Skocz do zawartości

Veil loop


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostałość po wybuchu supernowej w Łabędziu.

W prawej części obrazu -NGC 6960 ( Witch broom ) z 52 Łabędzia, środkowa część to NGC 6874 ( mała mgławica w górnej -centralnej cześci obrazu) oraz Simeis 3-188 czyli Pickerings Triangle - kompleks mgławic w kształcie trójkąta zwróconego wierzchołkiem w dół. Po lewej stronie najjaśniejsza cześć mgławicy - NGC 6992/95. Średnica całości to ponad 3 stopnie. Mój FOV 4x2.5 stopnia.

FSQ 106N, STL 11K, EM-11.

Ha:R:G:B- 4:1:1:2 godzin.

Zdjęcie w całości robione z miasta.

Warszawa-Wesoła , maj 2011.

F5M.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście sama mgławica wymiata. Gratuluje - efekt jak 3D. Ale potwierdzam u mnie też widać jakieś niebieskie sitko w tle - szczególnie po lewej stronie.

 

P.S. Mi coś właśnie podobnego wychodziło na zdjęciach jak używałem akcji do PS'a - "zwiększ kolor gwiazd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie.. to jest wersja sklejana na laptopie w pracy i na nim tego nie widzę. Poprawie w domu na porządnym monitorze. Mam tylko wrażenie że "pixeloza" to są po prostu malutkie jednopixelowe niebieskie gwiazdki :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ją teraz z mojego laptopa ( rano było z kompa w pracy ) i teraz jest mega czad.

Gratuluje.

Zamiotłeś całego veila jednym kadrem.... ja w zeszłym roku musiałem robić mozaikę 2x4 żeby to samo osiągnąć.... i po 12H naswietlania miałem raptem samo Ha.... świat nie jest sprawiedliwy friends.gif

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATIK 314E raczej jest za mały do tego a innej kamerki nie mam.

Policz FOV i dobierz tak ogniskową, żebyś widział tyle samo z Atikiem, co Wessel z KAI11K. Jesteś w stanie zrobić takie zdjęcie.

 

Z tego co zauważyłem, to wszędzie piszesz, że byś chciał, ale "pewnie Twoją kamerą się nie da" :) Będę Ciebie prześladował, aż zmotywuję do działania, a nie siania pesymizmu astrofotograficznego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel fotka po prostu rewelacja, ciesze się że dajesz nam cieszyć oczy :Beer:

 

Policz FOV i dobierz tak ogniskową, żebyś widział tyle samo z Atikiem, co Wessel z KAI11K. Jesteś w stanie zrobić takie zdjęcie.

 

Z tego co zauważyłem, to wszędzie piszesz, że byś chciał, ale "pewnie Twoją kamerą się nie da" :) Będę Ciebie prześladował, aż zmotywuję do działania, a nie siania pesymizmu astrofotograficznego :P

 

Do Atika 314E wystarczy popularna ogniskowa 135mm, choć Veil wchodzi troszke na "wcisk", ale wchodzi :yes:

 

veil - 135mm atik 314e.jpg

 

Franz bierz przykład z Wessela i do roboty ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche jest zasłonięty przez górę ale nie na tyle żeby nie szło focić. Teraz noce są krótkie. Niedługo też wyjeżdzam na 3 tygodnie do Ustki. No, może trochę wcześniej zabiorę się do tego, na początku lipca, ale będę musiał zbierać materiał na raty aż do znudzenia. Ja lubię zrobić obiekt w ciągu jednej nocy, no ale zaawansowane focenie wymaga nieco więcej cierpliwości :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.