Skocz do zawartości

Konsola do gier video - coś starszego albo klasycznego???


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Nigdy nie miałem żadnej konsoli do gier więc się nie znam :) Proszę o pomoc znających się ;)

 

Urządzam pokój gościnny w którym od czasu do czasu będą spali nieletni goście -

wymyśliłem, żeby na ścianie powiesić nieprzydatny już TV plazmowy 40" i podpiąć do niego

jakąś konsolę do gier. Ale nie z tych aktualnych, drogich i na wypasie tylko coś co najlepiej nie musi

mieć dostępu do internetu ew. wystarczy po WiFi (nie chce mi się kabla ciągnąć).

 

Mogła by to być któraś z konsol z wgranymi "klasykami". Najlepiej nie taka w której jest 6000 debilnych

gierek. Wystarczy 10-20 ale sensownych ;)

 

Ew. coś starczego znanych producentów ze starszymi wersjami ale nie sprzed 30 lat ;)

 

Koniecznie bezprzewodowe sterowanie, żadnych kabli.

 

Podpowiecie coś?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, pooglądałem filmy na YT i jednak zmieniam trochę wymagania:

- coś z obrazem minimum 720linii czyli np. playstation mini, ale koniecznie z bezprzewodowymi padami.

Do tego kilka gier zręcznościowych / przegodowych / samochody - żadnych o mordowaniu i gwałceniu ;)

 

Istnieje coś takiego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostatnio kupiłem z aliexpress KinHank X2 pro, dużo gierek na PSX, PSP, N64, C64, Amiga i dziesiątki tysięcy popierdułek, w opcjach te popierdułki można odznaczyć lub stworzyć listę swoich ulubionych. Jest Gran Turismo, Gran Turismo2 dogrywałem, MetalGearSolid, Tomb Raidery. Mam ja miesiąc na razie działa:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze zakupu impulsowego kupiłem na razie Playstation 3 :) z dwoma padami i siedmioma grami.

Niestety nie dam rady skutecznie podłączyć jej do monitora z wejściem displayport.

Mimo kabla HDMI - displayport nie pojawia się obraz, na TV HDMI-HDMI oczywiście działa bez problemu.

 

Zna ktoś z Was tą konsolę? Jeśli tak, to mam jedno pytanie - odnoszę wrażenie, że pady działają w zasadzie

zero-jedynkowo. Spodziewałem się, że wychylenie drążka analogowego powinno dawać proporcjonalny efekt

a to skręcania kierownicy samochodu a to dodawania gazu. Mam gierkę DIRT i auto jeździ jak wanna wypeniona

karpiami - trudno zapanować nad autem, bo gaz jest albo zero albo 100%, podobnie skręcanie.

Da się coś z tym zrobić czy ten typ tak ma?

Mam na szafie kierownicę do gier Logitecha ale niestety w wersji PC ;( Nie wiem czy warto wydawać kasę

żeby się przekonać, że to niewiele zmienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że z PS jestem od PSX to nie pamiętam czy w 3 już była opcja połowicznego gazu pod R2. Trzeba byłoby zerknąć w opcjach gry czy jest to do przestawienia bo gałki są dość czułe i lepiej dodaje się gaz właśnie R2. Może chociaż ten problem zostanie rozwiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś siedem lat temu kupiłem kierownicę Logitecha niby na PC - miałem pograć w autka jak już będę miał czas :)

Stała na szafie, czekając na lepsze czasy. Wczoraj okazało się, że mimo dedykowania na PC (a wersja na PS3 istnieje!)

działa na PS3 od strzała :) Wystarczy podłączyć :) Noo to zmienia sprawę :) Force feedback na szutrze to jest bajka :)

Pozostaje zrobić biurko pasujące do sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po zapoznaniu się (na sucho) z ofertę dochodzę do wniosku, że najchętniej postawił bym fizyczny automat jak z salonów gier

35 lat temu z grami arcate - Pacman, Defender, Spacer Invaders etc :) Tak, żeby po załączeniu sprzętu ładowało się proste menu

z grami. Pomyślę :)

 

Póki co kupiłem dla siebie ;) Playstation 3 i szaleję :)

Kiedyś to kosztowało kupę kasy, teraz można się pobawić za symboliczną stówkę...

 

 

Edytowane przez Miesilmannimea
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem na allegro konsolkę z grami - chyba same z SEGA. Działa ok, pady dają radę.

Stanowisko zabawy wygląda póki co tak jak widać :)

 

Kusi mnie jeszcze żeby kupić jakiegoś klona klasyków arcade jak Defender, a z drugiej strony zrobić poważniejsze

stanowisko do jazdy z kierownicą, fotelem etc ;) Zobaczymy...:)

 

room3_3.thumb.jpg.7277d015e736e6b4f897e8d91c3e9ddf.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.