Skocz do zawartości
  • 0

QHY 5l iic - problem


Markuz

Pytanie

Szanowni, 

Miałem nadzieję, że dziś rozpocznę przygodę z guideingiem jednak po kilku h poddałem się. Problemem jest wspomniana w tytule kamera - przy podglądzie w phd2 widzę jasny, szaro-biały obraz. Normalna klatka mam wrażenie, że wskoczyła może 3 razy. 

Sterowniki chyba ok, łączy się z phd2 bez problemu ale obraz to masakra. Darki zrobione poprawnie, gainem też się bawiłem.

W związku z tym moje pytanie brzmi - czy kamera nadaje się wyłącznie na elektrośmieci czy jest jeszcze jakaś opcja której powinienem spróbować?

Z góry dziękuję 

 

Pozdrawiam, 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. PHD2 pokazuje obraz po rozciągnięciu może więc wyglądać dziwnie.

 

Nie zaczynaj od robienia darków etc - to nie jest niezbędne do guidowania. Najpierw ogarnij podstawy.

 

Czy w innym sofcie -  np. SharpCam kamera zachowuje się w sposób przewidywalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To raczej kwestia drivera. Ja instalowałem Janowetowi taką kamerę i pamiętam że pod WIn 10 ( a pewnie masz Win 10?) dopiero trzeci driver zaskoczył. Poszukam , jeśli znajdę to wyśle Ci na PW.

To stara kamera i drivery nie są updatowane do nowych OSów.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

To raczej kwestia drivera. Ja instalowałem Janowetowi taką kamerę i pamiętam że pod WIn 10 ( a pewnie masz Win 10?) dopiero trzeci driver zaskoczył. Poszukam , jeśli znajdę to wyśle Ci na PW.

To stara kamera i drivery nie są updatowane do nowych OSów.

Z driverami faktycznie miałem trochę zabawy i chyba dopiero instalując jakiś stary phd2 zobaczyło kamerę. Będę zobowiązany za informację który zadziałał w Twoim przypadku. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie ta kamera działała ze sterownikami w wersjach:

- QHY5IIDriver160519(Beta).exe

- QHY5LIIASCOMSetupV1.2.1.0.exe

 

QHY5LIIASCOMSetupV1.2.1.0.exeQHY5IIDriver160519(Beta).exe

 

Na wszelki wypadek jeszcze dopytam: czy masz na pewno dobrze ustawioną ostrość? Jeśli jesteś daleko od punktu ostrości (kamera np. o centymetr zbyt blisko lub daleko od obiektywu) to obraz będzie jednolitą plamą. W takim wypadku najlepiej za dnia poeksperymentować z ustawieniem kamery w guiderze. Oczywiście za dnia musisz korzystać z innych czasów i gainu niż w nocy - nie zapomnij tego zmienić w sterowniku.

Edytowane przez dobrychemik
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

U mnie ta kamera działała ze sterownikami w wersjach:

- QHY5IIDriver160519(Beta).exe

- QHY5LIIASCOMSetupV1.2.1.0.exe

 

QHY5LIIASCOMSetupV1.2.1.0.exe 373.33 kB · 0 pobrań QHY5IIDriver160519(Beta).exe 8.88 MB · 0 pobrań

 

Na wszelki wypadek jeszcze dopytam: czy masz na pewno dobrze ustawioną ostrość? Jeśli jesteś daleko od punktu ostrości (kamera np. o centymetr zbyt blisko lub daleko od obiektywu) to obraz będzie jednolitą plamą. W takim wypadku najlepiej za dnia poeksperymentować z ustawieniem kamery w guiderze. Oczywiście za dnia musisz korzystać z innych czasów i gainu niż w nocy - nie zapomnij tego zmienić w sterowniku.

Hej, pokombinowałem ze sterownikami (wywaliłem cześć), potem wziąłem się za ostrość i chyba w tym był problem (musiałem bardzo mocno "wydłużyć" lunetkę aby ją złapać). Pierwsza sesja z guideingiem odhaczona :) na razie bez szału ale wszystko względnie działało.

Dzięki serdeczne wszystkim za odzew!

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.