Skocz do zawartości

M12


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Obiektów mgławicowych w te krótkie letnie noce nie wychaczy sie zbyt dobrze ale w przypadku gromad kulistych można sie próbować z niebem.
M12 nie jest az tak wspaniala jak M3, M5 czy nie wspomne M13 i to chyba kolejny obiekt mający pecha i rzadko fotografowany. Jak sa dogodne warunki to inne "deesowe szlagiery" przyciągają swoja atrakcyjnością.

Pewnie wielu z was jednak przy okazji ostatnich obserwacji popatrzyło na M10 i M12 - można teraz odświerzyc wrażenia wzrokowe smile.gif


SW6", CG5GT, Canon 350 mod
15x5min iso 800

Duży kadr i rozdzielczość

m12_200806_AFE_r1280t.jpg

A tutaj coś w mniejszej rozdzielczości dla zachęty wink.gif

m12200806afer1280t800tg1.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne, pięknie dopracowane, tylko właśnie tak patrze i patrze i coś mi jednak nie pasuje

w końcu to obiekt letniego nieba, a na Twoim wygląda jak by było na ciężkim, ciemnym, listopadowym,

czepiam się, ale nie chcę pisać w stylu: bardzo udana fotka, aby takich więcej :D

a z drugiej strony, jak to jest właśnie z tym tłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin podziwiam Cię, myślałem że już odpuściłeś na te kilka dni a tutaj prosze, taka bomba :D

Zdjęcie dla mnie rewelacja, zdecydowanie najbardziej podoba mi się z Twoich dotychczasowych kuleczek i to pod względem wyglądu samej gromady jak i obróbki.

Ja ze swoją ogniskową nie mam co się porywać na takie obiekty,

No ale już niedługo.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zdjęcie dla mnie rewelacja, zdecydowanie najbardziej podoba mi się z Twoich dotychczasowych kuleczek i to pod względem wyglądu samej gromady jak i obróbki.

Dzieki tzn ze ide do przodu chodź dla mnie osobiście M5 poki co byla dla mnie szczytem możliwości ( dalej sie nia delektuje B) )

 

Ja ze swoją ogniskową nie mam co się porywać na takie obiekty,

No ale już niedługo.... :D

... tak tak chodzą już plotki :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tzn ze ide do przodu chodź dla mnie osobiście M5 poki co byla dla mnie szczytem możliwości ( dalej sie nia delektuje B) )

 

M5 jest super, ale:

dookoła najaśniejszej części gromady pojawiło się delikatne fioletowe halo, a sama gromada jest troszeczke zbyt rozjaśniona w stosunku do ubogiego w gwiazdy tła i daje to troszeczke nienaturalny efekt,

no i gwiazki są jednak troszeczke pojechane.To są oczywiście szczegóły,ale w zdjęciu M12 udało Ci się tego uniknąć,dlatego uważam że jest lepsze :Beer:

 

 

 

... tak tak chodzą już plotki :szczerbaty:

:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne, pięknie dopracowane, tylko właśnie tak patrze i patrze i coś mi jednak nie pasuje

w końcu to obiekt letniego nieba, a na Twoim wygląda jak by było na ciężkim, ciemnym, listopadowym,

czepiam się, ale nie chcę pisać w stylu: bardzo udana fotka, aby takich więcej :D

a z drugiej strony, jak to jest właśnie z tym tłem?

Tlo bardzo zalezy od monitora (niestety)

 

to moze takie tlo ? B)

 

m12_200806_r1280sum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.