Skocz do zawartości

Mgławice i gromady w Jednorożcu


Rekomendowane odpowiedzi

Od razu, w oka mgnieniu, nasuwa się klasyczne "My God, it's full of stars"!

Jak zwykle dodam, że jestem tu nowy i technicznie się nie znam, dlatego prace komentuję pod kątem doznań estetycznych, a tutaj jestem wniebowzięty.

Te delikatne przejścia tonalne, mnogość detali, PIACH gwiazd który jednocześnie nie wchrzania się na pierwszy plan, i pozwala poczuć odległość dzięki byciu między docelowym obiektem a obserwatorem.

Ciężko to ubrać w słowa, ja mam uczucie podglądania kreacji bożej i wprawia mnie to w zachwyt nad cudami wszechświata.

 

Pozwolę sobie bez pytania wrzucić na tapetę 😉

Edytowane przez PrismoSal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, stratoglider napisał(a):

A gdzie jest gromada złotych gwiazd Trumpler 5 ?

którą tak ładnie widać np na tym zdjęciu: https://astropolis.pl/topic/90994-choinka-hargb/

 

Celna uwaga. Faktycznie - nie ma. Sprawdziłem kolejne etapy obróbki i te gwiazdki były takie słabe że przegrały walkę ze starnetem 😐 Zostały zakwalifikowane jako tło, a jako że docelowe tło biorę z innego materiału to takie słabe gwiazdki się nie łapią. Na próbę obrobiłem gwiazdy jeszcze raz i tym razem mocniej je wyciągnąłem. Efekt taki jak poniżej. Teraz widać słabsze gwiazdki ale ogólnie jest ich tyle, że przytłaczają mgławicę. I tak źle i tak niedobrze :)

mozaikangc2238v2ASGHSlrfinalgwiazdynanowo-3.thumb.jpg.d96b1e4e4913afcee98f1a4e85e6538d.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Miesilmannimea napisał(a):

Świetne, zdjęcie!

 

Przy okazji przypomniałeś mi, że istnieje coś takiego jak SIrilic :) Muszę się w końcu tym zająć ;)

Dzieki. Sirilic jest super, opłaca się go używać nawet do pojedynczych klatek nie mówiąc o przygotowaniu sekwencji zdjęć do mozaiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PrismoSal napisał(a):

Od razu, w oka mgnieniu, nasuwa się klasyczne "My God, it's full of stars"!

Jak zwykle dodam, że jestem tu nowy i technicznie się nie znam, dlatego prace komentuję pod kątem doznań estetycznych, a tutaj jestem wniebowzięty.

Te delikatne przejścia tonalne, mnogość detali, PIACH gwiazd który jednocześnie nie wchrzania się na pierwszy plan, i pozwala poczuć odległość dzięki byciu między docelowym obiektem a obserwatorem.

Ciężko to ubrać w słowa, ja mam uczucie podglądania kreacji bożej i wprawia mnie to w zachwyt nad cudami wszechświata.

 

Pozwolę sobie bez pytania wrzucić na tapetę 😉

To bardzo miłe, dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MaPa napisał(a):

Interesujące. Nie zdawałem sobie sprawy że tam jest tak tlenowo (bo zakładam że ten morski tak właśnie mocno się zarysował dzięki Duo)

Oczywiście, ten morski to tlen. Jest tam kilka fajnych miejsc do pofocenia dłuższą ogniskową :) Ale to już w kolejnym roku jak będzie kolejne kilka pogodnych zimowych nocy 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.