Skocz do zawartości

ksiezyc z U 90/900 :D


Thrasher

Rekomendowane odpowiedzi

hej

spojrzalem wczoraj na ksiezyc.... i byl ostry jak brzytwa

od 2 tygodni mam cyfrowke... przykladam do okularu bach bach bach...zrobilem z 7 fotek na zadnej nie moglem zlapac ostrosci... (cyfrowka full auto)

to moja pierwsza fota Smiley

mam nadzieje ze sie podoba Smiley

fotka poprawiona w regi staxie... nie znam jeszcze tego programu doslownie 10 minut temu go zassalem.

Oto Efekt

ksiezyc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ,ze w prawym gornym rogu zdjecia widac cien od tulejki,redukcji moze obudowy okularu?No i szczegoly po prawej stronie jakby mniej ostre,aparat moze byc skrzywiony wzgledem plaszczyzny ogniskowej.

 

Czy ten aparat to kompakt i pstrykasz z reki,czy masz go zamocowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja tez dopiero zaczynam i pierwsze fotki tez robilem jak ty (w sumie calkiem niedawno kolo miesiaca temu) i musze przyznacz ze mnie wyszly znacznie gorzej:P Ale zaznaczam ze chmury caly czas, aparat to kapucha totalna Fuji FinePix A210 okular 25 teleskop Tal 1m :P Drugie zdjecie 2 dni pozniej i o ile dobrze pamietam bez chmurek :unsure: Natomiast polecam inwestycjenarazie w kamerke! Narazie moje efekty widac jedynie na Marsie(tzn post o Czekajac na opozycje marsa) bo przynam sie szczerze ze z ksiezycem mam maly problem, tzn z moim telepem ognisko wypada w srodku wyciagu wiec musze go demontowac przez co narazie moja kamerka nie trzyma sie dobrze ale i tak efekty sa jako takie znacznie lepsze od tych z apratu z reki:P Pozdrawiam

post-1600-1127848846_thumb.jpg

post-1600-1127848925_thumb.jpg

Edytowane przez A-Men
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny.Zaponiałem dodać,że focilem Konika Minolta Z10,Pl 20mm.To byly tylko próby.Wiem ,że ten aparat nie nadaje si do astrofoto z jednego największego powodu iz posiada duzy obiektyw.Zostawie go więc w spokoju.Dzis odebralem wiadomosc z firmy Astrokarak,ze już jada do mnie reducje do Canon EOS 3000 i wkoncu porzadnie bede mogl zamocowac aparat i do dzieła.Pozdrawiam

Księżyc.JPG

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil a po co Ci ta redukcja? jak chcesz to połączyć? przecież nie masz wykrecanego obiektywu a to jest chyba redukcja z 1,25 na bagnet EOS'a?? chyba ze sie myle :Boink:

 

A nie mozna było tych zdjatek toche wykadrować? :D

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil a po co Ci ta redukcja? jak chcesz to połączyć? przecież nie masz wykrecanego obiektywu a to jest chyba redukcja z 1,25 na bagnet EOS'a?? chyba ze sie myle :Boink:

 

A nie mozna było tych zdjatek toche wykadrować? :D

Oczywiscie, że Konika Z10 nie ma wykrecanogo obiektywu,redukcje są mi potrzebne do polaczenia Canonki EOS 3000 z teleskopem :Salut: Pozatym co do jakosci zdjec ,to sa moje pierwsze kroki i jeszcze duzo muszę sie nauczyć.Pozdrawiam P.S Pozatym we wczesniejszych postach napisalem ,ze podstawowym aparatem bedzie Canon EOS 3000 i do niego są mi potrzebne redukcje.

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.