Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

IC 5134, NGC 7129 w Cefeuszu

* * * * * 1 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

dziki

dziki

Syriusz

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2757 postów

*
Popularny

NGC 7129 - gromada otwarta, wg ostatnich badań zawierająca ponad 130 gwiazd o wieku poniżej 1 miliona lat. Gromada ta związana jest z mgławicą refleksyjną IC 5134, którą rozświetla światło młodych gwiazd. Mgławica przypomina kształtem pąk róży - młode gwiazdy wydmuchały wielki "balon" w chmurze molekularnej, która otaczała je podczas ich narodzin.

Klejnoty te znajdują się w Cefeuszu, około 3000 lat świetlnych od Ziemi. Towarzyszy im gromada otwarta NGC 7142, odległa 6200 - 7600 lat świetlnych od Ziemi.

Zastanawiałem się czy publikować to zdjęcie, podszedłem do niego nieco innym sposobem obróbki, a jak wyszło... oceńcie sami :)

HEQ5 mod, 150/750 mod, QHY9

LRGB, L: 24 x 600 sek, RGB (7:7:9) x 300 sek

!Final_NGC7129_rn_RGB_DBE_DDP_col1_pr6_1920px.jpg

+21
astrofoto: HEQ5 belt mod, SW 150/750 + QHY9, TS 60/228 + Atik 16IC, powered by AstroHub 3.0
wizual: Sky-Watcher (Synta) Dobson 10" rozsuwany, Nikon Action 12x50 5.5;
również fotki naziemne: Łukasz Szczepański fotografia oraz blog www.blogszaregoczlowieka.pl

_Spirit_

_Spirit_

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 2349 postów

A gdzie takie niebo wyczarowałeś?

Bardzo mi się podoba. Delikatnie.

Użytkownik _Spirit_ edytował ten post 03 styczeń 2017 - 01:36

+1
Post rekomendują: dziki,

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8623 postów

Dzisiejszy EAPOD - polecam :)

+1
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

dziki

dziki

Syriusz

• Moderator
  • 2757 postów
Spirit - Ryczywół k/Kozienic :-)
0
astrofoto: HEQ5 belt mod, SW 150/750 + QHY9, TS 60/228 + Atik 16IC, powered by AstroHub 3.0
również fotki naziemne: Łukasz Szczepański fotografia oraz blog www.blogszaregoczlowieka.pl

Duser

Duser

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów
Fajnie się ogląda takie miękkie zdjęcie. Kolory delikatne, z umiarem.
Zbierałeś rgb w bin 1 czy 2?
+1

SW150/750,TSAPO65Q, HEQ-5 SynScan, Lodestar , ATIK 383L+

dziki

dziki

Syriusz

• Moderator
  • 2757 postów

RGB bin 1

Zastosowałem nieco inny sposób obróbki, to dało miękkość (trochę może zbyt dużą) ale za to pociągnęło pyły.

0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: NGC 7129, Cefeusz, IC 5134, NGC 7142

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników