Jump to content

glaurung

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutral

About glaurung

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Skąd
  Panki koło Czewy

Recent Profile Visitors

966 profile views
 1. Ja staram sie otwierać walizkę tylko podczas wymiany okularów bądź filtrów. Ale niekiedy mam ją otwartą cały czas podczas nocy (niekiedy nieźle się rosa na niej skraplała) na wilgoć pomaga zostawienie jej otwartej na cały dzień po obserwacyjnej nocy by wszystko sobie odparowało.
 2. Znajdz sobie w okolicy jakiegoś tapicera i poproś o twardą gąbke napewno coś ci dotnie z odpadów po kosztach. Co do "opakowania" to wszystko zależy co preferujesz w necie znajdziesz różne opcje: walizki aluminiowe, skrzynki narzędziowe ja mam np. walizkę z dużej apteczki. Reszta to twoja praca nożykiem do tapet i dostosowanie gąbki do własnych potrzeb i okularów i filtrów . Co do kwestii wilgoci to fakt że gąbka ją "ciagnie" ale walizkę ja otwieram tylko podczas wymiany okularów pozostały czas jest zamknięta. Styrodur moim zdaniem ze względu na sztywność to beznadziejny pomysł.
 3. W Astroberry masz to samo co w Stellarmate (też oferują jakąś apke na telefon).Pozostaje tylko kwestia ceny ale to indywidualny wybór każdego użytkownika. Wszystkie wymienione produkty bazują na Kstars i sterownikach INDI reszta to dedykowane dodaki jak aplikacje na telefon itp.
 4. Na B+ też już chodzi bez problemów tylko ja nie używam bluetooth. Wszystko mam po kablach.
 5. Dacie sobie radę jak mi się udało to też sobie poradzicie. Polecam Rpi i Astroberry ekonomicznie wychodzi 4 razy taniej niż Stellarmate (dokładać tyle za apke to już indywidualna decyzja). Godne polecenia sa też nakładki PiFace które dużo ułatwiają.
 6. Okolice Częstochowy pełne zaćmienie Księżyca, szkoda tylko że przez chmury. Ale to normalka :-)
 7. Trzeba otworzyć go jako administrator by go edytować i zmienić tylko te parametry: hw_mode=g channel=6Zatwierdzić i zrestartować. Nic innego w nim nie zmieniasz.
 8. Mirek jak masz wersje 3B+ to musisz edytować plik hostapd_3bplus.conf bo to jest plik który zarządza siecią w tej wersji RPi
 9. Może wsadzę kij w mrowisko ale czy istnieje coś takiego jak słuszna kolorystyka w palecie HST? Bo ktoś już zrobił zdjęcie obiektowi w danych barwach i reszta musi robić tak samo?
 10. Jak już pisał Radek problem z nowymi RaspberryPi 3B+ został już rozwiązany. Można już ściągnąć obraz systemu z poprawionym skryptem który prawidłowo rozpoznaję wersje komputera. W wersji 3B+ WiFi odpala się domyślnie w trybie AC. Jeżeli macie komputery które nie obsługują jeszcze tego trybu sieci to musicie edytować plik: hostapd_3bplus.conf /etc/hostapd/hostapd_3bplus.conf Trzeba otworzyć go jako administrator zmienić: hw_mode=g channel=6 Zatwierdzić i zrestartować. Punkt VAP odpala się ok 2 minuty po włączeniu. Wielkie Podziękowania dla Radka
 11. Pytam w celach informacyjnych czy taka przetwornica da radę Raspberry czy lepiej zakupić tą poleconą wyżej. https://allegro.pl/oferta/przetwornica-stepdw-usb-5v-3a-z-12v-24v-oskj-7568578226
 12. U mnie przed chwilą uruchomił się VAP na raspberryPi B+ Po sprawdzeniu statusu sudo astroberry_vap status Wyświetliło mi STOP Po zalogowaniu się jako root wpisałem: astroberry_vap start wyświetliło : Starting Virtual Access Point... Virtual Access Point STARTED Po chwili pojawiła sie dostępna sieć "astroberry" po połączeniu się z siecią w przeglądarce wpisałem http://192.168.10.1 i w końcu się połączyło (działa na PC win7, Laptopie win7 i telefonie z Androidem wszystkie obsługują tylko standard wifi b/g/n) . Jedyne zmiany które wprowadziłem to edycja pliku hostapd_3bplus.conf (hw_mode=g channel=6 ) wg porad Radka. I wpisanie danych do połączenia się z routerem który ma dostęp do internetu. Zobaczcie może u was też zadziała Dopiero teraz zauważyłem że po wyłączeniu raspberry ustawienia się nie zapisują i po włączeniu od nowa trzeba włączać VAP
 13. Też mam taki pomysł by zakupić kartę usb z obsługą tego formatu sieci jednak najlepiej było by najpierw przetestować tą opcję czy to jednak zadziała (ja nie mam takich możliwości na chwilę obecną) . A narazie chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie zaopatrzenie sie w wersję B.
 14. Kolego Selmak daj sobie spokój z kolejnym flashowaniem u mnie jest dokładnie to samo sprawdzałem na trzech różnych kartach, trzech różnych czytnikach i dwóch dostępnych komputerach. Efektów niestety to nie przyniosło żadnych. Nawet po zastosowaniu zmian które doradził Radek odnośnie Wifi punkt dostępowy jest niewidoczny. Malina łączy się z routerem ale nie można połączyć się z maliną. Firefox też mi nie działa próby instalacji innej przeglądarki też spełzły na niczym. Ja mam malinę w wersję B+ i coraz bardziej zastanawiam się czy na zwykłej B nie zaczęło by działać.
 15. glaurung

  glaurung

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.