Skocz do zawartości
  • 0

Jaka różnica RedCat51 wersja v1.5 i v2.0?


Micgekon

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, licho52 napisał(a):

Jeden z problemów z nowym systemem jest taki że skraca odrośnik gdyż obiektyw jest przesuwany niezależnie.  W oryginale odrośnik jest przymocowany do obiektywu i zawsze na pełnej długości.  Wg. mnie nie warto.

Czyli, optycznie bez zmian? W wersji v1.5 nikt sie nie skarżył, na funkcjonowanie blokady ostrości, rotator też jest, a jak piszesz o kłopotach z odrośnikiem. To fakt nie warto. Dziękuje

Edytowane przez Micgekon
Bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tzn. nie nazwałbym tego kłopotem, jednakże jest to efekt tego bardziej "eleganckiego" mechanizmu ostrości.  W nowej wersji długość teleskopu pozostaje taka sama niezależnie od ostrzenia, ale dzieje się to kosztem funkcjonalności odrośnika.  Jeżeli stosujesz grzałki to nie robi to też większej różnicy więc jak dopłata nie jest duża to może warto 2 wersje?

 

Optycznie nie ma żadnej róznicy między nimi, ogólnie polecam, jedyny mały teleskop który nie ma osiowej aberracji chromatycznej i da prawdziwe kolory gwiazd, przynajmniej w większej części kadru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, licho52 napisał(a):

Tzn. nie nazwałbym tego kłopotem, jednakże jest to efekt tego bardziej "eleganckiego" mechanizmu ostrości.  W nowej wersji długość teleskopu pozostaje taka sama niezależnie od ostrzenia, ale dzieje się to kosztem funkcjonalności odrośnika.  Jeżeli stosujesz grzałki to nie robi to też większej różnicy więc jak dopłata nie jest duża to może warto 2 wersje?

 

Optycznie nie ma żadnej róznicy między nimi, ogólnie polecam, jedyny mały teleskop który nie ma osiowej aberracji chromatycznej i da prawdziwe kolory gwiazd, przynajmniej w większej części kadru.

Różnica w cenie t.pl jest 400zł, tak grzałki mam, czyli jak sie nie wysuwa, to jest bardziej zabezpieczony, szczelny hmmm to jest na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak teraz się przyglądam to mój to chyba jednak v1.5 - jest inny pierścień blokady ostrości. W sumie to nie ma chyba żadnego znaczenia bo niby po co on komu? :)

 

W związku z tym obniżyłem odpowiednio cenę :)

 

 

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.