Skocz do zawartości

Kto tego nie ma ten Trąba, ale taka Słonia


kruzd

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, stratoglider napisał(a):

Bardzo mi się podoba to zdjęcie, mgławica i cały ten gwiezdny obszar wokół są wyjątkowo ciekawie wyważone.

Wygląda naturalnie zanurzona w drodze mlecznej.

Dzięki.

Myślalem, że pójdzie masa krytyki, że to źle, tamto można poprawić. Wyszło całkiem znośnie w takim razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikujesz zdjęcie pod nocy i to po kilku czystych nocach i dziwisz się że nie ma "masy krytyki"? :) :) :) Poczekaj, jak wszyscy dojadą do pracy, zrobią kawkę i będą wpierniczali jagodziankę to się zacznie :) :)  :).

Ja już właśnie nabrałem wigoru :)

Chcesz to masz:

1. Praktycznie każdy narożnik ma zniekształcone gwiazdy. Krzywizna pola do poprawki. Wiem, jaki sprzęt - ale oceniam fotkę a nie sprzęt.

2. Śladowy kolor na gwiazdach. Praktycznie tylko na największych.

3. I jeszcze jedno - dla większości na forum jak zauważyłem - nieistotna sprawa. A jednak.....Tytuł zdjęcia sugeruje, że będziesz chciał pokazać jako obiekt główny mgławicę IC 1396A zwana Trąbą Słonia. No ale to chyba nie do końca się udało, bo ona tonie w morzu innych obiektów stanowiąc mało prominentny element całego obrazu. Nazwa " Otoczenie gromady otwartej IC 1396" albo " Morze ciemnych mgławic wokół gwiazdy Granat" byłby chyba bardziej adekwatny do treści. Oczywiście - to sprawa dowolna, ale mnie razi...

Poza tym - gratuluję dobrej fotki.

Pozdrawiam.

M.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to liczę :D może faktycznie pora już poźna na ogień krytyki.

 

1. To w sumie był ucinane już mocno. Przyznam nie przyglądałem się tym rogom już po przycięciu. Wydało się że jest dobrze.

 

2. Mój odwieczny problem praktycznie na każdym zdjęciu. Nie potrafię dobrze koloru gwiazd wyciągnąć, albo wydaje mi się że przesadzam i robię bardziej wypłowiałe. 

Jaki powinien być dobry schemat postępowania żeby tego koloru nie tracić. Teraz robiłem po prostu SPCC na samym początku obróbki. SCNR dla usunięcia zielonego. Po wyrównaniu tła ABE, zastosowaniu BxT, rozdzieleniu gwiazd od mgławicy bawię się suwakami na samych gwiazdach.

 

3. Zgodzę się, tylko szkoda że cały kompleks mgławicy nie ma swojej własnej nazwy, a IC 1396 odnosi się tylko do konkretnego jej elementu. Zastanawiałem się czy właśnie w taki sposób nie nazwać jak sugerujesz, ale postanowiłem podejść z "humorkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Publikujesz zdjęcie pod nocy i to po kilku czystych nocach i dziwisz się że nie ma "masy krytyki"? :) :) :) Poczekaj, jak wszyscy dojadą do pracy, zrobią kawkę i będą wpierniczali jagodziankę to się zacznie :) :)  :).

Ja już właśnie nabrałem wigoru :)

Chcesz to masz:

1. Praktycznie każdy narożnik ma zniekształcone gwiazdy. Krzywizna pola do poprawki. Wiem, jaki sprzęt - ale oceniam fotkę a nie sprzęt.

2. Śladowy kolor na gwiazdach. Praktycznie tylko na największych.

3. I jeszcze jedno - dla większości na forum jak zauważyłem - nieistotna sprawa. A jednak.....Tytuł zdjęcia sugeruje, że będziesz chciał pokazać jako obiekt główny mgławicę IC 1396A zwana Trąbą Słonia. No ale to chyba nie do końca się udało, bo ona tonie w morzu innych obiektów stanowiąc mało prominentny element całego obrazu. Nazwa " Otoczenie gromady otwartej IC 1396" albo " Morze ciemnych mgławic wokół gwiazdy Granat" byłby chyba bardziej adekwatny do treści. Oczywiście - to sprawa dowolna, ale mnie razi...

Poza tym - gratuluję dobrej fotki.

Pozdrawiam.

M.

Śledzisz mnie? Jem jagodziankę i piję kawę.

 

Dorzucę swoje trzy grosze do Maćka uwag.
Gdzieś po drodze siadł detal - ciekawe jak wyglądałoby to po przepuszczeniu tylko przez BlurXterminator i bez odszumiania.

image.thumb.png.8a5cab1503b65bec5b032dd4a3dbdad2.png

 

Gwiazdkom warto dodać trochę życia - zdjąłbym resztkę zieleniny (SCNR w Pixinsight) i pozbył się magentowego halo (skrypt w Pixinisght do tego):

image.thumb.png.4ab76a82f37452534cda90299241d2bc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tuvoc napisał(a):

Coś bardziej w ten deseń miałem na myśli. Oczywiście detalu nawet NoiseXterminator nie "zrobi":

 

Dzięki! Siądę wieczorem i ponownie spróbuję. Może odszumianie poszło za mocno na suwakach i zjechało detal, a może go w ogóle nie ma w stacku :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.