Skocz do zawartości

Bańka i koleżkowie


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, everr napisał(a):

@wismat chyba za dużo się naczytałeś "internetów". Wydrukuj na A3 lub przestań powiększać w nieskończoność.

Zgadzam się z @Tayson co do efektu przestrzennego. Kolorystyka mi się podoba. Kontrast też na fajnym poziomie.

Chyba nieco przesadzasz i nie rozumiesz problemu. Dla ciebie skala 100% to powiększanie w nieskończoność? Nie wiem nawet czy się specjalnie odnosić do tego stwierdzenia...  Pisałem z innymi posiadaczami tej kamery. Wszyscy są zgodni że to nie powinno tak wyglądać. Ale nie.. ja naczytałem się "internetów" ;)

Dzięki za miłą opinię o fotce. Obrobić to nie było łatwo i tylko dlatego to jakoś wygląda bo trochę nad tym posiedziałem. Dlatego też możesz odnieść wrażenie że przesadzam.. ale jak miałbym tak walczyć z każdym zdjeciem to raczej bym sobie odpuścił astrofotografię. Przecież ta kamera powinna ułatwiać życie, nie utrudniać.

Edytowane przez wismat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu chciałem uspokoić, załagodzić, poklepać po ramieniu, a wychodzę z tej rozmowy z plaskaczem...

 

To może to Ci pomoże w ocenie sytuacji...kamera 2600MM, "gruby, drukarkowy" kabel USB ok 70cm, kamera zasilana bez pośredników, nie aktualizowałem sterowników od nowości (prawie 2 lata), obsługa przez ASIAir.

Surowy stack, 28x300s, biasy i darki, -10stC, gain 100, bin1, Ha, Chroma 5nm, customowe parametry w WBPP

image.png.d74525868ab74eeb98e7e8cdaaabea94.png

 

Surowa klatka, 300s, -10stC, gain 100, Ha, Chroma 5nm

image.png.46ab6a14d895664de29c0311a5a81f3f.png

 

A praca na serio na bardzo dobrym poziomie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, everr napisał(a):

Ja tu chciałem uspokoić, załagodzić, poklepać po ramieniu, a wychodzę z tej rozmowy z plaskaczem...

 

To może to Ci pomoże w ocenie sytuacji...kamera 2600MM, "gruby, drukarkowy" kabel USB ok 70cm, kamera zasilana bez pośredników, nie aktualizowałem sterowników od nowości (prawie 2 lata), obsługa przez ASIAir.

Surowy stack, 28x300s, biasy i darki, -10stC, gain 100, bin1, Ha, Chroma 5nm, customowe parametry w WBPP

image.png.d74525868ab74eeb98e7e8cdaaabea94.png

 

Surowa klatka, 300s, -10stC, gain 100, Ha, Chroma 5nm

image.png.46ab6a14d895664de29c0311a5a81f3f.png

 

A praca na serio na bardzo dobrym poziomie.

Nie no spokojnie :) Bez plaskaczy :) Dzięki za wrzucenie screenów. Będą naprawdę bardzo pomocne przy kolejnej sesji jak schłodzę kamerę do -10 i podłączę ją do świeża zakupionego zasilacza od ZWO podłączonego z kolei do stabilizatora napięcia. Rozumiem że offsetu nie ruszałeś? Stackujesz w pixie czy dss i czy używasz może superbiasa do tego??

Edit.. a ok. WBPP to pytanie do DSS nieważne. A co z tym superbiasem? Czy zwykłe biasy?

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.