Skocz do zawartości

Koniec w 2012 r


Rekomendowane odpowiedzi

CYTAT(Arek @ Jul 25 2005, 14:52)

Nie lepiej poczytać na przykład o błyskach gamma, (...), o kometach, (...) czy o ewolucji gwiazd (...) ? Dla mnie to zdecydowanie ciekawsze i tkwi w tym więcej niż jedno ziarnko prawdy. Niestety posty na ten temat cieszą się małym powodzeniem. Swoja drogą bardzo ciekawi mnie dlaczego, w końcu to forum astronomiczne...

 

Ponieważ, osoby piszące o takich rzeczach tracą zapał nie widząc zainteresowania tematem.

 

Wiadomo że tematy takie jak ten cieszą sie większym zainteresowaniem bo uczestnictwo w nich nie wymaga szczególnej wiedzy ani zainteresowań i każdy bez większych oporów może się na nich wypowiedzieć wnosząc coś do tematu.

Tematy które proponuje Arek są bardzo ciekawe, czasem bardziej zastanawiające niż wypociny Patricka Geryl'a.

Popatrzmy tylko na wspomniane rozbłyski gamma które dysponują taką energią że są w stanie wysterylizować całe układy planetarne i nie tylko. Wystarczy taki odpowiednio bliski błysk gamma i po nas. Gdyby Patrick Geryl wiedział o takich rozbłyskach to pewnie straszyłby nas gamma płomieniami piekielnymi.

Tematy te wymagają nieco szerszych zainteresowań, nie każdy chce w nich brać udział bo boi się że palnie jakąś głupotę ktoś na nią zwróci uwagę i co wtedy - będzie skaza do końca bytu na forum.

Z wielką chęcią dowiedział bym się czegoś nowego na tematy wymienione przez Arka, zwłaszcza o rozbłyskach o których dowiedziałem się zupełnie przypadkowo.

 

Najważniejsze jest aby znalazły się takie osoby które mają na dany "trudny" temat szerszą wiedzę i poprowadzą dyskusję która może być przecież zachetą do sięgnięcia po bardziej fachową literaturę a to przecież wielki plus dla prowadzącego temat.

 

ps.

osoby które nie zgadzają się ze stwierdzeniem

nie każdy chce w nich brać udział bo boi się że palnie jakąś głupotę ktoś na nią zwróci uwagę i co wtedy - będzie skaza do końca bytu na forum.

mają odwagę i ochotę na takie tematy na forum, proszę o złożenie otwartego protestu.

Wtedy założymy temat "Propozycje na nowe dyskusje" gdzie osoby które mają stosowną wiedzę zadeklarują chęć prowadzenia danego tematu a pozostali uczestnicy zgłoszą zainteresowanie aby było wiadomo czy warto rozpoczynać temat.

Może poprosimy naszych administratorów aby "Propozycje na nowe dyskusje" stały się tymczasowym działem na forum.

Tylko decydujcie się szybko bo sezon urlopowy w pełni i jak admin nam zginie to na stosowne zmiany będziemy czekali pewnie do września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałaś "Głos Pana"? To dopiero kosmos!

 

Nie czytałam. Ale dzięki :D.

 

Elwiro, to że zachwycamy się Lemem a z Geryla się śmiejemy może mieć bardzo prostą przyczynę: książki Lema to fikcja literacja i każdy to tak traktuje a Geryl uważa, że to co wywnioskował na podstawie różnych legend i jakiś liczb jest prawdą, a dla większości (przynajmniej dla mnie) jego teoria jest bezpodstawna.

 

 

Te "Propozycje na nowe dyskusje" to jest bardzo dobry pomysł. Może się w końcu wezmę za siebie. Z góry proszę o wybaczenie mi wszystkich palniętych głupot :rolleyes:.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad tym żeby może... nie w GRANICACH NAUKI tylko gdzieś OBOK założyć podforum MODEROWANE. Wydaje mi się że, gdyby w dyskusjach popularnonaukowych moderator wycinał totalne głupoty albo posty nie na temat - byłoby to z pożytkiem dla uczestników takiego wątku. Tylko kto miałby to moderować? Co o tym sądzicie?

Może dałoby się "podkwarantannę" związaną z tym podforum zrobić, żeby ciekawi WSZYSTKIEGO mogli zaglądać do tego moderowanego śmietnika? Bez grzebania w ogólnym?

 

Pozdrawiam - Miłek :Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie, na takich tematach często dochodzi do sporów mało naukowych, zastanawiam się czy jakaś forma odpowiedzialności za wywoływanie awantur nie powinna być wprowadzona bardziej ogólnie (na całym forum).

Przecież nikomu poza dymiarzami chyba by to nie przeszkadzało.

 

dodane

Wytknięte (oczywiście z szacunkiem) głupoty pozwalają na wyciąganie wniosków innym uczestnikom.

Posty nie na temat i bzdurne kłótnie do kosza lub patrz wyżej, bo myslę że tak będzie bardziej skutecznie. Wycinani postów z watku czasami tak go rozwala że nie idzie go potem czytać.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Radku a potem narzekasz że tylko spory walki. Co to za forum??

 

W realu mamy Policję ale mnie ona nie przeszkadza bo nie łamie prawa (czasem drogowe :D ). Poprostu tak jakby jej nie było.

 

ps. nie mówimy tu o terrorze tylko o pewnych zasadach które trzeba szanować samemu lub z pomocą innych :D

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność wypowiedzi nie oznacza oczywiście obrzucania się błotem. Ja to rozumiem jako wolność do dyskutowania na takie tematy jakie komu przyjdą do głowy, zwłaszcza w Hyde Parku i Granicach Nauki. Jeszcze nie bylo tak, żebyśmy tu wylewali na siebie pomyje, z wyjątkiem paru sytuacji, gdy temat schodził na wątki osobiste. Takich sytuacji trzeba oczywiście unikać i w tym wypadku ingerencja "cenzora" jest dopuszczalna. Ale nie można moderować wątku tylko dlatego, że komuś nie podobają się poruszane w nim tematy. Jeżeli tak jest to niech zbija argumenty, a jak nie ma ochoty, to niech nie czyta, nie ma przymusu. Forum wolne i demokratyczne to jest właśnie to co tygrysy lubią njbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dałoby się "podkwarantannę" związaną z tym podforum zrobić, żeby ciekawi WSZYSTKIEGO mogli zaglądać do tego moderowanego śmietnika? Bez grzebania w ogólnym?

 

Pozdrawiam - Miłek  :Salut:

 

I po to powstał dział "Granice nauki" :D

Czy mówisz może o nowym dziale "granice granic nauki" ? :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli forum jest jasno opisane że jest MODEROWANE i na jakich zasadach - komu się nie podoba to nie wejdzie. Ale kto wejdzie - będzie się starał!

 

Tak cygnusie masz rację. Ja jednak myślę aby wprowadzić jakieś zasady ograniczające same zapędy (np. jakąś forme ostrzeżenia dla rozrabiajacych) bo takie powycinane dyskusje czasem nie idzie czytać a moderator też człowiek cały czas nie będzie pilnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ,ze mozna duzo dyskutowac ,czy fantazjowac w dyskusjach bez urażania godnosci innych .

Stworzenie zespołu moderującego w/g tego zespolu czyjeś bajania jest bez sensu. Tak mamy w około.

Dla przykładu. Gdyby Kopernik w tak działającym forum i z wiedzą z jego epoki palnął, że Ziemia sie kreci w okol Slonca to ....

Nie wiadomo co sie okaze bliższe prawdy . Wystarczy nie robić osobistych wycieczek, nie ublizac, obrażać itp.

Można napisać swoje racje, druga strona nie musi ich przyjąć i nie może być za to bluzgana .

po ostatnich sporach jakby mniej było osobistych wycieczek . Zbyszek

 

Pod, pod granice nauki czy podobnie to ukladanie czegoś co bez tego ładnie funkcjonuje a po zaszufladkowaniu niekoniecznie .

Przykład rozbłyski gamma , albo wątek McArtiego o świetle . Kilka postów i cisza. Moje co nieco znacznie rozpaliło dyskutantów. Dużo wiecej wyjaśniono :D

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nie robić osobistych wycieczek, nie ublizac, obrażać itp.

 

Własnie wystarczy nie robić, tylko że jak przyjdzie co do czego to potem wojna przenosi się na inne pole niż to z dyskusji.

 

Dlatego pytam czy nie warto byłoby wprowadzić zasad które nieco temperują same zapędy zbyt porywczych. Przykładowo wprowadzić ostrzeżenia i każdego takiego narwańca stawiać do kąta czyli np. umieszczać w specjalnym dziale na forum, tak dla potomności a jak nie pomoże to np. po piątym ostrzeżeniu włączyć mu moderowanie.

 

Przykład rozbłyski gamma , albo wątek McArtiego o świetle . Kilka postów i cisza.

spoko ja jeszcze tego nie odpuściłem

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje co nieco  znacznie rozpaliło dyskutantów. Dużo wiecej wyjaśniono  :D

Oj, Zbigu, Zbigu...

:Salut:

 

Zawsze czegoś wystarczy, choćby kultury dyskusji, a sejm mamy - jaki mamy. I nie tylko sejm.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobilam bigosu :Beer:

Ok,przyjmuje Wasza krytyke i wiem ze nie moge dalej z Wami polemizowac ,bo...macie racje.Jest to fakt bezprecedensowy,ze te przepowiednie to bzdura.

Natomiast jesli chodzi o moje wczesniejsze wypowiedzi,to musze sie obronic :D

Byla to proba spekulacji na zasadzie "Czasami prawda jest dziwniejsza od fikcji"

"Dziwne" rozmowy z ludzmi to takie moje zboczenie zawodowe ........

No coz proba zakonczyla sie niepomyslnie,a ja na stosie wyladowalam....... ;)

 

Pozdrawiam wyrozumialych i tych mniej wyrozumialych forumowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.