Skocz do zawartości

IC1805+IC1848, Serce i Dusza - jesienny klasyk


Bentoq

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Bentoq napisał(a):

widać duży postęp


Nie da się zaprzeczyć. :)

image.png.ca028d2043754ca9ac9917911e28cf5a.png

Przy stackowaniu gwiazd musiało pójść coś nie tak bo powstały takie oto artefakty. Zważywszy na łączny czas naświetlania myślę, że warto by było jeszcze raz do tego przysiąść.

Edit. Oj boli ten problematyczny flat. Warto się temu przyjrzeć i jak najszybciej to rozwiązać. :)
image.thumb.png.85ac375ac3d41779658d13fd653bb6a1.png

Edytowane przez JKbooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestię,

 

uuu gwiazdek nie zauważyłem, zajmę się tym.

Co do flatów, jest jeden pomysł co by tu zrobić z flatownicą, spróbuję przy następnej okazji.

 

Klatki używając rejestracji w siril i patrzylem na różne parametry, pewnie takie klatki z rosą bym wyłapał. Dodatkowo zdjęcie robione z balkonu w mieście, nigdy tam nie było wilgotno rano, jak długo tam mieszkam, więc nawet nie używam grzałki.

 

Poza tym robiłem kilka flatow z różnymi długościami i każdy pozostawiał inny ślad po sobie. Ten tutaj jest najmniej inwazyjny i w miarę do usunięcia w graxpert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koło na środku jest dość charakterystyczne w Samyangu 135 i wiele osób na nie narzeka. Czy tulipan obiektywu wykleiłeś czarnym flockiem? Oryginalny tulipan jest zrobiony z dość śliskiego plastiku, który bardzo łatwo łapie odblaski, szczególnie w mieście i tworzy różnego rodzaju artefakty, również od samej flatownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, sidiouss said:

To koło na środku jest dość charakterystyczne w Samyangu 135 i wiele osób na nie narzeka. Czy tulipan obiektywu wykleiłeś czarnym flockiem? Oryginalny tulipan jest zrobiony z dość śliskiego plastiku, który bardzo łatwo łapie odblaski, szczególnie w mieście i tworzy różnego rodzaju artefakty, również od samej flatownicy. 

 

Dzięki, nie wiedziałem, że to przypadłość Samyanga. Nie używam "stockowego" tulipana, mam pierścienie redukcyjne do "ustawienia" przysłony i potem przykręcam takie metalowe osłony przeciwsłoneczne. Wrzucę potem zdjęcie jak to wygląda :) ale rzeczywiście od środka nie jest to matowe a balkon mam dosyć zaświetlony, więc nie wykluczone, że to jest powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/25/2023 at 3:39 PM, JKbooo said:

Przy stackowaniu gwiazd musiało pójść coś nie tak bo powstały takie oto artefakty. Zważywszy na łączny czas naświetlania myślę, że warto by było jeszcze raz do tego przysiąść.

 

Sprawdziłem, ten artefakt powstaje podczas dopasowywania stacku mgławicy i gwiazd.

Kadr jest lekko obrócony w obydwu i gdy robię register w Siril, no to wiadomo ładnie dopasowuje gwiazdy, ale na obrazku, który nie jest wzorem, powstają takie artefakty o_O

 

image.png.36548d410088efe61c553b616a4eafef.png -> image.png.b39614c23fa3171e565cea74691d024a.png

 

image.png.9786df42e78691f15f1459fa6bd5aec2.png -> image.png.264e7fc76f2c70696c6c4d72ec1a0421.png

 

Albo inny program, albo trzeba dopasować ręcznie.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bentoq napisał(a):

Jak teraz?


Moim skromnym zdaniem bez porównania z poprzednim podejściem. Ładnie wyciągnięte, bez przesadzonych kontrastów. :) Odnoszę wrażenie, że można by jeszcze popracować nad kalibracją kolorów, bo tło chyba trochę w brąz za bardzo leci, ale to już czepianie się.

Flata nowego użyłeś, czy tak ładnie udało Ci się wyeliminować oryginalne gradienty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, JKbooo said:


Moim skromnym zdaniem bez porównania z poprzednim podejściem. Ładnie wyciągnięte, bez przesadzonych kontrastów. :) Odnoszę wrażenie, że można by jeszcze popracować nad kalibracją kolorów, bo tło chyba trochę w brąz za bardzo leci, ale to już czepianie się.

Flata nowego użyłeś, czy tak ładnie udało Ci się wyeliminować oryginalne gradienty?

 

Dzięki :) Cóż, wychodzi na to, że na ogół przeginam z pierwszą wersją i po kilku uwagach wychodzi lepiej :)

Kalibracja kolorów zrobiona w Siril, trochę podciągnąłem zielony i niebieski patrząc na histogram, bo całkiem było czerwono.

Gwiazdy udało się nieco bardziej nasycić i to mi się podoba :)

 

A flat ten sam, graxpert lepiej sobie poradził z poświatą. W zasadzie to użyłem go dwukrotnie, pierwszy gradient bardziej łagodnie, żeby mgławice były bardziej wyraźne, a potem już bardzo restrykcyjnie i gęsto z tymi punktami i efekt zacny, może się podobać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.