Skocz do zawartości

What is ist?


Merak

Rekomendowane odpowiedzi

Wobec mało zachęcającej ceny Canon EOS 20Da (body) pozostaje mi rozglądać się za czymś innym. Wiem że są sprawdzone rozwiązania... ale nie ujmując nic Canonom to coś mnie odstręcza od 350D - za dużo tych guziczków i to jeszcze kolorowych, za mały ekranik, inne karta pamięci niż ta której teraz używam, plasticzek w dotyku taki sobie. No i w końcu jakie to byłoby nudne gdyby wszyscy mieli dokładnie to samo?

 

Chciałbym więc zasięgnąć języka nt nowego modelu "Pentaka" ist DL. Podaję linki "do kitu":

Pentax ist DL classic

Pentax ist DL black

Z wyglądu i funkcjonalnie to mi bardziej pasi, mało guziczków, porządek, wielki ekran, karty SD. Ale wiadomo że nie o wygląd tu biega.

Pentax ma matrycę CCD ale podobno wyposażono go w nowy system redukcji szumów... o którym nic bliższego (mi) nie wiadomo.

Ale mam nadzieję że to może być coś fajnego. Optycznie Pentax to mocna firma, trochę niszowa. Ale te okulary... i astrografy (zdaje się że PiotrZ używa takiego mniejszego). Może ktoś wie więcej na temat...

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma służyć wyłączine do astro ( samo body) to czy nie lepiej kupić jakąś specjalizowaną kamerę?

Nie wiem co takiego jest odrażającego w kolorowych guziczkach 350D?

A 300 D też może służyć do astrofoto. :Salut:

Jeśli aparat będzie używany do innych celów zwróć uwagę na cały system a nie tylko cenę korpusu.

ps.

Dobry system redukcji szumów doskonale "czyści" też słabe gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Nie wiem co takiego jest odrażającego w kolorowych guziczkach 350D?

Bez przesady, odrażający nie jest, może się nawet podobać. Ale miałem go dziś rękach i troszkę mnie rozczarował. Ciekawi mnie tamten Pentax jako a) nowość, b ) produkt dobrej firmy z tradycjami. Poza tym nie lubię tez monopoli B)

 

[...]Dobry system redukcji szumów doskonale "czyści" też słabe gwiazdy.

No nie, tego bysmy nie chcieli! Mozna znaleźć to i owo na sieci ale ciekawi mnie czy ktoś z forumersów ma jakieś osobiste doświadczenie z Pentaxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć tylko tyle, że mój kolega z pracy ma lustrzankę analogową Pentaksa i bardzo ją sobie chwali. Bawiłem się trochę tym aparatem i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, pod względem mechanicznym i estetycznym solidny jak odpowiednik Nikona. Lustrzanki Pentaksa zawsze miały bardzo dobrą opinię, a podstawowym powodem dla którego były (i są) mniej popularne od Canona, Nikona i Minolty był wyższy stosunek cena/jakość. No ale jest to firma "niszowa", jak zauważył Merak.

Podstawowe pytanie jakie się nasuwa w związku z omawianą lustrzanką cyfrową to - czy nadaje się do astrofoto? Myślę, że nie warto kupować w ciemno, lepiej poczekać, aż ukażą się testy astro w necie. Zbyt dużo jest lustrzanek cyfrowych robiących doskonałe zdjęcia dzienne, a wymiękających w astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.