Jump to content

Morth

Społeczność Astropolis
 • Posts

  579
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

7051 profile views

Morth's Achievements

634

Reputation

 1. Ze wzgórz koło Żerkowa widać w Poznaniu jedynie komin elektrociepłowni Karolin - 56 km.
 2. @Paether da sie jakąś przypiąć posta na górze tematu z linkiem do mapy? Też kiedyś troche zajęło mi znalezienie tej zakładki.
 3. Ej, masz fote drogi mlecznej z kalimą. Coś nowego
 4. Godzinę temu byłem na punkcie widokowym i widziałem błysk od pioruna z chmury nad Bałtykiem. 380-400 km ode mnie.

  1. Show previous comments  4 more
  2. mack_mnk

   mack_mnk

   Taka ciekawostka odnośnie rekordów:
   O dwóch nowych burzowych rekordach poinformowała Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO). Dzięki nowej technice monitorowania ekspertom udało się ustalić, że rekordowy piorun miał długość 709 km, a najdłużej trwający – nie ten sam – można było podziwiać na niebie przez 16,73 sekundy.

  3. dobrychemik

   dobrychemik

   Czyli w Krakowie mogę oberwać piorunem znad Bałtyku!?

  4. Krzysztof z Bagien
 5. Panie wessel, badania psychologiczne* jasno pokazują, że samo krytykowanie nie działa pozytywnie na "osiągi" ludzi, którzy są, szok, istotami irracjonalnymi z natury. To teraz ma Pan do wyboru, ostrą krytykę innych (cel której pominę) albo wykorzystanie ww. informacji do podniesienia jakości prac poprzez konstruktywną krytykę, która de facto niczego pozytywnego może nie osiągnąć, ale badania wskazują, że przyczynia się do poprawienia ludzkiego "performance". *Przekazując te informację powołuje się na książkę Thinking fast and slow noblisty - Daniela Kahnemana
 6. Takie widoki ze wzgórz morenowych koło Żerkowa. Kto by pomyślał, że na nizinach w lipcu taka przejrzystość powietrza będzie. Miałem tylko 210 mm, bo wracałem z tripu i tylko tak sobie wpadłem na punkt widokowy. Tylko raz trafiłem podobną/lepszą przejrzystość, pare lat temu. Ostatnia fota z wtedy, przez połączenie bezlusterkowca do lunety bezpośrednio.
 7. Jaki jest maksymalny rozmiar  w pikselach pliku jpg, który może przyjąć silnik forum?

  1. Show previous comments  8 more
  2. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Ale w tych ustawieniach nie ma nic na temat wymiaru pliku w pikselach, jest tylko rozmiar w kB.

  3. Paether

   Paether

   @Krzysztof z Bagien, tam też jest "bez ograniczeń" ;)

    

   grafika.jpg

  4. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Właśnie sprawdziłem i plik .png o wymiarach 3634x4890 (8,69MB) nie wchodzi - błąd 200. Za to 3686x5000 (5,09MB) wchodzi.

 8. Była bomba. Nad ranem przekraczały 45 stopni nad horyzontem.
 9. Wybacz, że dopiero teraz, ale umknął mi Twój komentarz. Zgadza się, to ten kościół, na stoku czoła moreny polodowcowej W tle po lewej stronie widać cukrownie w Środzie Wlkp. P.S mam nadzieje, że księciowi nie przyjdzie do głowy wycinać drzewa dookoła kościoła, bo w samym Żerkowie tak zrobił.
 10. A przedział? Matryce np. aps-c nie różnią sie tak bardzo wielkością piksela. Powiedzmy, że liczymy dla 50 mm ekwiwalentu pełnej klatki. Ile to może być 20% - 30%? Czy bliżej np. 80%? No bo 100% to na pewno nie.
 11. Zdolne i doświadczone osoby tutaj bywają, więc zadam następujące pytanie: Załóżmy, że mamy aparat z matrycą 10 mp. Dołączamy do niego obiektyw i mierząc rozdzielczość takiego układu wychodzi nam 40 lpmm. Na jaki przyrost rozdzielczości możemy liczyć jak ten sam obiektyw podepniemy do aparatu z matrycą 20 mp? Zakładamy, że obiektyw jest dobry optycznie i podoła bez problemu takiej matrycy.
 12. Cn. 99% ludzi nie wie co to znaczy. Powiedzmy sobie szczerze w mediach jest propaganda (możemy sobie oceniać czy dobrze czy źle), a działania ogromnej większości decydentów podczas tej pandemii to był i nadal jest cyrk.
 13. Nikt w mainstreamie nie mówi o poważnym problemie jakim jest to, że produkowanie przez nasze komórki białek szczytowych w wyniku szczepionki wywołuje silną ewolucyjną presję kierunkową na tego wirusa, co może się nieciekawie skończyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.