Skocz do zawartości

Event Horizon Observatory


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, tomekL napisał(a):

Trzeba, ale fakt, że ja do dzisiaj nie zgłosiłem, niemniej zbieram się z tym. Lepiej mieć spokój.

 

Jakieś podstawy prawne? Moim zdaniem nie trzeba. Toto nawet nie jest związane z podłożem.

To tak jakbyś chciał namiot "?zgłaszać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alien napisał(a):

Ok i tak jeszcze szpadla nie wkopałem trzeba podjechać do gminy i wybadać bez wchodzenia w szczegóły, aby mieć przysłowiowy spokój.

 

To jest najgłupsze co możesz zrobić. A nóż się trafi jakaś menda, której się nudzi i postanowi Ci napsuć krwi.

Poczytaj przepisy jak chcesz, a urzędników omijaj z kilometra.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Miesilmannimea said:

 

Jakieś podstawy prawne? Moim zdaniem nie trzeba. Toto nawet nie jest związane z podłożem.

To tak jakbyś chciał namiot "?zgłaszać ;)

Lewituje w powietrzu ? ;)

Tak czy inaczej nie widzę nic złego w zgłoszeniu. Jeśli budka jest zgodna z przepisami, to urzędnik nie może odrzucić zgłoszenia. A brak zgłoszenia może skutkować tym, że np. sąsiad który Cię nie lubi napisze skargę a wtedy urzędnik będzie musiał postępować zgodnie z przepisami i np. nakazać rozbiórkę samowoli budowlanej.

Co do związania z podłożem, to poczytaj sobie ten wyrok: https://legalis.pl/trwale-zwiazanie-obiektu-budowlanego-z-gruntem-wyrok-nsa/

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Strona skarżąca nie wykazała zaś aby przedmiotowy obiekt budowlany można było przenieść w inne miejsce w łatwy sposób,"

 

Budkę 2x2 posadowioną na bloczkach czterech chłopa bierze w ręce i przenosi... A sam przesuniesz ją łomem a'la Drzymała.

 

"obiekt ten był niepołączony trwale z gruntem, jak: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe"

 

Dlatego należy postawić lekką budkę drewnianą a nie bunkier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją budkę to 4 chłopa by się zes....ło a nie przeniosło i wcale nie jest to żaden bunkier, po prostu jest solidna i nie trzęsie od byle wiatru.

Ale każdy robi jak chce. Ja nie widzę problemu w zgłoszeniu. Osobiście namawianie innych na niezgłaszanie uważam za szkodliwe, bo w końcowym efekcie może skończyć się to decyzją o rozbiórce samowoli budowlanej. A walczyć w sądach to już nikomu nie należy życzyć.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 15:35, tomekL napisał(a):

Ale każdy robi jak chce. Ja nie widzę problemu w zgłoszeniu. Osobiście namawianie innych na niezgłaszanie uważam za szkodliwe, bo w końcowym efekcie może skończyć się to decyzją o rozbiórce samowoli budowlanej. A walczyć w sądach to już nikomu nie należy życzyć.

Najlepiej się dowiedzieć w swoim starostwie, a jak będą mieli jakiekolwiek wątpliwości lepiej zgłosić. Nie duży koszt a spokój. Tylko nie wspominaj, że będzie coś kopane. Nie wiem jaki u Ciebie jest teren,u mnie znajomy zgłaszał budowę niedużego silosu zbożowego, to kazali archeologa łatwić. A będzie kopał na 20cm...
Ja tez byłem się dowiadywać czy muszę zgłaszać postawienie silosu zbożowego który będzie wewnątrz istniejącego budynku. Powiedzieli, że nie wiedzą... i że lepiej niepotrzebnie zgłosić, niż nie zgłaszać a później się okaże, że trzeba było. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Alien said:

@tomekL a ten teownik po którym jeździ dach to zwykły stalowy czy nierdzewka?

Zwykły, stalowy, pomalowany przeze mnie ale widzę, że rdza delikatnie wyłazi na nim, wiec raz na jakiś czas trzeba będzie pędzlem pociągnąć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na coś takiego x4, prymitywne ale działa. Dodatkowo mam jeden taki bolec blokujący, żeby dach nie jeździł. Ale może to Twoje jest lepsze, wystarczyłoby dać 2 takie i po sprawie.

image.png.3b358fa5c24242a8cf0f8dd709b977ce.png

 

Edytowane przez tomekL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nurtuje mnie temat podstawy pod domek :) no nie znam się na tym, a mam miesiąc na podjęcie decyzji jaki sposób wybrać :) 

 

@beny

Chce zrobić tak usunąć darń wykopać dołek, aby wsypać suchy beton pod bloczek i na to bloczek? tak dobrze rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Wstaw cztery narożne bloczki na świeży beton i ustaw je na jednym poziomie używając długiej poziomicy.

Im dokładniej zaczniesz tym prościej potem robić resztę.

 

Poza równym poziomem nie zapomnij o tym by bloczki tworzyły prostokąt a nie rąb ;)

 

Przy czym "suchy beton" ;) to nie proszek wysypany z worka ;) a gęsty beton (zawartość worka + woda) :)

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz opis na opakowaniu. Do wiadra lejesz zalecaną ilość wody - możesz dać ze szklankę więcej będzie łatwiej mieszać. Do tego garść włókien jak będziesz mieć zawartość worka i mieszasz. Najwygodniej mieszadłem w wiertarce, a jak nie masz to szpadlem, łopatą. Do dołka dobrze jest włożyć kawałek agrotkaniny czy włókniny i na to wlać beton żeby nie zanieczyścił się ziemią. Mieszanka wypełni dziurę. Na bloczek betonowy...

Mieszanka betonowa powinna  być na tyle gęsta, żeby bloczek nie zatonął w niej jak w wodzie tylko częściowo się zanurzył - wtedy będziesz mógł regulować jego położenie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsze przymiarki. Pomieszczenie będzie miało wielkość 3mx2.40m to maks jaki mogę zrobić. Niektóre belki będą odrzucone są trochę zwichrowane i nierówno pocięte - tak jest jak się kupuje z ......... 🙂 ale damy rade. Po majówce jak nic się nie wydarzy poziomujemy bloczki i jedziemy dalej.

 

observatory.thumb.JPG.1574d95677dcb8c058a56fc2bf29b50f.JPG

Edytowane przez Alien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.