Skocz do zawartości

Arduino mySQM Sky Quality Meter


astro4u.net

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś robił kiedyś Arduino mySQM Sky Quality Meter wg. strony Arduino mySQM Sky Quality Meter download | SourceForge.net

 

Zastanawiam się czy warto się w to pchać czy kupić gotowca? Bardzo proszę o informację jeśli ktoś wykonał ten projekt i jego wrażenia z działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego konkretnego projektu nie robiłem ale mam te konwertery i rzeczywiście działają

sprawdzałem na oscyloskopie. Reakcja na zmianę oświetlenia jest natychmiastowa. Trochę niestabilnie pracują więc potrzebny filtr dolnoprzepustowy ale to drobiazg. Nie mam tylko pomysłu jak to wyskalować. Trzeba by chyba porównać z wyskalowanym już miernikiem

 

jak skończę inne projekty to się za to zabiorę. Sam program na procek będzie raczej prosty więc pewnie uda się to szybko zrobić

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie jakiś czas temu na bazie tego oparte na sensorze TSL2591.
https://www.cloudynights.com/topic/652630-diy-sky-quality-meters/page-2
 

Patrząc orientacyjnie po pomiarach z lightpollutionmap odczyty sie pokrywają więc wydaje się działać względnie poprawnie :)
Dodałem se też przelicznik na skalę Bortla :)

 

20231202_113033.jpg.ae8e1beaba304518855f1040b6f35291.jpg.0ea71c3048872d109777c86208e79554.jpg

20231202_113040.jpg.42e1994c8bbfb9f833d66e92954b147d.jpg.9c33e1aad3106f86cb544b9e0bedc227.jpg

 

A tak to se wyglada w srodku :) Do zasialnia użyłem gotowego modułu ladowania-przetwornicy na  jedno ogniwo 18650, arduino pro micro, ekranik oled 1.3 cala, sensor, soczewka i w sumie tyle :D

20230909_155123.jpg.623a44ac9a0e330ba72cafa358f023c5.jpg

 

Kosztowo nie licząc obudowy wychodzi co około 100zł jak by zamawiać se części an aliexpress :)

 

Edytowane przez cmku
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubaman napisał(a):

Czy to jest czujnik jakości nieba sqm?

Zrobił bym sobie ale czy to trudne?

Tak to czujnik sqm, czy trudne zalezy dla kogo, jak ktoś umie nieco programować w arduino i lutować to proste :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w przypadku tego projektu na ESP 32 wymagało to niestety zmian w kodzie, tam nie wszystko było jak chciałem. Poza tym sama kalibracja wymaga orientacji w kodzie, tego nie robi się suwaczkiem :) Jeśli zastosujesz DOKŁADNIE  takie komponenty jak w projekcie to faktycznie uruchomienie powinno się sprowadzić do wgrania kodu, bibliotek i powinno działać. Powinno, co nie znaczy że zadziała. I wtedy trzeba potrafić znaleźć co, gdzie i jak..

ZAstanawiam się nad implementacją tego czujnika do mojej stacji pogodowej, opisanej tutaj

 

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.