Skocz do zawartości

Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie wykonane nad domem piotram, który chyba zapomnial wyłączyć oświetlenie :D Usuwanie gradientów znad Wawra to koszmar.

M 15 ( NGC 7078) gromada kulista w Pegazie, obok HIP 106243 poza tym nic specjalnego.

Veloce RH200, STL11000, ASA DDM60. Skala 3.09 arcsec/piksel

L:R:G:B - L:8x600 sek; RGB 3x300 sek na składnik. Bez prowadzenia ( unguided)

Warszawa, 27.09.2014.

 

Pełna klatka:

 

M15full.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel kolor gwiazd jest niepoprawny i posiadają jakieś artefakty - mówię to jako szczęśliwy posiadacz skalibrowanego monitora .

Zrobiłem większe powiększenie , po to aby uwidocznić problem.

(. na wielu gwiazdach jest sam środek mocno przyciemniony , przygaszony , a obwódki nie ------ gwiazda w gwieździe ---- )

 

wessel 1.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa artefakty po pomniejszeniu i konwersji na jpeg. Zauważ że składają się z kwadracików.

Zdjęcia się nie ogląda na takim powiększeniu. No chyba źe lubisz, to Twoja wola. Mnie zadowala takie, jakie jest.

Małe przesunięcie kolorów widziałem i bedę to poprawiał.

A co to znaczy że mają niepoprawny kolor?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, to już przesada :D . Ja lubię takie cieplejsze...

PS. Ciekawe, mój PS mówi że różnice RGB w czerni są na poziomie 1 a na poziomie bieli nie więcej niż 3. Oko mówi to samo...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naski mnie zmusił do ponownej obróbki :beee: I co , jest lepiej Maciek?

 

hehe

----

Powiem tak pierwsza wersja, w moim odczuciu miała gwiazdy podchodzące pod fiolet ... teraz jest lepiej , ale i tak nie trafiłeś w mój gust (sie nie dyskutuje), Ogólnie wydają mi się te gwiazdy na całości przygaszone , - jak już wspominałeś (ilość materiału).

 

Co do artefaktów, to powiększenie zrobiłem tylko po to aby Ci uwidocznić ,że gwiazda składa sie z 3 kolorów ?... i to właśnie powstaje przy jakimś zmniejszaniu .... teraz dokladnie tego nie wiem .

- Wessel (to jest tylko moja opinia) lepiej ale to nie to ... :icon_viking:

por.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wykonane nad domem piotram, który chyba zapomnial wyłączyć oświetlenie :D Usuwanie gradientów znad Wawra to koszmar.

M 15 ( NGC 7078) gromada kulista w Pegazie, obok HIP 106243 poza tym nic specjalnego.

Veloce RH200, STL11000, ASA DDM60. Skala 3.09 arcsec/piksel

L:R:G:B - L:8x600 sek; RGB 3x300 sek na składnik. Bez prowadzenia ( unguided)

Warszawa, 27.09.2014.

 

Pełna klatka:

 

attachicon.gifM15full.jpg

 

Maciek, to nie moja robota, ja wczoraj testowałem nową miejscówkę koło Maciejowic :icon_smile: - niebo miód - malina ale warunki środowiskowe zaledwie dostateczne, nawet miałem dzwonić czy nie jedziesz do Broku

 

obrazek bardzo fajny, na moim monitorze spokojnie można by podbić o 20% nasycenie

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, to już przesada :D . Ja lubię takie cieplejsze...

PS. Ciekawe, mój PS mówi że różnice RGB w czerni są na poziomie 1 a na poziomie bieli nie więcej niż 3. Oko mówi to samo...

 

Jak sprawdzałem, to użyłem filtra HLVG , efekt był subtelny, ale widoczny (załącznik). Chociaż to też pewnie zależy od monitora, percepcji i gustu...

hlvg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.