Skocz do zawartości

Event Horizon Observatory


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Była gdzieś podobna dyskusja w tym temacie. Ja u siebie dałem: płyta osb (jakaś cienka), membrana, blacha na łatach. Jestem bardzo zadowolony. Głownie chodziło mi o zmniejszenie ciężaru dachu. Nie pamiętam dokładnie ale chyba wyszło mi lżejsze o coś koło ponad 200kg. Niestety wychodzi drożej niż gont.

2021-10-24_13-10_13_6D.thumb.JPG.f464ef652bf820c031dda2906ad7f363.JPG

Edytowane przez tomekL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Miesilmannimea said:

@tomekL Pokaż z łaski swojej widok na dach od wnętrza - co tam pod płyty dałeś :)

Płyta osb, w miarę cienka, chyba 1cm albo 1,2cm. Warstwy są następujące: płyta osb, membrana paroprzepuszczalna (ta niebieska), łaty, blacha. Nie jestem budowlańcem i się na tym nie znam, ale oczywiście korzystałem z wiedzy internetu. Coś w ten deseń: https://fachowydekarz.pl/membrana-wstepnego-krycia-szczelny-dach-na-100/

Edytowane przez tomekL
Dodanie linku
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Alien napisał(a):

Druga rzecz jak prosto wyznaczyć przekątne podstawy domku? aby wyszedł kwadrat a nie romb ;) ? 

 

Nie uważałeś na geometrii nie? ;)

 

Sznurek, listwa drewniana - cokolwiek - po prostu obie przekątne muszą być równe.

Oczywiście warunkiem jest to, że równoległe boki są równej długości!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kawałkach 4m i 2m, tak mniej więcej bo dokładnie nie pamiętam, musiałbym iść zmierzyć. Nie miałem tego jak przewieźć, więc brałem krótsze. Ale nie wiem jaki mięli najdłuższy odcinek w sprzedaży, nie pamiętam. Cięli mi to jak odbierałem w hurtowni metali.

Generalnie na złączeniu nie ma problemu, ta rolka idzie po tym bez problemu, czuje się tam mały przeskok, ale ani nie ma to wpływu na ruch dachu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomekL napisał(a):

W kawałkach 4m i 2m, tak mniej więcej bo dokładnie nie pamiętam, musiałbym iść zmierzyć. Nie miałem tego jak przewieźć, więc brałem krótsze. Ale nie wiem jaki mięli najdłuższy odcinek w sprzedaży, nie pamiętam. Cięli mi to jak odbierałem w hurtowni metali.

Generalnie na złączeniu nie ma problemu, ta rolka idzie po tym bez problemu, czuje się tam mały przeskok, ale ani nie ma to wpływu na ruch dachu.

Tak szukałem i będę musiał łączyć z 2m kawałków ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość ściany licząc od poziomu podłogi w budce 168cm, ale dałbym teraz więcej, bo jak zamykam dach to mam dosyć mało przestrzeni pomiędzy teleskopem a dachem. Zależało mi na horyzoncie ale tutaj gdzieś mieszkam i tak nie ma warunków do focenia blisko horyzontu. Dałbym teraz 175 albo nawet 180cm.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.