Skocz do zawartości

Cannon EOS 3000


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

tę przejściówkę dostaniesz prawie wszędzie: komisy, allegro

To jest przejściówka EOS - M-42x1. Lepiej tak mówić niż z symbolem T ileśtam, jest to bardziej zrozumiałe a przejściówka istnieje tylko w jedną stronę, więc nie kupisz odwrotnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tę przejciówkę od tego ciecia, (sorry ale taką ma ksywę :ha: )

ale zdaje się pare miesięcy temu była trochę tańsza, wykonanna tak sobie i niestety ma delikatne luzy na bagnecie, więc może zamów obie u Janusza, przynajmniej zaoszczędzisz na kosztach przesyłki i może będzie lepiej wykonanna?

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=168

 

a bo jest tu takie trochę małe zamieszanie

w/g jakiś tam niepisanych praw złączki, przynajmniej w fotografii, oznacza się od strony aparatu, czyli:

aparat masz z mocowaniem EOS, potrzebna Ci przejścióka, która by połączyła ten aparat z wyciągiem teleskopu 1,25", a że niestety jakoś bezpośrenich przejćściówek niewiadomo czemu nie produkują, więc musisz stosować jakieś pośrednie, czyli:

eos/m42 + m42/1,25"

pozdrowienia

 

na stronie Janusza jest ona oznaczana jako 1,25"/M42 i stąd może to takie małe zamieszanie? w końcu sprzedaje teleskopy nie aparaty, więc od nich zaczyna oznaczenia :szczerbaty::ha:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie uspokoiłes,kiedys ktos radzil mi abym kupil l-adapter pod aparat(może nie byl w tym temacie tak dobrze poinformowany jak TY) teraz jest już wszystko jasne.Pozniej zostana ylko pytania na temat ustawien aparatu przy foceniu różnych obiektow :D:Salut::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie uspokoiłes,kiedys ktos radzil mi abym kupil l-adapter pod aparat(może nie byl w tym temacie tak dobrze poinformowany jak TY) teraz jest już wszystko jasne.Pozniej zostana ylko pytania  na temat ustawien aparatu przy foceniu różnych obiektow :D  :Salut:  :szczerbaty:

Mieszacie niemożebnie.

Przecież w PIERWSZYM poście było napisane "wyciąg 1.25 z gwintem M-42". Akurat taki mam w swoim U-ptisanie: wyciąg 1.25" z naciętym na zewnątrz gwintem M-42x1. Wystarcza JEDNA przejściówka żeby założyć Canona. Właśnie ta sama co do montażu obiektywów M-42 do EOS-a!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.