Jump to content

Morth

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  553
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

575 Excellent

About Morth

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

5658 profile views
 1. https://www.cloudynights.com/topic/733747-sharpstar-61-edph-ii-apo-chromatic-abberation/
 2. Na cloudynights jeden użytkownik pisze, że jego 55 mm f/3.6 Borg (2500E) też daje błękitnie rozpaśne gwiazdki. Żeby temu troche zaradzić stosuje filtr IR-UV.
 3. W takiej wersji kolorystycznej oprócz galaktyki Bodego śmiało można ją nazwać galaktyką śliwką.
 4. Z felerów, który można usunąć w kilka sekund, jest dziwny niebieski zafarb na lesie przy lewej krawędzi kadru.
 5. Napisałem, że stosunek powierzchni piksela do rozmiaru matryc jest taki sam w obu matrycach, czyli piksele będą mieć taką samą wielkość, tylko będzie ich mniej w matrycy apsc.
 6. A to pewnie Twoja zasługa. Prawie się nie udzielasz na forum, więc nie prowokujesz ludzi
 7. Załóżmy, że mamy dwie matryce - rozmiaru FF i apsc. Stosunek powierzchni piksela do rozmiaru matrycy w obu matrycach jest taki sam. Rozmiar piksela jest taki sam, lecz różnią się ich liczbą. Technologia wykonania i oprogramowanie matryc są takie same. Podłączamy do aparatów z tymi matrycami ten sam obiektyw, który nie ma wad optycznych. Czy poziom szumu będzie taki sam w wyjściowym, nieodszumianym pliku?
 8. Taka focia, że aż Słonko się zarumieniło.
 9. Tereny 60 km na pd-wsch od Koszalina wydają się świetne. Wysokość ponad 200 metrów n.p.m + miejscowości zwane np: Pustka. Zawsze takie wypierdziejewa są najlepsze. Obecne są też agroturystki.
 10. Strzelanie do zwierzyny bardziej interesujące niż strzelanie gwiazd.
 11. Zdjąć troche magnety i purpury i będzie gitara.
 12. Obserwować to se można, że Słonko buja się wokół Ziemi Gwoli ścisłości, mediana lepiej oddaje rzeczywistość niż średnia, ale oba wskaźniki istotnie mijają się ze stanem rzeczy, bo GUSło bierze do statystyk tylko przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 9 osób. Nie mniej wszystkie wskaźniki całkiem słusznie oddają naturę dynamiki zmian.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.