Jump to content

glaurung

Społeczność Astropolis
  • Content Count

    34
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

15 Neutral

About glaurung

  • Rank
    Alderamin

Informacje o profilu

  • Skąd
    Panki koło Czewy

Recent Profile Visitors

1188 profile views
  1. Rewelacja. Szacunek za kawał roboty jest opcja na całe niebo ? Korzystam z tego atlasu od dobrych paru lat.
  2. Byłbym zainteresowany monitorem jesli jeszcze aktualne
  3. Barlow odsunie ci punkt ogniskowania i dzasz radę wyostrzyć aparatem u mnie w LB10 testowałem (barlow GSO x2) . Jednak barlow to nie korektor wady lustra pozostają i ogniskowa wzrasta. Wszystko zależy co chcesz osiągnąć chyba wymiana wyciągu była by najrozsądniejszym krokiem.
  4. Do dupy z takim hobby trzeba będzie sprzęt zacząć wyprzedawać i dać sobie spokój :-)
  5. Masz w planach ten obiekt w palecie HSO to by było coś :-)
  6. Rób zdjęcia tak jak ja, dla siebie a nie żeby dążyć za wszelką cenę do czegoś co się podoba komuś innemi. Odpowiedz sobie na pytanie ile kosztowało cie to by uzyskać zdjęcie które będzie super dla innych.
  7. A czy miał ktoś odczynienia z drukarką Ortur 4 v2 (lub v1) ? Trochę lepiej wyposażona niż Endery i szybsza czy warto iść w tym kierunku czy kupić Endera z uwagi na wsparcie ?
  8. Spokojnie Tomek to tylko chmury :-)
  9. Na Netflixie polecam dokument "Płaskoziemcy" ubaw po pachy
  10. Ja staram sie otwierać walizkę tylko podczas wymiany okularów bądź filtrów. Ale niekiedy mam ją otwartą cały czas podczas nocy (niekiedy nieźle się rosa na niej skraplała) na wilgoć pomaga zostawienie jej otwartej na cały dzień po obserwacyjnej nocy by wszystko sobie odparowało.
  11. Znajdz sobie w okolicy jakiegoś tapicera i poproś o twardą gąbke napewno coś ci dotnie z odpadów po kosztach. Co do "opakowania" to wszystko zależy co preferujesz w necie znajdziesz różne opcje: walizki aluminiowe, skrzynki narzędziowe ja mam np. walizkę z dużej apteczki. Reszta to twoja praca nożykiem do tapet i dostosowanie gąbki do własnych potrzeb i okularów i filtrów . Co do kwestii wilgoci to fakt że gąbka ją "ciagnie" ale walizkę ja otwieram tylko podczas wymiany okularów pozostały czas jest zamknięta. Styrodur moim zdaniem ze względu na sztywność to beznadziejny pomysł.
  12. W Astroberry masz to samo co w Stellarmate (też oferują jakąś apke na telefon).Pozostaje tylko kwestia ceny ale to indywidualny wybór każdego użytkownika. Wszystkie wymienione produkty bazują na Kstars i sterownikach INDI reszta to dedykowane dodaki jak aplikacje na telefon itp.
  13. Na B+ też już chodzi bez problemów tylko ja nie używam bluetooth. Wszystko mam po kablach.
  14. Dacie sobie radę jak mi się udało to też sobie poradzicie. Polecam Rpi i Astroberry ekonomicznie wychodzi 4 razy taniej niż Stellarmate (dokładać tyle za apke to już indywidualna decyzja). Godne polecenia sa też nakładki PiFace które dużo ułatwiają.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.