Skocz do zawartości
  • 0

Dobson GSO 12”


Mumia

Pytanie

Witam, przesiadam się z starego dobsona 8” na 12”. Po przeanalizowaniu rynku zdecydowałem się na GSO i tu się pojawia moje pytanie :). Znalazłem w internecie na na stronie :https://www.combat.pl/001029379-teleskop-delta-optical-do-gso-dobson-12-f-5-m-crf.html taki oto tubę w cenie: 3799. Natomiast na innych stronach typu :https://teleskopy.pl/Teleskop-GSO-Dobson-12--DeLuxe-305/1500-M-CRF-(mikrofocuser-1-10,-chłodzenie-lustra,-model-980)-teleskopy-2039.html jest 400 zł droższy. Czy dopisek deluxe w jednej z tych ofert ma jakiekolwiek znaczenie? Czy te dwie tuby czymś się różnią? Po analizie parametrów nie widzę różnic. Jednak wolałbym się upewnić bardziej doświadczonych kolegów. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeszcze dla pewności jedno pytanko. Sprawdziłem jak to jest na innych stronach z szerszym asortymentem. Na portalu astroshop (co prawda mniejsza tuba) ma wyszczególnienie na wersje standard i deluxe. https://www.astroshop.pl/teleskopy/gso-teleskop-dobsona-n-200-1200-dob-deluxe-version/p,14189 Pod cena jest okienko w którym możemy wybierać pomiędzy dwiema opcjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisz do Delty Optica że jesteś zainteresowany takim teleskopem że w innym sklepie znalazłeś go w innej cenie a prawdopodobnie dostaniesz jakiś rabat. Ja osobiście wolę wydać w takiej sytuacji 100 albo 200 zł więcej a potem nie mieć problemu z ewentualną wymianą bądź reklamacją. Zazwyczaj jest tak jak dzisiaj zamówisz w DO to prawdopodobnie jutro albo pojutrze teleskop jest już u ciebie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie się wydaje, że delux dawniej wiązało sie z wyciągiem z mikroruchem oraz wentylatorem i ogólnie nowszym desig'nem. Nie zawsze to co na zdjęciach, a nawet w opisie sklepu jest zgodne z prawdą dziś. Ogólnie drożyzna, że gorzej być nie może. Nie lepiej przeczekać i doczekać przecen? Na używki w niedalekiej lokalizacji to ja czekałem od 2 do nawet kilku lat i w końcu się udawało. Miałem w tym czasie inny, godny sprzęt. Czekanie się opłaciło.

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.