Skocz do zawartości

Biegnący Kurczak / Running Chicken Nebula - IC2944 / IC2948


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne zdjęcie Przemek. Czuć kosmos na tym zdjęciu.

 

12 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Tytuł "Biegnący Kurczak" dla łatwiejszego skojarzenia okolicy ale zdaje się że nikt już nie potrafi odtworzyć kształtu który autor nazwy miał na myśli, nie był to w każdym bądź razie kształt całego kompleksu a raczej układ gwiazd związanych z IC2944, cytat z Astronomii:

"Kształt przypominający biegnącego kurczaka widzą na fotografii nie tylko niektórzy astronomowie. Trudno jednak ustalić, który dokładnie fragment mgławicy może przedstawiać pędzące zwierze, bo zdjęcia ukazuje kilka "ptakopodobnych" struktur."

i z Wikipedii:

"IC 2944 gets the running chicken nebula name from a group of stars that resemble a running chicken."

 

EE no dla mnie jak byk kurczak w pędzie :) 

 

chicken.jpeg.d89318cfd5bd7eea2d4e452851dfab21.jpeg

 

12 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Mi osobiście kompleks przypomina ufoludka :)

 

Coś w tym jest ufoludek też by mógł być :)

 

alien.jpeg.0beb6107140b941f31fdbac69dd493e7.jpeg

 

 

21 minut temu, Robson_g napisał(a):

Jeśli mógłbym się do czegoś przyczepić, to tylko do....

I Ty chyba zombi wiesz o czym mowa.

Naprawdę, facetowi z Twojej półki to zupełnie nie jest potrzebne.

Zrozumiałym jeszcze na słabszym zdjęciu, ale na topowym, uwiera.

 

A mógłbyś zdradzić do czego można się tu przyczepić i co tu nie przystoi autorowi zdjęcia?

 

Edytowane przez simarik
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, simarik napisał(a):

Świetne zdjęcie Przemek. Czuć kosmos na tym zdjęciu.

 

 

EE no dla mnie jak byk kurczak w pędzie :) 

 

chicken.jpeg.d89318cfd5bd7eea2d4e452851dfab21.jpeg

 

 

Coś w tym jest ufoludek też by mógł być :)

 

alien.jpeg.0beb6107140b941f31fdbac69dd493e7.jpeg

 

 

 

A mógłbyś zdradzić do czego można się tu przyczepić i co tu nie przystoi autorowi zdjęcia?

 

Chodzi mi o podpis zdjęcia. Ja wiem, że to jest indywidualna sprawa, dlatego nie chcę tego ciągnąć dalej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pyzik napisał(a):

Jedno z najbardziej, o ile w ogóle nie najbardziej plastyczne - trójwymiarowe zdjęcie jakie widziałem na tym forum. Ta trójwymiarowa iluzja w prawej dolnej ćwiartce w połączeniu z czystością barw bardzo przyciąga wzrok i angażuje. Duże gratulacje!

 

Jest to poniekąd zasługa samego obiektu którego muszę się przyznać nie doceniałem - może to kwestia tego że dobrych zdjęć przez duże "D" tego obiektu jest naprawdę niewiele a pełna moc ujawnia się dopiero przy SHO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Miesilmannimea napisał(a):

Świetny kadr :)

 

Dzięki, oryginalne zdjęcie było wykonane w szerszym kadrze ale nie udawało mi się nic sensownego z niego wyprodukować - po przycięciu zdobiło się dużo łatwiej - ja podobnie jak nasz prezydent w ciągle się uczę i każde zdjęcie to nowe wnioski i doświadczenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, .zombi. napisał(a):

 

Dzięki za opinię, dodane niedawno pod wpływem chwili i sam nie jestem pewny co o tym myśleć jeszcze.

Zmniejsz o 30% wielkość znaku (c), o 20% przezroczystość całości logo i wyśrodkuj i jeszcze raz zobacz jak wygląda ;)

Zombi przy teleskopie mnie kupił bez reszty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.