Skocz do zawartości

SH2-132 (Mgławica Lew) w Cefeuszu


LukaszK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość na chwilę napisał(a):

Ładny i czytelny napis :)

I właśnie przez takie komentarze Maćku początkujący są zrażeni do publikowania swoich prac. Kolega podzielił się swoim osiągnięciem, przygotował obszerny opis zarówno samego obiektu jak również podzielił się swoimi odczuciami na temat procesu obróbki, a Ty jedynie na co zwróciłeś uwagę to napis, który razi Cię po oczach. Każdy ma prawo podpisać swoje zdjęcie jak mu się podoba i uważam za bardzo niegrzeczne wytykanie takich rzeczy w pseudoszyderczy sposób. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do przekazania, to zachowaj proszę dla siebie takie uwagi, bo na pewno nie zachęcają one do publikacji kolejnych prac na tym forum. 

 

A Tobie @LukaszK gratuluję włożonego trudu i trzymam kciuki za kolejne projekty. 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sidiouss napisał(a):

I właśnie przez takie komentarze Maćku początkujący są zrażeni do publikowania swoich prac. Kolega podzielił się swoim osiągnięciem, przygotował obszerny opis zarówno samego obiektu jak również podzielił się swoimi odczuciami na temat procesu obróbki, a Ty jedynie na co zwróciłeś uwagę to napis, który razi Cię po oczach. Każdy ma prawo podpisać swoje zdjęcie jak mu się podoba i uważam za bardzo niegrzeczne wytykanie takich rzeczy w pseudoszyderczy sposób. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do przekazania, to zachowaj proszę dla siebie takie uwagi, bo na pewno nie zachęcają one do publikacji kolejnych prac na tym forum. 

 

A Tobie @LukaszK gratuluję włożonego trudu i trzymam kciuki za kolejne projekty. 

Widzisz, czytasz co chcesz. Moje stwierdzenie dotyczyło napisu: dlaczego? - bo jest on pierwszym co rzuca się w oczy na tej fotce. Myślący zastanowi się - a czy powinno? Ja na tej fotce nic oprócz napisu nie widzę. A inni - no cóż , reagują tak jak Ty . Proponuje najpierw pomyśleć DLACZEGO a potem oceniać.

Proponuje również nie kontynuować tej dyskusji. Lepszego Nowego Roku Ci życzę.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość fajnie Ci to wyszło gratuluję oby tak dalej. Na co bym zwrócił uwagę to na ten szum który jest dość duży no i kolor gwiazd brakuje go jednak. Z racji, że mam taka kamerkę ASI 533MC i też poczyniłem próby na dwóch mgławicach Serce i Dusza, brak pogody, zastanawiam się czy nie udało by się więcej z tego zdjęcia uzyskać. Jakbyś udostępnił złożony materiał i skalibrowany mógłbym popatrzeć i coś więcej powiedzieć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Widzisz, czytasz co chcesz. Moje stwierdzenie dotyczyło napisu: dlaczego? - bo jest on pierwszym co rzuca się w oczy na tej fotce. Myślący zastanowi się - a czy powinno? Ja na tej fotce nic oprócz napisu nie widzę. A inni - no cóż , reagują tak jak Ty . Proponuje najpierw pomyśleć DLACZEGO a potem oceniać.

Proponuje również nie kontynuować tej dyskusji. Lepszego Nowego Roku Ci życzę.

Przykro mi, że człowiek z tak ogromnym doświadczeniem widzi tylko podpis. Nie jestem na tym forum od wczoraj i niestety podtrzymuję swoje zdanie, że takie komentarze zniechęcają nowych użytkowników do dzielenia się swoimi pracami. 

Bardzo mi również miło, że uznałeś mnie za osobę niemyślącą, co podkreśla tylko gdzie stawiasz siebie, a gdzie osoby, które postanawiają wchodzić z Tobą w jakąkolwiek polemikę. 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 19:22, LukaszK napisał(a):

Cześć, pokazuję tutaj swoją pracę po raz pierwszy.

 

Gratuluję pierwszej prezentacji! :)

 

W dniu 1.01.2024 o 19:22, LukaszK napisał(a):

Finalne zdjęcie, z którego jestem w miarę zadowolony, powstało po kilkunastu próbach i wielu godzinach eksperymentowania z różnymi programami, ustawieniami i technikami.

 

Gdyby moja pierwsza fotka tak wyglądała, byłbym wniebowzięty. ;) Myślę że całkiem nieźle wykombinowałeś to złożenie HOO z kolorowego materiału. Tym bardziej, że materiał jest z Bortle 7. W obróbce można by pewnie jeszcze sporo zdziałać, ale uważam że i ten osiągnięty przez Ciebie efekt jest godny obejrzenia i całkiem smaczny.

Podzielam uwagi kolegi @Antoni w sprawie szumu, kalibracji kolorów i saturacji gwiazdek.

 

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze opinie i każdą konstruktywną krytykę :) Z gwiazd może faktycznie mogłem wycisnąć więcej, z szumem już trochę ciężej bo ten tlen po prostu słabo świeci...😔. @Antoni tu są pliki ze skalibrowanymi stackami gwiazd, wodoru i tlenu: https://drive.google.com/file/d/1r5Fv6vppN9MQWmmOlo5LbeHkHVQEjZUF/view?usp=drive_link więc jeśli masz czas na eksperymenty to proszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.