Jump to content

glaurung

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutral

About glaurung

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Skąd
  Panki koło Czewy
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 200/1000, NEQ6, QHY8L, QHY5II, LB 10 i trochę różnego szkła

Recent Profile Visitors

1338 profile views
 1. Pani Joanna żona Leszka prosiła by wam wszystkim podziękować za pożegnanie oraz za dobre słowo. Jak wspomniał ksiądz na pięknym kazaniu „per aspera ad astra”. Do zobaczenia Leszku gdzieś tam.
 2. O kurcze ale informacja
 3. Tylko co w takim przypadku zyskuje sprzedający wiadomym jest że nie otrzyma kasy jak nie zakończy transakcji (nie otrzymasz towaru). Tak pytam bo takich atrakcyjnych ofert na Ali dużo jest.
 4. @dobrychemik laser który opisujesz nie ma możliwości wysyłki do Polski (mam też tak z kilkoma innymi przedmiotami) jest jakaś możliwość ominięcia tego ograniczenia na Alli bo nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu.
 5. Mój mikro montaż czeka jeszcze na elektrykę ale czekam na Twoje testy. Powodzenia. Dobrychemik ten projekt z założenia jest zasilany z powerbanka.
 6. A tak z ciekawości obsługa przez AsiAir czy Astroberry? I podpinam się pod pytanie Tomka jaki montaż.
 7. Jak ktoś nie ma ogarniętej elektroniki to można zastosować nakładki na RaspberryPi : PiFace Relay+ - nakładka z przekaźnikami PiFace Motor Control Extra - rozszerzenie do powyższej nakładki do sterowania silnikami krokowymi i silnikami prądu stałego. Koszt ok 220-250 zł Nakładki w pełni obsługiwane przez Astroberry (wszystkie ustawienia z panelu INDI) u mnie wszystko działa ok
 8. Rewelacyjnie wyciągnięte pyły. Świetne zdjęcie.
 9. Świetnie wygląda taka błękitna Banieczka. Rewelacja
 10. Murowałem z tych kształtek wentylację w domu i szczerze mówiąc nigdy z życiu nie posadził bym na tym mojego NEQ6. Jeżeli już planujesz to zostawić na dłużej to musisz to zabezpieczyć na zimę, kermazyt bardzo nasiąka wodą i przy przymrozkach może ci się to rozsypać. Nie myślałeś może o bloczkach betonowych.
 11. Rewelacja. Szacunek za kawał roboty jest opcja na całe niebo ? Korzystam z tego atlasu od dobrych paru lat.
 12. Byłbym zainteresowany monitorem jesli jeszcze aktualne
 13. Barlow odsunie ci punkt ogniskowania i dzasz radę wyostrzyć aparatem u mnie w LB10 testowałem (barlow GSO x2) . Jednak barlow to nie korektor wady lustra pozostają i ogniskowa wzrasta. Wszystko zależy co chcesz osiągnąć chyba wymiana wyciągu była by najrozsądniejszym krokiem.
 14. Do dupy z takim hobby trzeba będzie sprzęt zacząć wyprzedawać i dać sobie spokój :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.