Skocz do zawartości

M101 - Galaktyka Wiatraczek


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Marvaz napisał(a):

Dobra fota Jakub :)

 

Dziękuję bardzo Marku! :D 

 

18 minut temu, mack_mnk napisał(a):

Podoba mi się, detal na galaktyce ostry, ale nie jest przeostrzony. Wyszło bardzo naturalnie :)

Taki też był zamysł, więc cieszę się, że się udało. Należę do tych masochistów co lubią polatać po swoich fotkach na przybliżeniu 200%, więc muszę pilnować wszystkie moje terminatory, żeby mi gdzieś smrodu nie narobiły. :D 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, diver napisał(a):

Bardzo dobra fotka pod każdym względem. :thmbup: Widać małe "pióropusze" na gwiazdach, ale generalnie ten newton ładnie rysuje gwiazdy. Od 2020 postęp kosmiczny. :)

 

Dzięki Sławku! Masz może pomysł skąd te "pióropusze" mogą się brać? Domyślam się, że są to jakieś refleksy w torze optycznym, ale już wyczerniłem welurem całą tubę razem z focuserem i LW, a one wciąż uparcie trzymają się gwiazdek. 😛 Nie przeszkadzają mi jakoś ekstremalnie mocno, ale może nie dostrzegam czegoś oczywistego co łatwo będzie można naprawić, więc pytam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JKbooo napisał(a):

Masz może pomysł skąd te "pióropusze" mogą się brać?

 

W moim newtonie i RC-ku też są "pióropusze" tylko raczej symetryczne. Tego typu artefakty są normalne w układach lustrzanych i pochodzą głównie od łapek LG i jego nieobrobionej krawędzi. Niektórzy robią maskownice, przykrywające krawędź LG wraz z łapkami. Ja się to tego nie posuwam, bo mnie też te "pióropusze" specjalnie nie przeszkadzają. Jednak Twoje są niesymetryczne. Nie potrafię niestety powiedzieć z czego to wynika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, diver napisał(a):

 

W moim newtonie i RC-ku też są "pióropusze" tylko raczej symetryczne. Tego typu artefakty są normalne w układach lustrzanych i pochodzą głównie od łapek LG i jego nieobrobionej krawędzi. Niektórzy robią maskownice, przykrywające krawędź LG wraz z łapkami. Ja się to tego nie posuwam, bo mnie też te "pióropusze" specjalnie nie przeszkadzają. Jednak Twoje są niesymetryczne. Nie potrafię niestety powiedzieć z czego to wynika.

 

Maskownica na LG też już dawno założona. No nic... może poszukam przyczyny za pół roku jak chmury znowu przykryją Polskę aż do wiosny. Póki co nic nie ruszam, sprzęt musi być gotowy do akcji w każdej chwili. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tom-cio napisał(a):

Bardzo dobra fota:)  Wszystkiego w sam raz!

Dzięki! Od czasu zamontowania pająka wreszcie obrazy z tej tuby ponownie zaczęły mi dawać radość. :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.