyżej używamy słowo powiadomienie, to warto użyć także w wątku dyskusyjnym to samo określenie. Natomiast protestuję przypisywanie mi intencji "popisywania" się, bo użyłem odruchowo inne, zamienne słowo. Tylko tyle. Przepraszam, że emocję dotyczącą poprzedniego posta przeniosłem po części na ciebie, choć wolałbym, żeby wątki zawsze skupiały się na meritum, a nie na ad personam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.