Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zdjęcia z górki kolo "mojego" Rymanowa. Zrobione przez Waldka Cz. i będące na jego blogu. Z tego co mi wiadomo, to pierwsze zdjęcie Tatr z tego szczytu. Odległość ok 140km BTW, Bieszczady też wyglądają prawie jak Tatry :-)

Link:

http://www.pejzaz.czado.com/post/tatry-i-bieszczady

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieli już Rumunię, Węgry, Słowację, Ukrainę no i oczywiście Polskę za jednym pociągnięciem? I to w jakiej jakości!

http://www.wyso.pl/blog/category/dalekie-obserwacje/

 

Żeby było widać Pietrosula tak jak na tym zdjeciu, musiałem podnieść horyzont w Kashmirze o 150m!

Jak widać, takie okazje jakie miałem jesienią na Kojsovskiej Holi (podobne podniesienie horyzontu) nie zdarzają się wcale tak rzadko!

 

Dodaje jeszcze symulacje z Kashmira. Wszystko przy podwyższeniu horyzontu o 150m - wtedy zgadza się z tym co na zdjęciach.

 

100mm - 360st

Tarnica_150_100.png

 

Widok na Dumbier (a właściwie jest to niższy wierzchołek - Stiavnica)

tarnica_dumbier.png

 

Widok na Pietrosul

tarnica_pietrosul.png

 

Widok na Varful Vladeasa

tarnica_vladeasa.png

 

Przy takim podniesieniu horyzontu widać całkiem sporo. Aż nie chcę mi się wierzyć że nie było go widać skoro w kierunkach od SE do W widoczność była znakomita. Nie tak jak na Kojsovskiej gdzie praktycznie tylko Ukraina i Rumunia była widoczna a z drugiej strony nawet nie było widać Kralovej Holi, nie mówiąc o Tatrach.

Szkoda że Autor nie ma zdjęć w tym kierunku.

 

Ale takie osiągnięcie jest kamieniem milowym w DO. Do tej pory mieliśmy podniesienia horyzontu, ale dopiero ta obserwacja pokazała jak ciekawe szczyty mogą się pokazać. Negrowiec z Kojsovkiej w wykonaniu Kornuta i moim nie był urodziwym zdjęciem - tutaj mamy zdjęcia i piękne i znakomitą zawartość.

Proponuje zmodyfikować nieco rubrykę Most Wanted. Dodajmy do wysokości miejsca obserwacji 100-150m! I czekamy na Alpy ze Śnieżnika lub Pradziada. Zwłaszcza ten ostatni szczyt jest często odwiedzany :)

 

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem zdjęcie Artura w kierunku Vladeasy i coś tam majaczy:
tu-po-lewej-powinna-byc-Vladeasa.jpg

I symulacja z Tarnicy podniesionej do 1400m (Autor pisał, że różnie się obiekty podniosły na różnych kierunkach, być może na kierunku południowym refrakcja nie była aż tak silna) plus zdjęcie:
vladeasa_sym_phot.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki koledze Czerghow którego zdjęcia kilkakrotnie były zamieszczane na DO dostałem linki do wielu ciekawych map Ukrainy, na podstawie których można uzupełnić szczyty w Kashmirze.

Mam już dokładnie uzupełnione Gorgany, Borżawę, Beskidy Skolskie, Świdowiec, Czarnohorę i Bieszczady - to jeszcze na podstawie starych polskich map.

Natomiast wiele niższych pasm, które są na zachód od tych powyższcych - wciąż są nieopisane.

Mam mapy tych regionów ale niestety są one opisane cyrylicą a ja nie znam wschodnich języków.

 

Jakby ktoś miał trochę czasu - źródło danych jest tutaj

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.