Jump to content

Morth

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  572
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

595 Excellent

About Morth

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

6317 profile views
 1. Wybacz, że dopiero teraz, ale umknął mi Twój komentarz. Zgadza się, to ten kościół, na stoku czoła moreny polodowcowej W tle po lewej stronie widać cukrownie w Środzie Wlkp. P.S mam nadzieje, że księciowi nie przyjdzie do głowy wycinać drzewa dookoła kościoła, bo w samym Żerkowie tak zrobił.
 2. A przedział? Matryce np. aps-c nie różnią sie tak bardzo wielkością piksela. Powiedzmy, że liczymy dla 50 mm ekwiwalentu pełnej klatki. Ile to może być 20% - 30%? Czy bliżej np. 80%? No bo 100% to na pewno nie.
 3. Zdolne i doświadczone osoby tutaj bywają, więc zadam następujące pytanie: Załóżmy, że mamy aparat z matrycą 10 mp. Dołączamy do niego obiektyw i mierząc rozdzielczość takiego układu wychodzi nam 40 lpmm. Na jaki przyrost rozdzielczości możemy liczyć jak ten sam obiektyw podepniemy do aparatu z matrycą 20 mp? Zakładamy, że obiektyw jest dobry optycznie i podoła bez problemu takiej matrycy.
 4. Cn. 99% ludzi nie wie co to znaczy. Powiedzmy sobie szczerze w mediach jest propaganda (możemy sobie oceniać czy dobrze czy źle), a działania ogromnej większości decydentów podczas tej pandemii to był i nadal jest cyrk.
 5. Nikt w mainstreamie nie mówi o poważnym problemie jakim jest to, że produkowanie przez nasze komórki białek szczytowych w wyniku szczepionki wywołuje silną ewolucyjną presję kierunkową na tego wirusa, co może się nieciekawie skończyć.
 6. Ja zachorowałem pod koniec wrzesnia ub. roku. Przez 6 tygodni grałem sobie nawet w piłkę od tygodnia po infekcji. Zjazd formy był ewidentny, ale dało sie grać. Z czasem jednak kompletnie "siadłem". W szczegóły się wdawać nie bedę, ale do teraz nie mogę grać w piłkę, ale jest coraz lepiej powoli. Nie mniej jednak szczepić się będę. Na moim miejscu szczepionka to głupota. Mój organizm prawdopodobnie zareagował nie na samego wirusa (po tych kilku tygodniach) tylko na jego pozostałości. Więc irytowanie mojego układu immunologicznego to prawdopodobnie będzie strzał w stopę. Takie predyspozycje gene
 7. Fotografuje sobie dzisiaj o zachodzie krajobraz i przy usuwaniu plam od pyłków na matrycy patrzę a tam jasny punkt jakiś w rogu kadru. Od razu mi przychodzi do głowy Wenus, sprawdzam w Stellarium i faktycznie pozycja się zgadza. Nietypowa fota tej planety, ale jest
 8. Super te pyły wyszły, delikatnie. Jakieś dwa odblaski się znalazły.
 9. Dlatego użyłem słowa egocentrycznie. O samej formie cywilizowania się można by obszerne rozprawy pisać. Nie mniej w cywilizacji zachodniej jeszcze jako tako utrzymujemy pozory, że życie to nie wyłącznie "eat or be eaten". Ale kto wie, może to oni żyją zgodniej z naturą człowieka?
 10. demagogiczne uproszczenie. Mentalność tego narodu wg mnie jest bardzo problematyczna z punktu widzenia społeczności (np. europejskie), które dążą do ogólnie rozumianego ucywilizowania się. Egocentrycznie rzeknę, że bardzo bym nie chciał, żeby Chińczycy stali się hegemonem nr 1. Może się ucywilizują, a może nie.
 11. Jakiś pyłowy pierścień w takim razie chyba, bo jakby to była materia gwiezdna to by zmniejszał kontrast.
 12. Rzeknę tak, wg mnie, albo jasne partie powinny być jaśniejsze albo ciemne ciemniejsze, lub obie rzeczy naraz Szczegółowość fotki na tym nie ucierpi. Już sam fakt, że ciemne pyły w rzeczywistości są dużo ciemniejsze niż jasne partie drogi mleczne na to wskazują.
 13. Wyświetlacz mam raczej poprawny, wg tego testu przynajmniej wychodzi, że kontrast oddaje ok, tak samo w testach na odróżnianie odcieni zdobywam maks punktów. Zatem jeśli Twój monitor też się diametralnie nie różni w oddawaniu tych cech to i fotki nie powinny diametralnie różnić się dynamiką tonalną
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.