Skocz do zawartości

Księżyc 23-24.09.2005


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby nie bylo tak oschle to wrzuce jeszcze jedna fotke -Prosta sciana.Jest tam rownolegla do niej bruzda,ale nie wiem jak sie nazywa(narazie:)

Fajnie wyszło. Wrzucam Twoje zdjęcie z opisem. Możesz być dumny ze swojego sprzętu, bo w atlasie Rukla pisze, że "większe teleskopy" potrafią pokazać ten uskok (Rima Birt). Małe kraterki obok mają 3,1 do 4,9 km. A może ktoś z Forum pamięta jak nazywa się inaczej ten wielki uskok. Bo "Prosta Ściana" to owszem, ale spotkałem się z nazwą "Miecz ..." No i zapomniałem czyj (po 40 można juz coś zapominac chyba) Co tam Mars, czekamy na opozycję Księżyca!! :D

Prostasciana_opis.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładną miałeś pogodę i 10" szkła. Theophilus to jeden z moich ulubionych kraterów - widać tam taką jakby łapkę w środku i szybko się nauczyłem jego kształtu. Ja spróbowałem dzis rano złapać miejsce lądowania Apollo 15. (Zdjęcie obrócone, :banan: też robię przez kątówkę) Seeing 3/10, SCT 8" nowy ToUcam i barlow 3X. Dziś pewnie będzie tam lepszy cień na Rima Hadley.
Dobę wcześniej Theophilusa zrobilem z barlowem 2x. Pozostale fotki wrzucam hurtem, bo nie chce mi sie dozować. Fotki w kolorze zrobione z maksymalnym nasyceniem i gamma w kamerce, po czym obrobione w PS.

K220905J.JPG

HAEMUS.JPG

K210905YY.JPG

K230905E.JPG

K230905L.JPG

KOLORY_KSIĘŻYCA.JPG

K240905MM1.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chcialbym pochwalic sie moim Księżycem ,lecz przy waszych wypada blado...........ale cóż raz kozie śmierć :D Zdjecie robione przy użyciu projekcji okularowej- Pl 20mm+ Konika Minolta Z10(duży obiektyw przeszkadza dobrze wycelowac <_< ).Na pocieszenie dodam ,że juz jedzie do mnie redukcja M42x1/Canon EOS,po ponad miesięcznym oczekiwaniu :unsure: i zacznie sie prawdziwe focenie.Pozdrawiam :Beer:

Ksi&#281;&#380;yc.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti,czy masz w swoim teleskopie na "wyjsciu" jakas soczewke korekcyjna?

 

nie, mój to typowy maksutow. "szyba z przodu" czyli menisk z napylonym zwierciadłem wtórnym i lustro główne z tyłu z dziurą na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji,

 

przeglądarka internetowa - Google - dla uczczenia pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, stworzyła interaktywny obraz części naszego satelity. Fragment który możemy obserwować zawiera m.in. obszar lądowania misji: Apollo 11, 12, 14...

 

 

 

 

http://moon.google.com/

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji,

 

przeglądarka internetowa - Google - dla uczczenia pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, stworzyła interaktywny obraz części naszego satelity. Fragment który możemy obserwować zawiera m.in. obszar lądowania misji: Apollo 11, 12, 14...

http://moon.google.com/

 

:Salut:

Dowcipni, jak dojedziecie za blisko to pojawia sie... no sami zobaczcie, fajne.

Sama mapa - z 10" widać chyba więcej przy skośnym oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.