Skocz do zawartości

Guidowanie kamerką PGR Firefly


tranox

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Coś mało to tutaj czytelne, można wygodniej przeczytać na FA http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3293-guidowania-kamerka-pgr-firefly/&do=findComment&comment=46048

 

 

Cześć!

 

Otóż mam pewien problem. Zapragnąłem do swojego zestawu astro-foto dołożyć guiding. Wiadomo, najlepiej wykorzystać to, co ma się w domu. Więc wybór padł na kamerkę Point Grey Firefly mono.

Trochę poszperałem w sieci, i trafiłem m.in. na stronę Rika ( http://www.nauka.rk.edu.pl/w/p/przybywa-uzytkownikow-kamerek-pgr-firefly/ ) która upewniła mnie w przedsięwzięciu. W pewnym stopniu próbowałem się wzorować również na tym co przeczytałem tu- http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=22746 .

 

Na początek pobrałem owy francuski sterownik, aby go zainstalować potrzebowałem .NET Framework 4. Pobrałem, wszystko pięknie się zainstalowało.

No to rozpocząłem poszukiwania Fly Cap 1x. I tutaj klęska, bo nic takiego nie znalazłem.

 

Dotarłem co najwyżej do tego miejsca:

 

http://www.ptgrey.com/products/pgrflycapture/examples/FlyCap.html

 

 

 

 

 

Pobierałem te pliki, zarówno C++ jak i VB.NET ale nie ma tam żadnego instalatora. Same pliki o dziwnych rozszerzeniach. Czy są mi one potrzebne?

 

Pobrałem zatem FlyCapture v1.8 realase 27 czyli "najstarszy" FlyCapture jaki znalazłem.

 

Czy FlyCap to skrót od FlyCapture?

 

Już się w tym gubię, ale to chyba na tyle istotnych programów/plików które pobrałem.

 

Tak więc podpinam poprzez USB kamerkę do komputera, otwieram sobie FlyCapa którego mam na komputerze (więc FlyCapture to chyba to samo ??? )

 

 

 

i klikam na configure selected

 

 

 

Co powinienem tutaj ustawić i w której zakładce?

 

Niezależnie czy zamknę czy tylko zminimalizuję FlyCap'a, a następnie odpalę PHD, wybiorę ukrytą pod Windows WDM.... kamerkę, wybiorę którąś rozdzielczość (powinno być 640x480 Unknown czy 640x480 Y800 ?) wyskakuje mi błąd Failed to start image capture oraz Problem connecting to camera.

 

 

Co z tym wszystkim zrobić?

 

Pomocy

 

screen 1.png

screen2.png

screen 3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem zatem FlyCapture v1.8 realase 27 czyli "najstarszy" FlyCapture jaki znalazłem. Czy FlyCap to skrót od FlyCapture? Już się w tym gubię, ale to chyba na tyle istotnych programów/plików które pobrałem.

Tak, FlyCapture i FlyCap to dokładnie to samo. Pobrałeś dobrą wersję.

 

i klikam na configure selected Co powinienem tutaj ustawić i w której zakładce?

Odznaczasz auto oraz on/of przy Exposure, Shutter, Gain i Frame rate. Teraz możesz sobie ustawić ręcznie Shutter (czas exp) i Gain.

powinno być 640x480 Unknown czy 640x480 Y800 ?

Wybierz Y800.

 

wyskakuje mi błąd Failed to start image capture oraz Problem connecting to camera. Co z tym wszystkim zrobić? Pomocy

Ja miałem dokładnie taki błąd, jak robiłem to na Win7 64bit. Na XP było dobrze od razu . Widzę, że masz XP, więc to dziwne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Troszkę odgrzebię temat , bo mam ten sam problem , kiedy uruchomię PHD wszystko działa ok , wybieram kamerkę

kam1.jpg

potem ustawiam 640 x 480 (Y800) daję ok , i wyświetla mi sie taki komunikat

kam2.jpg ;

daję ok , i program przestaje działać , ustawienia we FlayCapture mam takie jak w poście wyżej . Jakieś porady , sugestie ?

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.