Skocz do zawartości

Udręczona (i wymęczona) Dusza


Konuz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym dzisiaj przedstawić swoją wersję IC1848 czyli Mgławicy Dusza. Myślę, że większość osób tutaj zna ją bardzo dobrze, więc nie będę się rozwodził nad jej opisem. Ogólnie patrząc na zdjęcia wrzucone przez parę innych osób mam wrażenie, że moja wersja wygląda jakby była zupełnie innym obiektem. Może to kwestia fov, albo samej obróbki, w każdym razie takie jest moje subiektywne odczucie :). Wynik końcowy też jest mało spektakularny spodziewałem się trochę więcej po 9h materiału, a może jestem zwykłym malkontentem? Zdjęcie, które załączyłem to efekt podejścia nr 7 i około 10h cudowania jak koń pod górę głównie z powodu trudności z DBE i ABE, które nie chciały współpracować, prawdopodobnie przez problemy z kalibracją darkami i ich pozostałościami po obu stronach (z lewej lekki crop żeby nie rzucało się w oczy) obrazu. Clone stamp wszedł mocno podczas robienia masek, żeby zniwelować "wyciek kolorystyczny" tam, gdzie nie powinno go być ;). Jak zawsze wszelkie uwagi mile widziane.

Ha - 75x300s

OIII - 35x300s
RGB dla gwiazd - 3x15x90s

SW 72ED
HEQ5-Pro
ASI 183MM-Pro
filtry Antlia LRGB V-Pro i Pro 3nm Ha oraz OIII

Niebo Bortle 5 wg map, chociaż w moim przeczuciu od ok 2 lat weszło w 6kę.

Soul3.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć w takim razie, co mogło być przyczyną tych zaciemnień po bokach, może przez Cosmetic Correction? Mam ustwione Cold i Hot Sigma = 3. Nie pamiętam czy ustawiałem to wg zaleceń Adama Block czy VisibleDark. W każdym razie dzięki za analizę :) Tak szczerze to chyba pierwszy mój stack, gdzie coś takiego wystąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konuz zresetowałem ustawienia, full auto i sprawdziłem się tylko czy nie ma ustawionej optymalizacji Master Darka. Miałem 183 jakiś czas i byłem z niej zadowolony, do NB jest bardzo dobra a przy twoich filtrach to już w ogóle. W broadband też daj radę ale trzeba ustawiać krótkie czasy bo się za szybko "przelewa" i gwiazdki puchną. Powodzenia :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, z broadbandem też długo kombinowałem jeśli chodzi o czasy, kilka wątków nawet tu powstało z pytaniem co robię źle, że te gwiazdy są tak beznadziejne. Zwalałem winę na Edzia (też nie jest bez winy ;)), wymieniłem nawet filtry ZWO na Antlie LRGB, ale tylko częściowo zniwelowały problem. Dopiero niedawno, schodząc coraz bardziej z czasami (zwłaszcza dla Luminacji) do 60s i RGB do 90s w końcu zauważyłem poprawę. Aberracja już tak nie kłuje w oczy, a halo jest akceptowalne. Także cóż, swoje trzeba się przemęczyć widocznie, żeby móc zacząć wykorzystywać dobrze atrybuty kamery i jednocześnie zniwelować jej niedoskonałości tak, żeby nie rzucały się mocno w oczy i nie utrudniały mocno obróbki :). Tylko ta ilość klatek do przemielenia przez Pixa... :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że zaczynałem sesję o 23 i kończyłem około 3 nad ranem, kiedy już jest po nocy praktycznie. A wrzuciłem tylko 5 pierwszych klatek, stąd ta różnica. Z 75 może 10 jest trochę jaśniejszych od pozostałych. Aczkolwiek używam też subframe selectora z rozpisanym działaniem do obliczania wagi i automatycznie odrzucam te mające <70. Oczywiście patrzę też na inne parametry jak np PSF Signal Weight albo PSF SNR czy liczba gwiazd. Oczywiście Blinkiem odrzuciłem też trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Dusza jest po stronie NW, a tam zawsze trochę jaśniej :)...anyway, przejrzałem jeszcze raz zdjęcia i tylko te pierwsze są lekko jaśniejsze od reszty. Następnym razem będę bardziej wybredny jeśli chodzi jasność tła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.