Skocz do zawartości

Zakup kamer chłodzonych i innego sprzętu SVB w śmiesznie niskiej cenie


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem kolejną fantastyczną ofertę zakupu sprzętu SVB prosto od producenta - tym razem ich kamer chłodzonych, konkretnie trzech modeli:

 

1. SV405CC - kamera kolorowa z sensorem IMX294, czyli odpowiednik Asi294MC Pro.

 

2. SV605CC - kamera kolorowa z sensorem IMX533, czyli odpowiednik Asi533MC Pro.

 

3. SV605MC - kamera mono z sensorem IMX533, czyli odpowiednik Asi533MM Pro.

 

Kamery mają niemal identyczną funkcjonalność jak odpowiedniki ZWO z dwoma wyjątkami:

- nie są obsługiwane przez AsiAir;

- nie mają wbudowanego huba USB.

 

Pierwsze wersje kamer SVB z sensorem IMX533 miały problem z bandingiem. Tutaj oferowana jest druga wersja, która już nie ma tego problemu.

Ceny: wszystkie kamery są w cenie sporo poniżej 3000 zł brutto! Konkrety na PW. Ewentualny zakup tylko po pełnej przedpłacie.

 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem u źródła jak wygląda kwestia gwarancji. SVB nie ma w Europie swojego własnego serwisu, więc ewentualne reklamacje mogą być załatwiane na dwa sposoby:

a) wysyłka do Chin na koszt SVB;

b) naprawa w jakimś wiarygodnym lokalnym serwisie astro na koszt SVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2024 o 10:39, dobrychemik napisał(a):

wszystkie kamery są w cenie sporo poniżej 3000 zł brutto

To na 100% są ceny brutto, w sensie z VATem? Bo jeśli tak, to faktycznie mocno kuszące. A do kiedy by się trzeba było zdecydować?

 

Bo z jednej strony dopiero co kupiłem kamerę i teleskop, ale z drugiej za taką kasę, to szkoda nie skorzystać. Ech, dylematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem o inne sprzęty i okazuje się, że praktycznie wszystko z ich oferty mogę kupować taniej niż na Ali. Gdyby ktoś z Was chciał skorzystać, to dajcie znać. Oczywiście przy drobnych zakupach szkoda zawracać głowę, ale gdy są to kwoty powyżej, powiedzmy, 500 zł (cena normalna) to już chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dobrychemik zmienił(a) tytuł na Zakup kamer chłodzonych i innego sprzętu SVB w śmiesznie niskiej cenie

Przykładowa oferta

 

Zestaw:

- refraktor 102ED

- dedykowany flattener x0.8

- dedykowany uchwyt/szyna minivixen o dł. ok. 20 cm do montowania np. guidera

 

Cena sklepowa: 4400-4600 zł.

Gdyby ktoś chciał zamówić z moją pomocą byłoby 3300 zł brutto.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bentoq napisał(a):

Szkoda że svb nie ma kamerki z sensorem imx571 (odpowiednik 2600) 

 

Strach pomyśleć jak by to się mogło skończyć: chłodzona kamera mono APSC w cenie około 6000 zł. Byłby czad :)

Niestety na razie nie planują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, dobrychemik said:

 

Strach pomyśleć jak by to się mogło skończyć: chłodzona kamera mono APSC w cenie około 6000 zł. Byłby czad :)

Niestety na razie nie planują.

 

Za 6000zł wychodzi na stronie toupteka 1400usd. Jest napisane że cło i VAT biorą na siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberwało mi się mocno, zarówno publicznie, jak i w PW, więc jeszcze krótkie wyjaśnienie.

- sprzętu SVB nie kupuję poprzez ich stronę-sklep i nie obowiązują mnie tamtejsze ceny ani ich specjalnie nie śledzę;

- na każdy sprzęt dostaję indywidualną ofertę prosto z centrali SVB, ceny są takie jakie są i albo się na nie godzę, albo nie;

- każdy zainteresowany może sobie sam sprawdzić cenę przed podjęciem decyzji i ma pełne prawo bezkarnie obrzucić mnie błotem jeśli cena brutto z mojej oferty będzie wyższa niż cena którą znajdą w jakimś zagranicznym sklepie;

- akcję oficjalnie zamykam, oczywiście wszystkie złożone zamówienia będą zrealizowane, a jakby ktoś normalny jeszcze kiedyś miał do mnie sprawę to już pozostaje tylko normalnie do mnie napisać.

Edytowane przez dobrychemik
literówka
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.