Skocz do zawartości
  • 0

Jaki używany aparat do astrofoto do maka?


April

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 23.03.2023 o 07:42, April napisał(a):

Witam, jak w temacie. Szukam czegoś niedrogiego używanego do maka 127 czy coś polecicie? Pewnie było już na forum ale czas idzie do przodu i sprzęt się też zmienia.

Napisz co masz na myśli nie drogiego. Dla jednych to 2000 zł dla innych 500 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

to raczej matrycy APS-C nie pokryje....

pokryje, pokryje :)

Wiadomo, że idealnie nie będzie, ale da sie.

Tu masz przykład (APS-C Nikon D7500 + Mak 127 od SW), crop był minimalny, tylko to, co zostało po ditheringu:

AQyqBiyOQkPa_2560x0_8NqJoSEr.jpg

 

Btw. jak znajdziesz dobry korektor / reduktor do maka, który ci nie zmasakruje obrazu, to pogratuluje. Ja mając maka, szukałem takich reduktorów i nie znalazłem niczego, prócz reduktorów do sct z przejściówkami, które dawały raczej wątpliwy efekt.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

A co komu takie rozjechane rogi przeszkadzają :)

Nie no, Maciej ma rację, gwiazdki na rogach nie będą idealne w maczku z sensorem apsc. Z drugiej strony, korektora raczej nie znajdziesz, który to dobrze poprawi w przypadku maka. 

Kiedyś widziałem, że ktoś do maka używał korektora Richard, ale to przerost formy nad treścią,  kiedy korektor kosztuje tyle co mak 127 :😜 

 

Można też mniej pedantycznie podchodzić do gwiazd, wtedy będzie radość z fajnych obrazów dawanych przez Maczka a i cropa można zrobić zawsze, jak obiekt mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, OnlyAfc napisał(a):

Nie no, Maciej ma rację, gwiazdki na rogach nie będą idealne w maczku z sensorem apsc.

 

 

No ja wiem, że On ma rację (swoją) a ja mam swoją :) Mnie interesuje ogólny odbiór fotki - tego, ze można takie zdjęcie zrobić teleskopem za te 1500zł :)
A że coś się z rogach rozłazi? A walić to :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, OnlyAfc napisał(a):

pokryje, pokryje :)

Wiadomo, że idealnie nie będzie, ale da sie.

Tu masz przykład (APS-C Nikon D7500 + Mak 127 od SW), crop był minimalny, tylko to, co zostało po ditheringu:

AQyqBiyOQkPa_2560x0_8NqJoSEr.jpg

 

Btw. jak znajdziesz dobry korektor / reduktor do maka, który ci nie zmasakruje obrazu, to pogratuluje. Ja mając maka, szukałem takich reduktorów i nie znalazłem niczego, prócz reduktorów do sct z przejściówkami, które dawały raczej wątpliwy efekt.

 

Zbaczając lekko z tematu. Czy możesz powiedzieć coś więcej o procesie powstawania tego zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

No ja wiem, że On ma rację (swoją) a ja mam swoją :) Mnie interesuje ogólny odbiór fotki - tego, ze można takie zdjęcie zrobić teleskopem za te 1500zł :)
A że coś się z rogach rozłazi? A walić to :)

Jasne, byle jak, niechlujnie - byle trzaskać te fotki i zaliczać lajki na FB.... to nie mój świat.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu bez żadnych cudów matryca rozmiaru takiego jak QHY 695A albo ATIK 6.0 powinna wystarczyć. Piszę o rozmiarze matrycy i piksela jakiego trzeba szukać a nie że musi to być CCD, Piksel najmniej 4.5 w celu uniknięcia walki z płaskością pola ostrości i matryca o przekątnej nie więcej niż 16  mm. Nie wiem czy jest matryca CMOS o takich parametrach.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zobacz EOS M50 mark II.

Jeden z forumowiczów używał zanim kupił kamerkę i pisał że było git. Sam zabieram się do tego tematu i raczej wezmę ten aparat.

Ale nowe body to 3k, nie wiem jaki masz budżet.

 

Pozdro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.