Jump to content

glaurung

Społeczność Astropolis
 • Posts

  49
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Skąd
  Panki koło Czewy
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 200/1000, NEQ6, QHY8L, QHY5II, LB 10 i trochę różnego szkła

Recent Profile Visitors

1370 profile views

glaurung's Achievements

19

Reputation

 1. Ło Panie opad szczeny . Rewelacyjny filmik Bartek
 2. A jakby tego było mało Na wszystkie przesyłki obsługiwane przez Pocztę Polską zostanie obłożona opłatą pocztową za dokonanie zgłoszenia celnego, które w naszym imieniu za 8,50 złotych zrobi... Poczta. Najlepsze jest to, że niezależnie od tego czy VAT został przez nas opłacony już podczas zamawiana, czy też nie Płatność za tą przyjemność będziemy musieli zrobić przy odbiorze przesyłki listonoszowi.
 3. Przy 100 stopniach ja mam wrażenie przy obserwacjach jakbym głowę wsadzał między gwiazdy. Może to i trochę fanaberia ale efekt powala. Gratuluję zakupu i czekam na porównanie
 4. Witajcież Jako że też stoję przed podobnym problemem opracowania otwierania dachu i wasze pomysły są naprawdę ciekawe. To zastanawiam się czy rozwiązaniem na kolizję dachu z teleskopem nie było by zamontowanie na krawędzi dachu czujników podczerwieni. Które wykrywały by czy nic nie stoi na drodze przy zamykaniu dachu. Czujniki są w zestawie z napędem podlinkowanym przez kolegę Rambro w pierwszym poście.
 5. glaurung

  Flip Flap

  To jest silnik siłownika. Dołączam się do pytania o udostępnienie.
 6. Pani Joanna żona Leszka prosiła by wam wszystkim podziękować za pożegnanie oraz za dobre słowo. Jak wspomniał ksiądz na pięknym kazaniu „per aspera ad astra”. Do zobaczenia Leszku gdzieś tam.
 7. O kurcze ale informacja
 8. Tylko co w takim przypadku zyskuje sprzedający wiadomym jest że nie otrzyma kasy jak nie zakończy transakcji (nie otrzymasz towaru). Tak pytam bo takich atrakcyjnych ofert na Ali dużo jest.
 9. @dobrychemik laser który opisujesz nie ma możliwości wysyłki do Polski (mam też tak z kilkoma innymi przedmiotami) jest jakaś możliwość ominięcia tego ograniczenia na Alli bo nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu.
 10. Mój mikro montaż czeka jeszcze na elektrykę ale czekam na Twoje testy. Powodzenia. Dobrychemik ten projekt z założenia jest zasilany z powerbanka.
 11. A tak z ciekawości obsługa przez AsiAir czy Astroberry? I podpinam się pod pytanie Tomka jaki montaż.
 12. Jak ktoś nie ma ogarniętej elektroniki to można zastosować nakładki na RaspberryPi : PiFace Relay+ - nakładka z przekaźnikami PiFace Motor Control Extra - rozszerzenie do powyższej nakładki do sterowania silnikami krokowymi i silnikami prądu stałego. Koszt ok 220-250 zł Nakładki w pełni obsługiwane przez Astroberry (wszystkie ustawienia z panelu INDI) u mnie wszystko działa ok
 13. Rewelacyjnie wyciągnięte pyły. Świetne zdjęcie.
 14. Świetnie wygląda taka błękitna Banieczka. Rewelacja
 15. Murowałem z tych kształtek wentylację w domu i szczerze mówiąc nigdy z życiu nie posadził bym na tym mojego NEQ6. Jeżeli już planujesz to zostawić na dłużej to musisz to zabezpieczyć na zimę, kermazyt bardzo nasiąka wodą i przy przymrozkach może ci się to rozsypać. Nie myślałeś może o bloczkach betonowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.