Skocz do zawartości

Teleskop


Kubek

Rekomendowane odpowiedzi

Sorksik za pomylenie dzialow ale jak juz zaczolem to wypada skonczyc:D

A wiec firma Newtonian Reflektor:

 

Srednica=150mm (6") - Focal point=750mm (30") oraz 1400mm (55")

 

Glownie chce go uzywac do planet oraz mglawic... :rolleyes:

 

Kupilem go za 210dolarow

 

Stan:Nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłeś coś w rodzaju Optisana za ok 800zł, żadna to okazja.

Te jego 1400mm ogniskowej może być mylące i sugerujące ze w wyciągu okularwym jest wbudowany Barlow ale chyba gość wziął pod uwagę normalnego Barlwa wkładanego w wyciag bo wyraźnie pisze 150mm obiektyw 750mm ogniskowa jasność f5.

 

Teleskop parametry ma dobre, w miarę uniwersalne ale takie coś mogłeś u nas bez problemu kupić w kraju z gwarancją itp. :rolleyes: Cudo to nie jest ale tragedii też nie ma :)

 

 

I nie

A wiec dzisiaj na ebay.com kupilem teleskop "Newtonian 150/1400"

tylko 150/750mm

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki.....

A moglbys mi opisac jak zobacze planety.....

Tzn jakie i jak beda wygladac przez ten teleskop?

Czy np zobacze WCP na Jowiszu....Tarczke Urana?M51 i taki biznes... :rolleyes:

Jesli bys mi to napisal byl byl BARDZOOOOO WDZIECZNY.... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczę i fazę Merkurego i Wenus, na ziemi fajne laski jak w nie trafisz ale do góry nogami bo teleskopy astronomiczne dają odwrócony obraz :) , tarczę Marsa, czapę polarną i ciemne i jasne rejony, Pasy na Jowiszu i WPC jak nabierzesz wprawy obserwacyjnej oraz jego księżyce, pierścienie Saturna, szczelinę Cassiniego i pas na jego tarczy, tarczę oraz kolor Urana i Neptuna, na plutona ten telep jest za mały. To wszystko przy założeniu ze optyka będzie ok a Ty będziesz doświadczonym obserwatorem

 

Wszystkie galaktyki i mgławice to będą szare ( nie będzie koloru) niewyraźne mgiełki, zapomnij o fotka jakie widziałeś w sieci. Będzie coś takiego jak te rysunki

http://www.skyrover.net/ds/ds_detail.php?id=588

 

M51 zobaczysz jakoś tak http://www.skyrover.net/ds/images_i/m/m051b.jk.gif, a przy czarnym niebie i dobrych warunkach może nawet więcej.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o jakich parametrach musi byc teleskop by zobaczyc kolory w mglawicach i galaktykach?

(A np.jesli chodzi o mglawice M42 to nie zobacze kolorow?Lub m27)

 

Nie zobaczysz ani w M 42 ani w M27. Może w metrowym obiektywie (Piotr ma 60cm i pododbno coś tam już jest) bedzie widać odcienie kolorów ale nie bedzie to tak mocne jak na fotkach które mają zdolność gromadzenia światla a ludzkie oko nie. Kolory w takich mgławicach wygladają wtedy jak szara mętna woda z dodatkiem jakiegoś koloru, nadal jest szara i mętna ale ma odcień tego danego koloru.

 

pora -_-

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no dobra moze w przyszlosci...:D

 

Ale np. jak inni uzytkownicy robia fotki tym obekta to im kolory wychodza?

To co to za teleskopy?Takie potezne? :huh:

 

Dobra pogodzilem sie z faktem, ze nie dostrzege kolorow w mglawicach....Ale jesli chodzi o takie rzeczy jak m13?

 

PS:czy dostrzege trapez w M42? oraz ta mgielke w M45?

PS2:A co z M57 czy zobacze ten ksztalt obraczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np. jak inni uzytkownicy robia fotki tym obekta to im kolory wychodza?

Na zdjęciach można uzyskać kolory, bo zdjęcie jest naświetlane długo, kilka minut.

Dla zrobienia zdjęcia trzeba mieć elektryczny napęd do teleskopu (żeby nadążał za ruchem obrotowym sfery niebieskiej), bardzo stabilny statyw, bardzo precyzyjną głowicę. Takich cech Twój nowy nabytek nie ma.

Będziesz mógł robić zdjęcia Księżyca i (z użyciem filtra Baader Planetarium) Słońca.

 

Czy zakup jest udany - zależy od jakości wykonania tego egzemplarza. Sprzęt z niskiej półki cenowej miewa duży rozrzut parametrów pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami.

Zakupiłeś zaocznie sprzęt takiej klasy i w takiej cenie, w jakiej jest dostępny na polskim rynku, lepiej jednak ZOBACZYĆ co się kupuje, zwłaszcza gdy obejrzeć może ktoś obeznany w przedmiocie. Tak więc lepiej było zapytać na forum PRZED kupnem.

 

HAMAL-u!

Porównałeś OPIS z OPISEM i nie masz żadnych wątpliwości? Nominalnie sprzęt jest porównywalny czyli OPISY są podobne a więc i SPODZIEWANE efekty też. Ale rozrzut parametrów może być przecież spory. O Optisanie np. wiem już to i owo, o SkyLuxie też, jak i o tanich lornetkach szacownej firmy MEADE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL-u!

Porównałeś OPIS z OPISEM i nie masz żadnych wątpliwości? Nominalnie sprzęt jest porównywalny czyli OPISY są podobne a więc i SPODZIEWANE efekty też. Ale rozrzut parametrów może być przecież spory. O Optisanie np. wiem już to i owo, o SkyLuxie też, jak i o tanich lornetkach szacownej firmy MEADE!

 

Czego Ty chcesz znowu Cygnus? mam zakładac że sprzet jest wadliwy i rozpisać wszystkie możliwe rodzaje obserwacji, luż na osi RA tez uwzględnić? Opis tego co widać dotyczy sprawnego teleskopu o tych paramatrach co wyraźnie napisałem.

 

Cyt- To wszystko przy założeniu ze optyka będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no dobra moze w przyszlosci...:D

 

Ale np. jak inni uzytkownicy robia fotki tym obekta to im kolory wychodza?

To co to za teleskopy?Takie potezne? :huh:

 

Dobra pogodzilem sie z faktem, ze nie dostrzege kolorow w mglawicach....Ale jesli chodzi o takie rzeczy jak m13?

 

PS:czy dostrzege trapez w M42? oraz ta mgielke w M45?

PS2:A co z M57 czy zobacze ten ksztalt obraczki?

 

 

Na fotkach nawet w małych teleskopach ( obiektywach fotograficznych też) wyjdą kolory bo foto to calkiem inna bajka niż obserwacje na żywo, już Ci pisałem wyżej.

 

Co M13? Gwiazdek kupę zobaczysz :D , tak jak w innych gromadach, trapez w M42 takim teleskopie to pikuś a dookoła mgławica, a mgiełka w M45 to zależy od nieba. Wiem że ciekawość Cię nosi ale nie będę Ci teraz opisywał pokolei wszystkich obiektów nieba, musisz sam się przekonać :lol: a to jak je zobaczysz zależy od nieba pod jakim będziesz obserwował a powinno być jak najciemniejsze oraz Twoich predyspozycji wzrokowych.

 

HAMAL jeszcze mam taka jedna prosbe w twoja strone...

Moglbys mi porownac ten teleskop 150/750 i ten z tej strony:

 

http://cgi.ebay.com/203-1000-8-Seben-Navig...1QQcmdZViewItem

 

I ktory bedzie sie bardziej oplacalo.....

Z Gory dzieki

 

Oczywiście większy czyli ten drugi ale firma SEBEN cieszy się tragiczna opinią więc .. :rolleyes:

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście większy czyli ten drugi ale firma SEBEN cieszy się tragiczna opinią więc .. :rolleyes:

Więc BEZ EKSPERYMENTU NIC NIE WIADOMO!

Skąd te wątpliwości, Hamalu? Przecież POST WYŻEJ: "jak optyka jest w porządku"... czyli sprzęt odpowiada papierowej charakterystyce to napewno większe jest lepsze!!!!

 

Wiem wiem, znowu się czepiam.

 

Akurat mam Optisana który "nie jest w porządku" stąd wiem, że nie zawsze to, co mamy, odpowiada opisowi ofertowemu i zaocznie kupuję tylko za WIEEELCE OKAZYJNE CENY!

Koniec końców do Optisana otrzyłałem od sprzedawcy INSTRUKCJĘ Uniwersała a to, co tam jest napisane o dokładności lustra, powiększeniach itp. nijak się nie ma do dostarczonego mi, realnie istniejącego sprzętu. Tak też może się mieć opis w internecie do tego co dostarczy nam e-bayowy sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha:

 

P.S. My nie wiemy, chyba powinieneś to omówić z księdzem.

 

Jestem od jakiegoś czasu na tym forum, ale o radach "księdza" to jeszcze nie słyszalem.

 

A co w/w teleskopu, może sam zainteresowany podzieli się wrażeniami z chwilą gdy dokona pewnej ilości obserwacji. Każda informacja jest istotna, albowiem poszerza wiedzę na temat sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jestem od jakiegoś czasu na tym forum, ale  o radach "księdza" to jeszcze nie słyszalem.

Widocznie jesteś niewierzący albo niepraktykujący.

Dla praktykujących katolików kwestie oceny własnych czynów są przedmiotem rozważań w ramach rachunku sumienia, można o tym porozmawiać z kapłanem w ramach czynności związanych z sakramentem pokuty i spowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.